امروز پنج‌شنبه 04 مرداد 1403

Thursday 25 July 2024

سامسونگ از به سرقت رفتن اطلاعات کاربران خبر داد

1401/07/27
کد خبر : 13528
دسته بندی : فن آوری
تعداد بازدید : 255 نفر

سامسونگ درباره یک حادثه امنیت سایبری در ماه ژوئیه (تیر - مرداد) به کاربران هشدار داده است. این شرکت می‌گوید یک شخص ثالث غیرمجاز اطلاعات کاربران از جمله نام، تاریخ تولد و اطلاعات تماس و ثبت محصولات آن‌ها را از روی برخی از سیستم‌های این شرکت در آمریکا دزدیده است.

غول فناوری کره جنوبی در بیانیه‌ای می‌گوید در تاریخ ۴ اوت مصادف با ۱۳ مرداد از این رخنه امنیتی آگاه شده و در حال حاضر با کمک یک شرکت امنیت سایبری بزرگ در حال بررسی ماجراست. بر اساس اطلاعات صفحه پرسش‌های متداول سامسونگ، این شرکت به کاربرانی که تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اند، ایمیل فرستاده است.

سامسونگ تاکید دارد که اطلاعات همه کاربران نشت پیدا نکرده است. در نتیجه، فعلا لازم نیست که گذرواژه حساب‌های خود را تغییر دهید یا کار خاصی بکنید تا امنیت اطلاعات‌تان را افزایش دهید. با این حال، از کاربران خواسته شده که در مورد فعالیت‌های نامعمول در اکانت خود هوشیار باشند و احتمال دریافت ایمیل‌های فیشینگ و کلاهبرداری را در نظر بگیرند.

سامسونگ به ارتقای امنیت کاربران ادامه می‌دهد


سامسونگ می‌گوید: «تعهد داریم که از امنیت و حریم خصوصی مشتریان خود محافظت کنیم. به کار سخت‌کوشانه برای توسعه و پیاده‌سازی فوری و دراز مدت گام‌های بعدی برای بهبود هرچه بیشتر امنیت در سیستم‌های خود ادامه می‌دهیم.»

اگرچه این شرکت می‌گوید هیچ شماره امنیتی خاص یا شماره کارت اعتباری به سرقت نرفته، اما اطلاعاتی که در دسترس هکرها قرار دارد، می‌تواند استفاده‌های زیادی به خصوص در حملات مهندسی اجتماعی داشته باشد. اگر تاکنون فعال‌سازی احراز هویت دو مؤلفه‌ای را به تعویق انداخته بودید، شاید حالا زمان مناسبی باشد تا بالاخره این ویژگی مهم را روی حساب‌های مختلف خود فعال کنید.

سامسونگ چند ماه پیش مورد حمله سایبری دیگری از سوی گروه هکری $Lapsus قرار گرفته بود که طی آن بخشی از اطلاعات داخلی شرکت و کد منبع دستگاه‌های گلکسی به سرقت رفت.

برچسب ها :
# سامسونگ

لینک کوتاه :
https://aftabir.com/article/show/13528
PRINT
شبکه های اجتماعی :
PDF
نظرات

مشاهده بیشتر

با معرفی کسب و کار خود در آفتاب در فضای آنلاین آفتابی شوید
همین حالا تماس بگیرید