امروز پنج‌شنبه 04 مرداد 1403

Thursday 25 July 2024

وثیقه و سند اجاره ای چیست؟

1403/04/11
کد خبر : 2408682
دسته بندی : رپورتاژ
تعداد بازدید : 279 نفر

متقاضیان زیادی روزانه بدنبالتامین وثیقه و یا بعبارتی اجاره وثیقه هستند، در مواردی اجاره سند توسط افرادی تحت عنوان سند گذار در کشور ارائه میشود این روزها بازار اجاره وثیقه بسیارداغ شده است بطوریکه در شرایط عادی اجاره 6 ماهه وثیقه و اجاره 1 ساله وثیقه نیازمند پرداخت کمیسیون 10 الی 15 درصدی برای متقاضیان است .

 

اجاره فوری وثیقه و اجاره سند شش دانگ با پایان کار :

اجاره وثیقه همان فرایند سند اجاره ای مراکز استان ها ، شهرستان ، کلان شهر ها در حال حاضر مورد پذیرش مراجع قضایی و بانک ها میباشند که امروزه در دادسراها و دادگاه ها و بانک ها به وفور شنیده میشوند. روند اجاره وثیقه معمولا برای متهمانی است که در مرحله رسیدگی در مراجع دادسرا یا دادگاه مطابق با شرایط و بر اساس قانون تحت قرار وثیقه کیفری و تامین کیفری قرار میگیرند ، قرار تامین وثیقه موضوعی است که در قانون مجازات اسلامی برای جلوگیری از تضییع خق و حقوق شاکی در صورت فرار متهم در نظر گرفته و میزان و مبلغ قرار وثیقه بطور مستقیم با عنوان اتهام رابطه دارد .

تامین وثیقه اجاره ای پس از صدور قرار وثیقه

پس از صدور قرار وثیقه در جلسه رسیدگی درصورتیکه متهم دارای وثیقه ملکی باشد آنرا بعنوان وثیقه به دادگاه یا دادسرا ارائه میکند . آنرا تامین و همان لحظه آزاد میشود ، در غیر اینصورت تا زمان تودیع وثیقه در بازداشت خواهد بود که در این حالت به نزدیکترین زندان محل اعزام میشود . یکی از موضوعاتی که در دادسراها و دادگاه بسیار به گوش میخورد موضوع اجاره سند و وثیقه برای تودیع به دادگاه یا دادسرا است که در برخی مواقع به دلیل عدم رعایت برخی نکات تبدیل به یک مشکل اساسی برای متهم و خانواده او میشود .

از کجا میتوان وثیقه اجاره ای پیدا کرد ؟

در این بین، اشخاص و موسساتی وجود دارند که در ازای دریافت کارمزد یا اجاره بهای سند و همچنین اخذ تضمین ، سند مورد نیاز را برای متقاضی تامین میکنند مانند تیم حقوقی وثیقه گذار. از آن جا که استفاده از سند وثیقه و یا سند اجاره ای، نیازمند پرداخت قیمت و مبلغ اجاره آن برای مدت معلوم میباشد و لذا دریافت آن، با ریسک و خطرات بسیار برای متقاضی و مالکین همراه است ، کسب اطلاع از ریسک هایی که اجاره سند و وثیقه دارد قبل از هرگونه اقدام ضروری می باشد . به همین منظور در این گزارش ، ابتدا به بیان معنای وثیقه و سند برای تامین قرار از دیدگاه قانونگذار پرداخته و همچنین نکات مهم آن را از منظر قانون کشور بررسی میکنیم .

*** یکی از بهترین موسسات حقوقی و معتبر برای اجاره سند و وثیقه که دارای سابقه بالایی در این زمینه است ، مجموعه وثیقه گذار بوده که هم اکنون در تمامی استان ها و شهرستانهای کشور وثیقه اجاره ای فوری و سند ملکی شش دانگ تامین میکند .

گالری تصاویر

لینک کوتاه :
https://aftabir.com/article/show/2408682
PRINT
شبکه های اجتماعی :
PDF
نظرات

مشاهده بیشتر

با معرفی کسب و کار خود در آفتاب در فضای آنلاین آفتابی شوید
همین حالا تماس بگیرید