امروز سه‌شنبه 05 تیر 1403

Tuesday 25 June 2024

یک باران برای جهنم شدنِ تهران کافی‌ست!


1401/07/27
کد خبر : 13142
دسته بندی : اجتماعی
تعداد بازدید : 875 نفر

برترین ها: انتشار تصویری از وضعیت ترافیک بامدادی امروز تهران در بزرگراه حکیم در فضای مجازی بازتاب فراوانی داشته است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ وضعیت ترافیک صبحگاهی در معابر پایتخت را تشریح کرد و از افزایش حجم ترافیک در شبکه راه‌های داخلی پایتخت خبر داد.

سرهنگ علی اصغر شریفی درباره وضعیت ترافیکی معابر پایتخت در اولین روز از هفته با بیان اینکه در تمام معابر پایتخت بار صبحگاهی پرحجمی را شاهد هستیم، گفت: این بار در برخی از معابر سنگین و نیمه سنگین است. البته تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر  و میادین شهر تهران حضور داشته و به نسبت به روان‌سازی و کنترل ترافیک اقدام کرده‌اند.

 وی ادامه داد: با رصدی که از طریق دوربین‌های مرکز هوشمند کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ انجام شده و همچنین گزارش‌های ماموران مستقر در معابر داشتیم، ترافیک صبحگاهی در معابر تهران همزمان با طلوع آفتاب شکل گرفته و همچنان ادامه دارد. بر این اساس در مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید زین‌الدین از محدوده صدف، مسیر شرق به غرب بزرگراه بابایی از  محدوده نیروی زمینی، مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام(ره) از محدوده گلاب و مسیر جنوب به شمال بزرگراه امام علی (ع) از گلشن‌دوست، دارای بار ترافیکی پرحجم گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید همت از محدوده جنت‌آباد و مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید حکیم از محدوده شقایق نیز بار ترافیک سنگین گزارش شده است، گفت: وضعیتی مشابه در مسیر غرب به شرق بزرگراه  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از محدوده شهید ستاری، مسیر غرب به شرق بزرگراه شیخ فضل الله‌نوری از محدوده رحمانی و مسیر جنوب به شمال بزرگراه نواب از انتهای بزرگراه شهید چراغی وجود دارد وترافیک در این مسیرها نیمه سنگین است.

به گفته شریفی در مسیر غرب به شرق خیابان آزادی از محدوده استاد معین ترافیک سنگین اما روان گزارش شده و ترافیک پرحجم و نیمه سنگین در مقاطعی از برخی معابر مرکزی پایتخت مانند خیابان کارگر، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ولیعصر، خیابان خیام و ... وجود دارد.

وی ادامه داد: در مسیر شرق به غرب بزرگراه صدر از کامرانیه، مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید سلیمانی از بزرگراه امام علی (ع)، مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید چمران حدفاصل حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گل‌ها و مسیر غرب به شرق آزادراه کرج - تهران از آزادگان بار ترافیک پرحجم صبحگاهی را شاهد هستیم.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره پرترددترین معابر تهران در روز جاری نیز گفت: بزرگراه‌های شهید نواب صفوی، شهید همت و شهید زین‌الدین جزو پرترددترین معابر پایتخت در صبح روز شنبه هشتم مردادماه هستند.

 وی با اشاره به وضعیت جوی و همچنین پیش‌بینی‌های هواشناسی در مورد احتمال بارندگی شدید در پایتخت تا اواسط هفته جاری گفت: لازم است که رانندگان در حین رانندگی در شرایط بارندگی فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه را رعایت کنند.  همچنین با توجه به تغیر شرایط جوی و حاکم شدن شرایط بارانی در مسیرها که منجر به لغزنده شدن معابر در شهر تهران شده است، سرعت خودروها کندتر شده و همین موضوع باعث کندی حرکت و افزایش ترافیک در معابر شده است. همچنین توصیه می‌شود که موتورسیکلت سواران در شرایط بارانی و لغزنده بودن معابر از موتورسیکلت استفاده نکنند.


لینک کوتاه :

https://aftabir.com/article/show/13142

چاپ
شبکه های اجتماعی :
نظرات

مشاهده بیشتر

با معرفی کسب و کار خود در آفتاب در فضای آنلاین آفتابی شوید
همین حالا تماس بگیرید