در این گزارش در جداول جداگانه ای به تفکیک هر کمیسیون از نامزدهای احتمالی ریاست ،حوزه انتخابیه و برخی از سوابق کاری آنها نام برده شده است.
کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
محمد مهدی زاهدی
کرمان
رییس کمیسیون آموزش در دوره نهم و دهم مجلس
۲
سید جواد ساداتی نژاد
کاشان
نماینده مجلس دهم
۳
حبیب الله دهمرده
زابل
نماینده مجلس دهم
۴
علیرضا منادی سفیدان
تبریز
نماینده مجلس دهم
۵
احمد نادری
تهران
رئیس سابق مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران
کمیسیون اجتماعی
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
ولی اسماعیلی
گرمی
نماینده مجلس هشتم
۲
احسان قاضی زاده هاشمی
فریمان و سرخس
نماینده دوره دهم
کمیسیون اقتصادی
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
محمدرضا پورابراهیمی
کرمان
نماینده دو دوره مجلس
۲
کاظم دلخوش
صومعه سرا
نماینده سه دوره مجلس
۳
محمدحسین حسین زاده بحرینی
مشهد
نماینده دو دوره مجلس
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
مجتبی ذوالنوری
قم
رییس کمیسیون امنیت ملی
۲
محمدصالح جوکار
یزد
نماینده مجلس نهم
۳
حسین نوش آبادی
ورامین
نماینده دو دوره مجلس
۴
فدا حسین مالکی
زاهدان
سفیر سابق ایران در افغانستان
۵
وحید جلال زاده
ارومیه
مدیر کل امور بینالملل دفتر رئیس جمهور
کمیسیون انرژی
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
فریدون عباسی
کازرون
رییس سابق سازمان انرژی اتمی
۲
فریدون حسنوند
اندیمشک
رییس کمیسیون انرژی و نماینده چهار دوره مجلس
کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
سید شمس الدین حسینی
تنکابن
وزیر اقتصاد در دولت های نهم و دهم
۲
حمیدرضا حاجی بابایی
همدان
نماینده پنج دوره مجلس
۳
الیاس نادران
تهران
نماینده سه دوره مجلس
۴
محمد خدابخشی
الیگودرز
نماینده دوره دهم
کمیسیون بهداشت و درمان
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
مسعود پزشکیان
تبریز
نماینده سه دوره مجلس
۲
حسینعلی شهریاری
زاهدان
نماینده چهار دوره مجلس
۳
عبدالحسین روح الامینی
تهران
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران
کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
احمد علیرضابیگی
تبریز
نماینده مجلس دهم
۲
ابوالفضل ابوترابی
نجف آباد
نماینده دو دوره مجلس
کمیسیون صنایع و معادن
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
عزت الله اکبری تالارپشتی
قائمشهر
نماینده دو دوره مجلس
۲
رضا تقی پور
تهران
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دهم
کمسیون عمران
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
محمدرضا رضایی کوچی
جهرم
رییس کمیسیون عمران و نماینده سه دوره مجلس
۲
اقبال شاکری
تهران
عضو شورای شهر تهران
۳
احمد دنیا مالی
بندرانزلی
معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران
کمیسیون فرهنگی
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
مرتضی آقاتهرانی
تهران
نماینده دو دوره مجلس
۲
سیدرضا تقوی
تهران
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
کمیسیون قضائی و حقوقی
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
موسی غضنفرآبادی
بم
نماینده دو دوره مجلس
۲
حسن نوروزی
رباط کریم
نماینده دو دوره مجلس
کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
رحمت الله نوروزی
علی آباد کتول
نماینده مجلس نهم
۲
مهدی عسگری
کرج
مسؤول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز
کمیسیون اصل نود
ردیف
کاندیدای ریاست
حوزه انتخابیه
سوابق
۱
حجتالاسلام سیدمحمود نبویان
تهران
نماینده مجلس نهم
۲
حجتالاسلام نصرالله پژمانفر
مشهد
نماینده دو دوره مجلس
۲۷۲۱۵