امروز پنج‌شنبه 04 مرداد 1403

Thursday 25 July 2024

خبر خوش برای والیبال ایران/ لیگ ملتها امسال سقوط ندارد

1403/03/30
کد خبر : 2408605
دسته بندی : ورزشی
تعداد بازدید : 178 نفر

مسابقات جام چلنجر (انتخابی لیگ ملت‌های والیبال مردان و زنان) در سال ۲۰۲۵ خواهد بود. مسابقات مردان در چین و مسابقات زنان در فیلیپین برگزار می‌شود و نکته مهم این است که امسال تیمی از لیگ ملت‌ها سقوط نمی‌کند و این باعث می‌شود خیال ملی‌پوشان ایران که در قعر جدول هستند، راحت باشد.

گسترش لیگ ملت ها

لیگ ملت های والیبال مردان و زنان از فصل ۲۰۲۵ از شانزده تیم به هجده تیم افزایش می یابد. این بدان معنی است که هیچ یک از تیم های لیگ ملت‌ها بعد از پایان رقابت‌های امسال سقوط نمی کنند.

قهرمانان جام چلنجر زنان و مردان و همچنین برترین تیم رده‌بندی فدراسیون جهانی که در لیگ ملت‌ها حضور ندارند، به جمع تیم‌های فعلی اضافه خواهند شد.  

مردان در چین بازی خواهند کرد، زنان در فیلیپین

مسابقات والیبال چلنجر کاپ مردان در تاریخ ۴ تا ۷ جولای در چین برگزار می‌شود و مانیل، پایتخت فیلیپین نیز میزبان مسابقات والیبال چلنجر کاپ بانوان خواهد بود. این مسابقات نیز در تاریخ ۴ تا ۷ جولای برگزار می شود.  

تیم‌های حاضر در  والیبال چلنجر کاپ ۲۰۲۴ مردان:

چین (میزبان)، مکزیک، اوکراین، شیلی، بلژیک، کرواسی، مصر، قطر.

تیم‌های حاضر در  والیبال چلنجر کاپ ۲۰۲۴ بانوان:

فیلیپین (میزبان)، ویتنام، بلژیک، سوئد، پورتوریکو، کنیا، جمهوری چک، آرژانتین.

تیم ملی والیبال ایران باید در نخستین دیدارش در هفته پایانی لیگ ملت‌ها امروز (چهارشنبه) به مصاف آمریکا برود. ایران با دو امتیاز در قعر جدول رده بندی لیگ ملت‌ها قرار دارد.

سایت score۲۴ در ارزیابی از شرایط تیم ملی والیبال ایران نوشت:  والیبال ایران ۱۲ بازی است که طعم پیروزی را نچشیده است و در این ۱۲ بازی حتی به تیم های نه چندان قوی مانند جمهوری چک (۱-۳)، بلغارستان (۲-۳) و ترکیه (۱-۳) نیز باخته و همین منجر به برکناری موتا پائز از نیمکت تیم ملی ایران شد.

به سختی می توان دلیل رکود والیبالیست های ایرانی را با توجه به نفرات خوبی که دارند مشخص کرد اما به نظر می رسد به این زودی ها نباید منتظر بازگشت والیبال ایران به اوج باشیم. به احتمال زیاد ایران لیگ ملت های ۲۰۲۴ را در انتهای جدول به پایان خواهد رساند.

والیبال ایران در هر ۱۵ بازی اخیرش در لیگ ملت‌ها شکست خورده و کار سختی برای بازی با آمریکا در پیش دارد.


لینک کوتاه :
https://aftabir.com/article/show/2408605
PRINT
شبکه های اجتماعی :
PDF
نظرات

مشاهده بیشتر

با معرفی کسب و کار خود در آفتاب در فضای آنلاین آفتابی شوید
همین حالا تماس بگیرید