امروز پنج‌شنبه 04 مرداد 1403

Thursday 25 July 2024

افزایش نسبی دما در اکثر نقاط کشور

1403/03/28
کد خبر : 2408595
دسته بندی : اجتماعی
تعداد بازدید : 148 نفر

براساس نقشه های همدیدی و آینده نگری، طی روزهای مذکور تنها ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در مازندران، شرق تهران و غرب سمنان و در استان‌های اردبیل و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر رگبار و رعد و برق پراکنده وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

روز سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال زنجان و قزوین، دامنه‌های زاگرس در همدان، مرکزی، قم و غرب اصفهان نیز افزایش ابر گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در شمال غرب و غرب کشور رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود و در دامنه‌های البرز واقع در استان البرز، تهران و مازندران نیز در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود

روز جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی ارتفاعات شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی رگبار پراکنده رخ می‌دهد در سایر مناطق جوی پایدار حاکم است.

طی ۵ روز آینده در بعضی ساعات وزش باد شدید در نوار شرقی کشور بویژه در منطقه زابل سبب خیزش گرد و خاک و کاهش دید خواهد شد.

طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج می‌باشد.

هوای تهران گاهی صاف در پاره ای اوقات ابری و نیمه ابری و دارای وزش باد است و دمای هوا بین ۲۷ تا ۳۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. /ایرنا

برچسب ها :
# هواشناسی

لینک کوتاه :
https://aftabir.com/article/show/2408595
PRINT
شبکه های اجتماعی :
PDF
نظرات

مشاهده بیشتر

با معرفی کسب و کار خود در آفتاب در فضای آنلاین آفتابی شوید
همین حالا تماس بگیرید