ویژگی‌ها و خصوصیات‌ کلی

متواضع‌، فروتن‌، محجوب‌، کم‌ توقع‌، باحیا، متعادل‌، افتاده‌، ملاحظه‌‌کار، محتاط و کم‌رو، بسیار دقیق‌، موشکاف‌، وسواسی‌ و قابل‌ اعتماد، واقع‌ بین‌، معقول‌، اهل‌‌عمل‌، کاری‌، سخت‌‌کوش‌، با پشتکار، ساعی‌ و کوشا، باهوش‌، زیرک‌، عاقل‌ و دارای‌ بینش‌ تحلیلی‌.

جنبه‌ منفی شخصیت

ایرادی‌، وسواسی‌، حساس‌، عصبی‌، جنجالی‌، غصه‌خور، دلشوره‌ای‌ و نگران،‌ نق‌ نقو، بی‌رحم‌ و سختگیر وسواسی‌، کهنه‌‌گرا و محافظه‌ کار.

توضیحات عمومی

این‌ تنها برجی‌ در منطقه‌‌البروج‌ است‌ که‌ توسط یک‌ مؤنث‌ نشان‌ داده‌ شده‌ است‌. که‌گاهی‌ به‌ عنوان‌ یک‌ دختر خلاق‌، مبتکر، دوست‌‌داشتنی‌، ظریف‌ و حساس‌ و گاهی‌ به‌عنوان‌ یک‌ زن‌ مسن‌، باهوش‌، نسبتاً مقرراتی‌، خشک‌ و مجرد در نظر گرفته‌ می‌شود. این‌ صفات‌ آخر گاهی‌ اوقات‌ به‌ واسطه‌ وسواس‌، دقت‌، ظرافت‌، عشق‌ و علاقه ‌وسواس‌‌گونه‌ به‌ پاکیزگی‌، نظافت‌، تمیزی‌، بهداشت‌، نظم‌ و انضباط و برخورد محافظه‌کارانه‌ و سنتی‌ تأئید و تحکیم‌ می‌شوند.


متولدین‌ شهریور ماه‌ معمولاً هوشیار، تیزبین‌، مراعات‌‌کننده‌، زرنگ‌، ناقلا، زیرک‌ وشدیداً موشکاف‌، دارای‌ قوه‌ تمیز و اعمال‌ حساب‌ شده‌ و معقول‌، صبور، بردبار، واقع‌بین‌ و در همه‌ بخش‌های‌ زندگی‌ محافظه‌کار هستند.


آنها در ظاهر از نظر احساسی‌ و عاطفی‌ سرد و خشک‌ به‌ نظر می‌رسند و گاهی‌ اوقات ‌این‌ حالت‌ شدیدتر می‌شود، چون‌ عادت‌ دارند که‌ مهربانی‌ و محبت‌ ذاتی‌ و فطری خود را سرکوب‌ نمایند که‌ همین‌ امر در نهایت‌ منجر به‌ این‌ می‌شود که‌ از دوست‌ پیداکردن‌ اکراه‌ داشته‌ باشند و ارتباطات‌ و روابط شان‌ با دیگران‌ رو به‌ کاستی‌ می‌گذارد. البته‌ در ظاهر نسبت‌ به‌ حفظ این‌ دوستی‌ها محتاط و دقیق‌ هستند. فقدان‌ ظاهری ‌احساسات‌، روی‌ عاطفه‌ شدیدشان‌ را می‌پوشاند. آنها از ارتباطگیری‌ با دیگران‌ واهمه ‌دارند، چون‌ به‌ آنها اعتماد و اطمینان‌ ندارند، می‌توان‌ به‌ جرأت‌ گفت‌ که‌ آنها حتی‌ به‌خودشان‌ و قضاوت‌‌هایشان‌ نیز گهگاهی‌ شک‌ می‌کنند. دلیل‌ آن‌، این‌ است‌ که‌ آنها از نقطه‌‌ضعف‌های‌ درونی‌ خویش‌ آگاهند. آنها افرادی‌ پخته‌، کار کشته‌، دنیا دیده‌، کاردان‌، ماهر، برون‌‌گرا، خونگرم‌ و اجتماعی‌ هستند و خودشان‌ کاملاً به‌ این‌ صفات‌ و ویژگی‌ها واقفند. گاهی‌ اوقات‌ آن‌‌چنان‌ هنر خود پنهان‌‌کاری‌ را به‌ حدا اعلاء می‌رسانند که‌ نگران‌‌کننده‌ می‌شود. آنها تیزهوشی‌، دلواپسی‌، بیمناکی‌ و همدردی‌ قابل‌ملاحظه‌شان‌ را با دیگران‌ زیر پوششی‌ از خشکی‌، بی‌احساسی‌، سردی‌ و خودداری ‌مخفی‌ می‌کنند. با این‌ حال‌ خوشحالی‌ خود را متواضعانه‌ و بی‌تکلف‌ بروز می‌دهند و مشکلات‌ دیگران‌ را درک‌ می‌کنند. آنها با شعور، فهمیده‌، آگاه‌، محتاط، تودار، ملاحظه‌کار، رازدار، خوش‌‌صحبت‌، عاقل‌، شوخ‌ و بذله‌گو هستند و این‌ خصوصیات ‌در روابط‌شان‌ با دیگران‌ کاملاً عیان‌ است‌.


زنان‌ و مردان‌ متولد شهریورماه‌ هر دو متین‌، باوقار، با شرف‌، گیرا و جذاب‌ هستند. آنها صادقانه‌ و از صمیم‌ قلب‌ در امر ازدواج‌ پیش‌ می‌روند و آن‌‌چنان‌ با محبت‌، مهربان‌ و با‌عاطفه‌ هستند که‌ همسران‌ و والدینی‌ خوب‌ محسوب‌ می‌شوند.


آنها از لحاظ فکری‌ و عقلانی‌ کنجکاو، جستجوگر، پرسش‌‌گر، روشمند، منظم‌، باقاعده‌، منطقی‌، سنجیده‌، دقیق‌ و آموزش‌پذیر هستند. آنها ابتکار و خلاقیت‌ را با توانائی‌ برای‌ تجزیه‌ و تحلیلی‌ واضح‌ در مورد پیچیده‌ترین‌ مسایل‌ و مشکلات‌ درهم ‌می‌آمیزند. آنها در مورد جزئیات‌ آن‌‌چنان‌ دقیق‌ و موشکاف‌ هستند که‌ گاهی‌ اوقات ‌برای‌ مسایل‌ بزرگتر اهمیتی‌ قایل‌ نمی‌شوند. همچنین‌، اگر چه‌ افرادی‌ معقول‌ و واقع‌بین‌ هستند، ولی‌ به‌ واسطه‌ دقت‌، موشکافی‌ و تیزبینی‌ بیش‌ از حدشان‌ سرعت‌ امور را تقلیل‌ می‌دهند. آنها از دست‌‌هایشان‌ حداکثر استفاده‌ را می‌برند و به‌ همین‌ دلیل‌ کاردانان‌ فنی‌ و متخصصان‌ خوبی‌ از آب‌ در می‌آیند و استعدادهای‌ مبتکرانه‌، سخت‌کوشی‌، دقت‌، نظم‌ و ترتیب‌، هوشیاری‌ و آگاهی‌ نشان‌ها و علایم‌ بارز آنها هستند. آنها آن‌‌چنان‌ کمال‌‌گرا و وسواسی‌ هستند که‌ اگر اوضاع‌ بر وفق‌ مرادشان‌ پیش‌ نرود، به‌آسانی‌ و به‌ سرعت‌ دلسرد و مأیوس‌ می‌شوند و روحیه‌ خویش‌ را می‌بازند. به‌ دلیل ‌توانائی‌شان‌ در مشاهده‌ تمام‌ زوایای‌ یک‌ سؤال‌ چند بعدی‌ از نظریه‌پردازی‌ انتزاعی‌ و منطقی‌ خوششان‌ نمی‌آید. در حالی‌ که‌ نقطه‌ نظرات‌ متفاوت‌ و متعددی‌ را تحسین ‌می‌کنند، مفاهیم‌ فلسفی‌ را دشوار تلقی‌ می‌نمایند. در نتیجه‌ اکثر اوقات‌ مردد هستند واز آن‌ جائی‌ که‌ نمی‌توانند به‌ راحتی‌ اطمینان‌ کنند در تصمیم‌گیری‌ با مشکل‌ مواجه‌می‌شوند.


به‌ این‌ ترتیب‌ و با این‌ ویژگی‌های‌ ذکر شده‌، بهتر است‌ که‌ آنها به‌ جای‌ اینکه‌ رهبرشدن‌ را انتخاب‌ کنند، مرئوس‌ و فرمانبردار باشند. در حقیقت‌ مسئولیت‌ آنها را به‌زحمت‌ می‌اندازد و اغلب‌ فاقد وسعت‌ و گشادگی‌ راهبردی‌ و تاکتیکی‌ هستند که ‌مستلزم‌ رهبر‌شدن‌ همین‌ است‌. متولدین‌ شهریور ماه‌ اساساً افرادی‌ با تدبیر و با سیاست‌ هستند و در جهت‌ نیل‌ و دستیابی‌ به‌ اهداف‌ مورد نظرشان‌ با مسئولیت ‌محدود واقع‌بین‌ محسوب‌ می‌شوند. آنها خصیصه‌ بی‌اعتمادی‌ خودشان‌ را به‌ دیگران ‌نسبت‌ می‌دهند و بیشتر مایلند که‌ دیگران‌ کارهای‌ پر‌زحمت‌ و طاقت‌‌فرسا را انجام‌ دهند و برای‌ رسیدن‌ به‌ خواسته‌هایشان‌ هر چیزی‌ را به‌ زیر دستانشان‌ تحمیل ‌می‌کنند، گرچه‌ این‌ طرز برخورد را با عدالت‌ و انصاف‌ تعدیل‌ می‌نمایند. آنها از توانائی‌های‌ بالقوه‌ای‌ در امر هنر، علوم‌ و زبان‌ برخوردارند. مخصوصاً از زبان‌ به‌طرزی‌ صحیح‌، واضح‌ و رسمی‌ استفاده‌ می‌کنند و درست‌ مثل‌ دستور‌نویس‌ها و ریشه‌شناسان‌ به‌ معانی‌ الفاظ توجه‌ می‌نمایند. آنها از حافظه‌ای‌ خوب‌ برای‌ نقل‌‌قول‌ها در موارد مناسب‌ و لازم‌ برخوردارند. اگرچه‌ در کار زمین‌ پیمائی‌ و نقشه‌ برداری‌ ازمهارت‌ خاصی‌ بهره‌مند هستند، به‌ جای‌ کار در یک‌ کارگاه‌، بهتر است‌ که‌ در یک‌ کتابخانه‌ یا اداره‌ به‌ کار مشغول‌ شوند.


آنها به‌ محرک‌ و مشوقی‌ نیاز دارند تا با بهره‌گیری‌ از فکرشان‌ به‌ حل‌ مشکلات‌ بپردازند و زندگی‌ یکنواخت‌ و کار‌کردن‌ را که‌ نیاز به‌ فکر‌کردن‌ زیاد ندارند، ترجیح‌ می‌دهند.در امر پول‌ خرج‌‌کردن‌ و مادیات‌ محتاط هستند و علاقه‌شان‌ به‌ آمار باعث‌ می‌شود که ‌بهترین‌ دفتردار و حسابدار از کار در آیند. همچنین‌ سردبیر، ویراستار، تدوین‌‌گر،فیزیک‌‌دان‌ و شیمیدان‌های‌ تحلیل‌‌گری‌ می‌توانند باشند. در کارهای‌ رفاهی‌،اجتماعی‌، بهزیستی‌ موفقیت‌ کسب‌ می‌کنند و مایلند که‌ به‌ افراد زیر‌دست‌ و پائین‌تر از خویش‌ کمک‌ و خدمت‌ نمایند. آنها می‌توانند پزشک‌، پرستار، روان‌‌شناس‌، دبیر، دبیر انجمن‌، منشی‌های‌ رازدار، فن‌‌شناس‌، بازرس‌، سرگروهبان‌، موسیقی‌‌دان‌، منتقد، سخنگوی‌ عموم‌ و نویسنده‌ باشند به‌ خصوص‌ در امر نوشتن‌ واژه‌نامه‌ و دایره‌ المعارف ‌از تبحر خاصی‌ برخوردارند. هم‌ زنان‌ و هم‌ مردان‌ متولد شهریور‌ماه‌ علاقه‌ زیادی‌ به ‌تاریخ‌ دارند. گرچه‌ در کارهای‌ تجاری‌ زیرکی‌، زرنگی‌، ابتکار و هنرمندی‌ تحلیل‌گرانه‌شان‌ می‌تواند آنها را به‌ سمت‌ نادرستی‌ و تقلب‌ سوق‌ دهد، ولی‌ معمولاً شعور و منطق‌ شرافتمندانه‌ و وجدانی‌شان‌ در برابر این‌ وسوسه‌ها مقاومت‌ می‌کند. زنان‌ متولد شهریورماه‌ می‌توانند در زمینه‌ طراحی‌ لباس‌ و مد موفق‌ باشند، چون‌ در این‌ زمینه‌ از شامه‌ای‌ قوی‌ و ابتکار عمل‌ برخوردارند و می‌توانند در این‌ امر پیشگام‌ باشند. در هرحرفه‌ای‌، آنها به‌ راحتی‌ نقطه‌ نظرات‌ جدید را درک‌ می‌کنند ولی‌ همیشه‌ با‌احتیاط و حفظ ارزش‌ حقیقی‌ خویش‌ پیش‌ می‌روند. آنها عاشق‌ زندگی‌ روستائی‌ هستند ولی ‌احتمالش‌ ضعیف‌ است‌ که‌ کشاورزانی‌ خوب‌ از آب‌ درآیند، مگر اینکه‌ بتوانند بر وسواس‌ و علاقه‌ شدیدشان‌ بر نظافت‌، بهداشت‌ و پاکیزگی‌ غلبه‌ نمایند.


نقطه‌ ضعف‌ها و اشتباهاتشان‌ نیز مثل‌ سایر برج‌های‌ دیگر، ناشی‌ از افراط و تفریط درحسن‌ها و پاکدامنی‌ آنهاست‌. توداری‌، خودداری‌، کم‌حرفی‌، سختگیری‌، مشکل‌پسندی‌، شکسته‌ نفسی‌، حجب‌ و حیا، میانه‌روی‌، فروتنی‌ و تواضع‌‌شان‌ گاهی‌ تبدیل ‌به‌ وسواس‌ می‌شود. انتقاد، ایرادگیری‌ و نق‌ زدنشان‌ تبدیل‌ به‌ جنجال‌ و هیاهو می‌شود.


نگرانی‌شان‌ نسبت‌ به‌ جزئیات‌ تبدیل‌ به‌ معضل‌ و گره‌ کوری‌ می‌شود و در نهایت‌ در تصمیم‌گیری‌ دو‌دل‌ می‌شوند و همین‌ باعث‌ می‌شود که‌ از کاه‌ کوهی‌ بزرگ‌ بسازند.احتیاط، دوراندیشی‌، سنجیدگی‌ و آینده‌‌نگری‌ آنها تبدیل‌ به‌ نیرنگ‌ و تزویر می‌شود و در نتیجه‌ به‌ انواع‌ بیماری‌ هراسی‌ها دچار می‌گردند.

بیماری‌های احتمالی

گفته‌ می‌شود که‌ سنبله‌ بر روی‌ دست‌ها، شکم‌، روده‌ها، طحال‌ و سیستم‌ عصبی‌مرکزی‌ حکمرانی‌ می‌کند. بنابراین‌ متولدین‌ شهریورماه‌ مستعد ابتلا به‌ زکام‌، سرماخوردگی‌، سینه‌ درد، سرفه‌، سینه‌ پهلو، ذات‌‌الجنب‌، ذات‌‌الریه‌ و ناراحتی‌های‌عصبی‌ هستند. از آن‌ جائی‌ که‌ طبیعتاً نگران‌ و دلشوره‌ای‌ هستند، به‌ ناراحتی‌های ‌معده‌ و روده‌ مثل‌ قولنج‌ و زخم‌ معده‌ دچار می‌شوند. هم‌ زنان‌ و هم‌ مردان‌ متولدشهریور ماه‌ به‌ غذا علاقه‌ خاصی‌ دارند و از آنجائی‌ که‌ معده‌هایشان‌ حساس‌ است‌، باید در مورد رژیم‌ غذائی‌ خود دقت‌ فراوان‌ داشته‌ باشند و این‌ علاقه‌ وافر را با برخورداری‌ از مواد غذائی‌ کم‌ نظیر و کمیاب‌ مهار نمایند.

علاقمندی‌ها

مواد غذائی‌ سالم‌ و بهداشتی‌، میدان‌های‌ مبارزه‌، بهداشت‌ و نظافت‌، نظم‌ و ترتیب‌، سلامت‌.

بیزاری‌ها

هر مشکل‌ و خطر جسمانی‌، هر چیز کثیف‌ و ناشایست‌، کارمندان‌بی‌دقت‌، نامرتب‌ و شلخته‌، بدبختی‌ و فلاکت‌، بی‌ثباتی‌ و متغیر بودن‌.

مشکلات‌ احتمالی

هر کسی ویژگی‌ها و خصوصیات‌ منحصر به‌ فردی دارد و زمانی که‌ این‌ خصلت‌ها سرکوب‌ و یا فرو‌خورده‌ شوند، یا برآورده‌ نشوند، باعث‌ بروز مشکلاتی می‌شوند. توصیه‌ ما این‌ است‌ که‌ این‌ پیشنهادات‌ را به‌ کار ببندید و از مواجهه‌‌شدن با نتایج‌ عالی آن شگفت‌زده‌ شوید:


ـ به‌ کرات‌ خود را تنها می‌یابید و قادر نیستید دوستانتان‌ را به‌ مدت‌ بیش‌از چندهفته‌ حفظ کنید.


ـ سعی‌ کنید که‌ بیش‌ از حد جنجالی‌ و اهل‌ جر و بحث‌ نباشید. به‌ یادداشته‌ باشید که‌ انتقاد کردن‌ دائمی‌ از دوستان‌ و اطرافیان‌، برای‌ هیچ‌‌کس‌ خوشایندنیست‌. تلاش‌ کنید تا زندگی‌ خود را بکنید و اجازه‌ دهید تا دیگران‌ نیز زندگی‌ کنند، به‌این‌ ترتیب‌ در می‌یابید که‌ اطرافیان‌ و دوستانتان‌ چگونه‌ به‌ شما عشق‌ خواهند ورزید.


ـ احساس‌ می‌کنید که‌ مردم‌ از برخورد نزدیک‌ با شما حذر می‌کنند.


ـ لازم‌ است‌ که‌ بیش‌ از حد نگران‌ سلامتی‌ خود نباشید و آن‌ را به‌ یک‌ موضوع‌ مورد بحث‌ تبدیل‌ نکنید. پیشنهادات‌ و راهنمائی‌های‌ راجع‌ به‌ سلامت‌جسمانی‌ و مواد غذائی‌ سالم‌ را به‌ زبان‌ نیاورید، مگر اینکه‌ از شما راجع‌ به‌ آنها سؤال ‌نمایند.


ـ از شیوه‌ و روال‌ زندگی‌ خود راضی‌ نیستید و هیچ‌ تغییر و تحول‌ و هیجانی ‌در آن‌ وجود ندارد تا از آنها صحبت‌ کنید.


ـ ممکن‌ است‌ تصور کنید که‌ زندگیتان‌ محدود به‌ یک‌ سری‌ نظریه‌ خاص‌شده‌ است‌. پس‌ بهتر است‌ از خودتان‌ بپرسید که‌ در حال‌ سرویس‌ دهی‌ به‌ چه‌ چیز و یا چه‌ کس‌ هستید، آیا وقف‌ چیزی‌ شده‌اید و به‌ اسارت‌ در آمده‌اید. سپس‌ بعد از پاسخ‌دادن‌ به‌ این‌ سؤالات‌، شروعی‌ تازه‌ را تجربه‌ نمائید که‌ ارزش‌ حقیقی‌ شما را در برگیرد.


ـ ممکن‌ است‌ احساس‌ کنید که‌ زندگی‌ و دستیابی‌ به‌ موفقیت‌ یک‌ تپه‌ شیب‌دار و بلند بالاست‌ که‌ هرگز قادر به‌ بالا رفتن‌ از آن‌ نیستید.


ـ سعی‌ کنید که‌ ویژگی‌های‌ مثبت‌ خود را همواره‌ در نظر داشته‌ باشید و نگرانی‌‌هایتان‌ را برای‌ کارکنان‌ زیر دست‌ و همکارانتان‌ بیان‌ نکنید، آن‌‌گاه‌ در می‌یابید که‌ آن‌ کوه‌های‌ بلند‌بالا و سر به‌ فلک‌ کشیده‌ تبدیل‌ به‌ تپه‌هائی‌ کوچک‌ می‌شوند که ‌می‌توانید به‌ سرعت‌ و دوان‌‌دوان‌ به‌ قله‌ آنها برسید.

سیاره‌ حاکم‌ بر شما عطارد (تیر) است

۱. فاصله‌ متوسط عطارد از خورشید: ۳۸۷۰

۲. دور و گردش‌ نجومی‌ از کانون‌ (برحسب‌ سال‌): ۲۴۰

۳. شعاع‌ استوائی‌ (برحسب‌ کیلومتر): ۴۳۹۲

۴. شعاع‌ قطبی‌ (برحسب‌ کیلومتر): ۴۳۹۲

۵. دور گردش‌ و دوران‌ جرم‌ (برحسب‌ ساعت‌): ۴۰۸:۱

۶. انحناء خط استوا نسبت‌ به‌ کانون‌ (برحسب‌ درجه‌): ۰

۷. تعداد ماهواره‌های‌ مشاهده‌ شده: ۰

حقایق‌ جالب‌ و شگفت‌انگیز دیگری راجع‌ به‌ ماه‌ تولد

دختر باکره‌ موجودیتی‌ است‌ که‌ با ماه‌ تولد شما در ارتباط است‌. او در غاری‌ در فرانسه‌ در مقابل‌ بچه‌ها ظاهر شده‌ است‌.

رنگ محبوب و سنگ خوش یمن

۱. رنگ‌ محبوب‌ و خوش‌ یمن‌ متولدین‌ شهریور ماه‌ (سبز و قهوه‌ای‌ تیره) است‌.


۲. سنگ‌ خوش‌ یمن‌ برای‌ متولدین‌ شهریور ماه‌ سنگ‌ سلیمانی‌ (سنگ‌ باباقوری‌) است‌ که‌ به‌ جای‌ لایه‌های‌ سفید، لایه‌های‌ زرد یا نارنجی‌ رنگ‌ در آن‌ مشاهده‌ می‌شود. این‌ سنگ‌ با رنگ‌های‌ متفاوتی‌ یافت‌ شده‌ است‌. ولی‌ آنکه‌ برای‌ متولدین‌ شهریور ماه‌مناسب‌ است‌، رنگ‌ قهوه‌ای‌ مایل‌ به‌ قرمز آن‌ محسوب‌ می‌شود. این‌ سنگ‌ از خانواده‌ کوارتز است‌ که‌ از سرتاسر دنیا استخراج‌ می‌شود.

نام‌ افراد مشهوری که‌ در ماه‌ شهریور متولد شده‌اند

۱. دی‌. اچ‌. لارنس‌ (۲۱ شهریور ۱۸۸۵)

۲. ملکه‌ الیزابت‌ (۱۷ شهریور ۱۵۳۳)