آفتاب

سریال Normal People سریالی جدید و جذاب از ارتباط جوانان و عشق‌های زیبای دوران نوجوانی است که حتما از دیدن آن لذت خواهید برداین سریال از روی یک رمان موفق و عاشقانه با همین نام و نوشته سالی رونی اقتباس شده است و ساخته شبکه BBC Three می باشد .این سریال بسیار جالب و پرمحتواست ولی سادگی خود را از دست نمی‌دهد و همین موضوع بیننده را برای دیدن این سریال نگه می‌دارد. این سریال به کتاب خیلی نزدیک است و تقریبا به موضوع و ساختار کتاب وفادار است.

سریال Normal People یک اثر خاص و تاثیرگذار است، از هر زاویه ای که به آن نگاه کنیم با یک اثر ویژه طرف هستیم.

بازیگری عالی بازیگران مخصوصا بازیگران اصلی ، فیلم نامه ی قوی ، داستان پر فراز و نشیب و قابل درک و واقعی ، شخصیت پردازی قوی به طوری که شما را به سادگی با زندگی شخصیت ها همراه می کند ، کارگردانی قوی که تمام این المان ها را به زیبایی در کنار هم چیده است. همه و همه یک سریال خاص و منحصر به فرد را به وجود آورده است که دیدن این سریالِ ۱۲ قسمتی را بسیار پر ارزش کرده است. از دیگر نکات مثبت سریال می توان به کم بودن زمان سریال اشاره کرد که هر قسمت بین 23 تا 34 دقیقه است و به راحتی می توانید با صرف کمترین زمان از آن لذت ببرید.

از اسم سریال پیداست که قرار نیست ، داستانی عجیب و غریب و پر رمز و راز ببینیم. سریال “مردم ساده” دقیقا مثل اسمش ساده و بی آلایش و دوست داشتنیست. سریال در مورد روابط هایمان حرف میزند. جایی که بعضی وقت ها حتی آنچه در دل داریم را به خاطر فکر و حرفِ مردم به زیر پا می اندازیم. در مورد اهمیت دادنِ بیش از حدِ ما به فکر و گفتار مردم است. اینکه قرار نیست آنچه دیگران دوست دارند شوید. زندگی یک دوره ی زودگذر و بدون بازگشت است که باید در همین دوره بهترین تصمیم ها را گرفت. و انتخاب عشق صحیح در طول این مسیر می تواند زندگیمان را دچار تحول کند. حال در نظر بگیرید چه اتفاقی می افتد اگر به خاطر فکر یا حرف دیگری از مسیر و راه حقیقی خارج شوید و خود را گم کنید.

زندگی عاشقانه ی ما مردمِ معمولی ، ساده و بدون دلیل است. شاید تنها به خاطر یک جمله یا یک لبخند عاشق شویم. همین بی دلیلیست که زندگی را زیبا می کند. و مهم نیست دیگران چه فکر و چه نظری در مورد عشق دارند. بعضی چیزها تنها یکبار به شکل و شمایل واقعیش نمایان می شود‌. بعد هر چه که در اعماق زندگی به حفاری مشغول شوید نمی توانید آن را پیدا کنید چرا که شاید عشق همان تکه الماسی بود که در اوایل تونلِ زندگی آن را یافته بودیم و گمان می کردیم تنها یک تکه شیشه است!

زندگی میدان انتخاب های بزرگ و کوچک است و ماریان و کانل شخصیت های اصلی ، در طول سریال تصمیمات مختلفی را می گیرند. اینکه این تصمیمات تا چه حد درست یا غلط است کاملا به دیدِ بیننده از سریال بر می گردد. سریال بدون قضاوت تصمیمات انسان های معمولی را به تصویر می کشد و عواقب این گونه تصمیم گیری ها را به نمایش می گذارد. اینکه انسان با همین تصمیمات ، شکست ها و پیروزی هاست که زندگی خود را شکل می دهد. در غیر این صورت زندگی خلاصه به چند صفحه ی کتاب بود. همیشه ساده و قابل پیش بینی با یک پایانِ همیشه خوش!

عشق در این سریال شکل واقعی تری را به تصویر کشیده است. نه تنها شکل سطحی آن یعنی رابطه جنسی به تصویر کشیده می شود. بلکه سریال به عمق روابط انسان ها می رود و نشان می دهد عشق فراتر از تنها رابطه ی جنسی بلکه یک ارتباط دو طرفه ی زیبا در مورد همه ی چیزهاست‌. از برخوردهای ساده ی اجتماعی تا نوع حرف زدن و تا کوچکترین جزئیات ادامه پیدا می کند. اینکه انسان ها طی یک رابطه جدی تاثیرات عمیقی روی هم می گذراند و همدیگر را دچار تحول می کنند.

سریال پر از لحظات زیباست. لحظاتی که برایتان شیرین و دوست داشتنی است. ساده و پر از احساسات به طوری که عمیقا در درونتان رسوخ می کند. حرف های رد و بدل شده بین شخصیت ها کاملا حساب شده هستند. نمی خواهم قسمتی از داستان را لو بدهم همین را بدانید که فقط با یک داستان معمولی رو به رو نیستید. هر چند تمام قسمت های سریال یکدست قدرتمند نیستند ؛ سریال قسمت های ساده ، کند ، تکراری ، پر از اغراق و حتی اعصاب خورد کن نیز دارد اما وقتی که تا انتها سریال را بینید به عمق آن بیشتر پی می برید و عاشقش می شوید.

سریال Normal People علاوه بر نشان دادن یک رابطه ی عاطفی؛  بخشی از گذر انسان ها بین دوران نوجوانی و جوانی و تفاوت ها و چالش های مختلفی که در هر دو دوران به شکلی کاملا متفاوت پیش روی انسان ها قرار می گیرد را به شکلی کاملا واقعی و قابل قبول به نمایش می گذارد و داستان تاثیرگذاری را برای مخاطبانش خلق می کند به طوری که با پوست و استخوان آن را حس خواهید کرد. و کاملا می توانید خود را به جای شخصیت ها گذاشته و حس آنها را در طول سریال درک کنید.

نوشته شده توسط: محمد جواد محمدی اسد


وبگردی