آفتاب

11/11 روز جهانی مجردها / مصادف با 21 آبان ماهتاریخ 11/11، با شکل خاصی که دارد و چهار بار عدد 1 در آن تکرار شده به عنوان روز جهانی مجردها هر ساله در برخی از کشورهای جهان جشن گرفته می شود. این روز را برای اولین بار دانشجویان مجرد دانشگاه نانجینگ چین انتخاب کردند و بعد از آن کم کم در کشورهای دیگر نیز به آن اهمیت داده شد.

همه‌ی ما در تقویم‌های میلادی هر ساله به مناسبت‌های مختلفی برمی‌خوریم، مانند: روز پدر، دختر، مادر، ولنتاین، روز زنان خانه‌دار و بسیاری مناسبت‌های دیگر. اما یکی از جالبترین این مناسبت‌ها روز مجردها می‌باشد، که شاید قدمتی بیست ساله داشته باشد و از سال 1990 به تقویم‌ها و بخصوص تقویم چینی‌ها اضافه شده است.

در سال 1990 دانشگاه نانجینگ برای ارج گذاشتن به مجردی، این روز را پایه‌گذاری کرد تا افرادی که مجرد هستند، کمبودی در زندگی احساس نکرده و از روزهای مجردی خود لذت ببرند.این روز یک روز ویژه در بین جوانان مجرد چینی است که در آن بیرون می‌روند، خرید می‌کنند و همینطور خوردن سیب‌زمینی سرخ کرده را که شبیه عدد یک است را فراموش نمی‌کنند.از طرفی نیز می‌توان اینچنین گفت که، روز مجردها در واقع در پاسخ به روز عشاق شکل گرفته است.

مجردها هر ساله، این روز خاص را که از 4 عدد یک در تقویم میلادی تشکیل شده است را جشن گرفته و هدیه دریافت می‌کنند. چون عدد یک نماد تک و تنها بودن است و از طرفی نیز نماد شانس چینی‌ها بشمار می‌رود بهمین دلیل به روز مجردها نسبت داده شده است.جالب است بدانید، این روز همچنین به روزی خاص برای ازدواج تبدیل شده است. تعداد ازدواج‌های ثبت شده در این روز در کشور چین بیش از سایر روزهای عادی و سایر مناسبت‌های ویژه است. روز مجردها کم‌کم راهی برای خود در بین فرهنگ‌های مختلف جهان گشوده است و چند سالی است که به جز چین مجردهای سایر کشورهای دنیا نیز این روز را جشن می‌گیرند.ویدئوها را مشاهده کنید


وبگردی