آفتاب

راه حل های شناسایی استعداد ها پنهان در محل کار / آفتاب آنلاینهمۀ ما در حرفه یا کاری استعداد داریم، اما معمولاً شناختی از اون نداریم، بیشتر وقت‌ها پنهان است، در صورتی که جلو چشممون در حال قدم زدن هستن... چجوری استعدادهایمان را بشناسیم و پرورش بدهیم؟

آخرین باری که در حین کار گذر زمان را فراموش کردین ، به یاد دارین؟ به نظرتون دلیلش چیه ؟  یعنی پای استعداد پنهان شما ست ؟ اصلاً استعداد پنهان چیه؟ استعداد موهبتی طبیعی هر فرد هست. توانایی‌ها و ظرفیت‌های طبیعی که همۀ ماداریم، استعدادهامون هستن و دایره آن‌ها ممکنه از خلاقیت‌های شغلی تا توانایی‌های ورزشی ما گسترده باش... به نکاتی که براتون تو این پست آوردم توجه کنین و امیدوارم راهی باشه برای پیشرفت شما...

به حرف دیگران گوش کنید

افرادی که در اطراف شما هستن، اغلب بهتر از خودتون به استعداد پنهان‌ شما واقفن. اگه شما تلاش می‌کنین تا این موضوع را با تفکر و دقت فراوان کشف کنین، آن‌ها استعداد پنهانو سال‌هاست در رفتار شما شناختن. اگه تا امروز به حرف اطرافیان خود گوش نکردین، اکنون وقتش رسیده کمی به حرف‌هاشون فکر کنین.

کارهایی که انجامشان برای شما ساده و پیش پا افتاده است

آیا انجام یه سری از امور بیش از حد براتون راحتو و پیش پا افتادست، اما عده‌ای دیگه همین کارها رو با سختی و مشقت انجام می‌دن؟اگه فکر می‌کنین بعضی از کارها بیش از حد ساده و راحته، اما اطرافیانتون به شما می‌گن این طور نیست و همین کارها رو با سختی و اختصاص زمان بسیاری به انجام می‌رسونن، واقعیت این که این شما در انجام آن‌ امور توانایی دارین.

کارهایی که از انجامشان لذت می‌برید

ممکنه استعداد پنهانتون به نحوی دیگه خودنمایی کنه. از چه کارایی خسته نمی‌شین؟ از انجام چه کارایی لذت می‌برین؟ چه کارایی را در اوقات فراغت خود انجام می‌دین؟ فرض کنین تمام امور بر وفق مرادتونه و امروز را باید برای خود وقت بزارین. چه کارهایی می‌کنین؟ به سراغ ساز خود می‌رین؟ به باغبانی روی میارین؟ یا قلم به دست می‌گیرنو و شروع به نوشتن می‌کنین؟به هر کاری که روی آوردین، در واقع در انجام آن کار استعداد دارین و توانمندید. پس اگه ،دنبال کشف استعداد پنهان خودتونید، فهرستی از این کارها ایجاد کنین.

علاقه و توانمندی که در نطفه خفه شده است

آیا موضوعی وجود داره که از گذشته دور به آن علاقه داشتین و به دلایل مختلف از آن غافل شدین؟ اما هنوز هم بر این باورید که می‌تونید در آن صاحب نظر و توانا باشین؟اگه چنین علاقه‌ای دارید، حتماً به دنبال آن برید. ممکنه یکی از استعدادهای پنهان شما در آن موضوع یا حواشی آن نهفته باشه.

تست شخصیت شناسی بدهید

یکی از بزرگ‌ترین مزایای تست‌های شخصیت شناسی اینه که شما رو با ویژگی‌ها و همچنین خصوصیات درونیتون آشنا می‌کنه، ممکنه تا به حال به آنها توجهی نداشتین.  بهتره یکی از بهترین تست‌های شخصیت شناسی که توسط مؤسسه‌های روانشناسی تایید شده رو انتخاب کنیین و خوتونو ارزیابی کنین.

از اطرافیان خود راجع به استعدادها و توانایی‌های خود بپرسید

از اطرافیانتون در خواست کنین درباره استعدادهاتون صادقانه صحبت کنن. از آن‌ها بخواهین عادات بد و نقاط ضعف شما را کنار بگذارن و یک یا دو مهارتی که احساس می‌کنن بر آن‌ها مسلطین ،به شما یادآوری کنن. و شما در پرسیدن این سوال باید به صورت نفر به نفر باشن ،نه گروهی.

ویدئو زیر را مشاهده کنید راه حل هایی برای شما آوردیم که قطعا در پیشبرد هدفهای شما موثر است.ویدئوها را مشاهده کنید


وبگردی