مقبره فک‌الدین

مقبره در شمال‌غربی شهر خرم‌آباد واقع شده است. فک‌الدین از اتابکان سر کوچک بوده است. مردم روستا هرگاه چیزی گم می‌کنند به مقبره فک‌الدین رفته و از او می‌خواهند تا گمشده آنها را پیدا کند.

مقبره باباطاهر

این مقبره در محله‌ای به‌نام باباطاهر در جنوب شهر خرم‌آباد واقع شده و در غرب قلعه فلک‌الافلاک قرار دارد. سبک بنا قدیمی بوده و ضریح آن چوبی است. باباطاهر یکی از شاعران و عارفان مشهور بوده است.

مقبره زید بن علی

این مقبره در غرب مسجد جامع خرم‌آباد در محله زید بن علی واقع شده است. بنای کنونی آن به سال ۱۳۰۷ می‌رسد. مقبره به فرمان بداین حسنویه در سال ۴۰۴ هـ.ق. ساخته شده است، بنای آن از آجر است.

مقبره جلاله

مقبره جلاله در شش کیلومتری جنوب‌غربی خرم‌آباد واقع شده است. خانواده‌ای موسوم به عباسی مقیم خرم‌آباد محمد جلاله راجه خود می‌دانستند.

مقبره پیر شمس‌الدین

در شمال دهستان تشکن مقبره پیر شمس‌الدین قرار دارد که زیارتگاه اهالی روستا است. آثار یک بنای سنگی در این ناحیه وجود دارد که نشان می‌دهد به مرور زمان ویران شده است. پیر شمس‌الدین از فرزندان امام موسی کاظم بوده و مورد احترام مردم منطقه است.

مقبره حیات‌الغیب

این مقبره در روستای قالبی در ۵۰ کیلومتری جنوب‌غربی خرم‌آباد و بر ساحل غربی رود کشکان واقع شده است. روی آن هیچ تزئین گچ‌بری نشده است اما حاشیه دارای گچ‌بری ساده است.

مقبره داوود درش

این مقبره در شمال‌شرقی کوه‌دشت واقع شده و بنای آن از سنگ و گچ است. این مقبره متعلق با قرن هفتم هجری است. در اطراف آن قبرهائی به چشم می‌خورد که به سنگ یکی از آنها تاریخ ۱۱۱۸ حک شده است.

امامزاده شاه‌زاده احمد (شاه‌چراغ)

این امامزاده در روستای مازاد در شهرستان خرم‌آباد واقع شده و گلدسته‌های آن آجری است. خادمان امامزاده چوبی مخصوص به رنگ قهوه‌ای و به شکل عدد ۹ می‌سازند. این چوب را که آسا نام دارد مردم خریداری کرده و به‌عنوان تبرک در خانه‌های خود نگهداری می‌کنند.

امامزاده جعفر

این امامزاده در شرق شهر بروجرد در میان یک گورستان قدیمی واقع شده است. معماری این بنا مربوط به دوره سلجوقی است و کانی‌های آن مربوط به عصر صفوی و قاجار است، اصل قبر در طبقه زیرین است. صاحب مقبره فرزند امام موسی کاظم است.

امامزاده شاه زاده ابوالحسن

این امامزاده در محله میر بروجرد بنا شده است. نسبت امامزاده با چند واسطه به امام سجاد می‌رسد بنای امامزاده به دوره قراقویونلوها نسبت می‌دهند.

سایر امامزاده‌ها

از دیگر امامزاده‌های استان لرستان می‌توان به مقبره زاهد شیر در ۱۰ کیلومتری خرم‌آباد، شاهزاده عبدالله در ۵ کیلومتری جنوب‌غربی خرم‌آباد، امامزاده قاسم در بروجرد، آرامگاه شمس تبریزی و مقبره سهل‌الدین اشاره کرد.