پل شاپوری

پل شاپوری در جنوب‌غربی شهرستان خرم‌آباد واقع شده است. که معماری آن مربوط به دوره ساسانیان می‌باشد. پل ۲۸ تاق دارد و بنای آن از سنگ و ملاط است. جدا کردن سنگ‌های پل به‌سختی امکان‌پذیر است.

پل خرم‌آباد

پل خرم‌آباد بر روی رودخانه‌ای که از میان شهر خرم‌آباد می‌گذرد واقع شده است. پل یادگار دوره صفویه است، بنای آن از آجر و ملاط بوده و برخی از سوره‌های قرآن بر روی آن حک شده است.

پل کشگان

پل کشگان بر سر راه باستانی و قدیمی شهر باستانی شاپور خواست (کوهدشت - خرم‌آباد) بر روی رودخانه کشگان ساخته شده است. پل مربوط به دوره ساسانیان است.

پل کرودختر

پل بر روی رودخانه مسیره در جاده خرم‌آباد - اندیمشک احداث شده است. بر روی سنگ‌های کار شده پل علامت‌هائی مشخص است. تاریخ بنای پل روشن نیست.

پل گاومیشان

پل گاومیشان در شرق مسیره واقع شده است بنای اولیه آن مربوط به قرن چهارم هجری است. پل گاومیشان یکی از مهمترین پل‌هائی است به کاروانیان از آن می‌گذرند.

پل کلهر

در شهرستان پل دختر ۲ پل احداث شده که یکی کلهر و دیگری کرودختر نامیده می‌شود. بنای پل مربوط به قرن چهارم هجری است.

پل کاکا رضا

پل کاکا رضا در مسیر راه الشتر به خرم‌آباد بر روی رودخانه دلم ساخته شده است که خرابه‌های آن هنوز پابرجا است. بنای این پل از سنگ بوده و به دوره پیش از اسلام می‌رسد. ظاهراً در دوره حکمرانی حسنویه تجدید و تغییر گردیده است.