آفتاب

گوا سرزمین نور و آفتابگوا در بین گردشگران مشهور به "مروارید شرق" یا "بهشت توریست" در ساحل غربی کشور هندوستان و در بندر "کنکان" واقع شده است.

گوا در بین گردشگران مشهور به «مروارید شرق» یا «بهشت توریست» در ساحل غربی کشور هندوستان و در بندر «کنکان» واقع شده است.  
منظره های زیبا و فوق العاده, معماری بی نظیر معابد و کلیساها و خانه های قدیمی, گوا را تبدیل به شهری محبوب و مورد علاقه بسیاری از گردشگران از سرتاسر دنیا کرده است.  گوا فقط دریا و ساحل های زیبا نیست. اتمسفر و روح عمیقی که در گوا وجود دارد, از تاریخ خاص این شهر, فرهنگ غنی و دیدنی ترین منظره های که هند برای ارائه دارد, الهام گرفته شده است.  در افسانه های هندو ساخت این شهر و زیبایی های بی نظیر آن را به اساطیر و خدایان  پارشورام و ویشنو نسبت میدهند.  زیبایی های واقعی گوا در طراحی های داخلی و خارجی ساختمان هایش و منظره های دیدنی و بکر ساحلی آن نهفته است.
در طول چند قرن گذشته سلسله ها و خاندان های مختلفی در گوا حکومت کرده اند: راشتراکوتا , کادامبا , سیلاهارا , چالوکایا  , مسلمان های بهمنی و آخرین و معروف تر از همه  پرتغالی ها گوا را زیر سلطه خود داشته اند.
گوا در بیست و هشتم شهریور سال 1340 توسط ارتش هند, از زیر استعمار پرتغالی ها در آمد و 26 سال بعد به طور قانونی به بیست و پنجمین ایالت در هند تبدیل شد.

گوا نقطه دیدار نژادها, مذهب ها و فرهنگ های غرب و شرق در چندین قرن گذشته بوده است. و به همین دلیل نوع زندگی رنگی و خاص گوایی ها بسیار متفاوت با بقیه شهرهای هندوستان است. بخش بیشتری از جامعه گوا را هندوها و مسیحی های کاتولیک تشکیل میدهد. همچنین اقلیتی از مسلمانان و مذاهب دیگر نیز شامل میشود. با این وجود تمامی مردم  احترام متقابل و مشترکی برای یکدیگر قائل هستند و دیدگاه سکولار در جامعه باعث ایجاد سنت غیرقابل شکستی شده است که مذهب های مختلف با یکدیگر هارمونی دارند.
خونگرمی و مهمان نوازی که در گوا وجود دارد این اجازه را به مردم میدهد که همگی از جشن های مذهبی و فستیوال های مختلف مانند دیوالی یا فستیوال نورها , گانش چاتورتی ,  جشن کریسمس و عید پاک هرساله در کنار هم لذت ببرند.

در کنار زبان انگلیسی که به طور گسترده در سرتاسر گوا صحبت میشود, مراتی و کنکانی زبان های رسمی در گوا محسوب میشوند. زبان ملی هندی نیز تقریبا اکثریت مردم به آن آگاه هستند.

فصل توریست و گردشگری در گوا از اوایل مهرماه آغاز میشود و تا اسفند ماه ادامه دارد. هوای گوا در این چند ماه معمولا خشک با نسیمی خنک و دلنشین همراه است.

جدا از زیبایی های طبیعی, ساحل های بکر و غروب دیدنی , تپه های جنگلی و معماری خاص ساختمان های گوا, مسافرین و گردشگران از نقاط مختلف جهان از خونگرمی و صلح دوستی و رفتار با احترام مردم گوا صحبت میکنند.  به اعتقاد بسیاری از توریست ها گوا مکانی است که بیشتر از هرجای دیگر کره زمین مردم آن میدانند که چگونه شاد باشند و در آرامش زندگی کنند!

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تور گوا با آفتاب تراول تماس بگیرید:  88559925
وبگردی