آفتاب

با ویزای دانشجویی کانادا تحصیل کنیداگرچه برای ورود مستقیم به دوره‌های همه دانشگاه‌های کانادایی نمره ۶.۵ آکادمیک آیلتس و یا معادل آن در آزمون‌های دیگر لازم است، اما روش‌هایی نیز در این میان وجود دارد که بتوان بدون مدرک زبان و یا با مدرک زبان پایین‌تر از نمره مورد نظر، بصورت مشروط برای تحصیل در این کشور و گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد.

شما میتوانید برای کسب اطلاعا بیشتر بر روی لینک  ویزای تحصیلی کانادا کلیک نمایید.

مقصود از مشروط این است که دانشجو می‌تواند در دوره آکادمیک دانشگاه پذیرفته شود اما به شرط آنکه نمره یا سطح زبان مورد نظر را برای ورود به دوره‌ها داشته باشد. اگر شما نیز پس از خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور به دنبال راهی برای دریافت ویزا کانادا هستید این مقاله را بخوبی مطالعه کنید.
 

وضعیت اقامت با ویزای تحصیلی کانادا

اگر قصد اخذ ویزای دانشجویی کانادا را دارید باید بدانید که افرادی که متقاضی تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هستند این شانس را دارند که امتیاز اقامت کانادا را دریافت کنند. بدین ترتیب امکان اخذ ویزا کانادا و اقامت کانادا برای شخص اصلی و همسر و فرزندانش بسیار بالا بوده و نکته مهم‌تر اینکه همسر شخص متقاضی اجازه دارد تا بصورت فول تایم در کانادا کار کند.
در نتیجه پس از شروع کار می‌تواند پروسه اخذ اقامت کانادا را آغاز کرده و نهایتا به اقامت کانادا دست یابد.
 

دوره‌های زبان برای ویزای دانشجویی کانادا

افرادی که تصمیم دارند برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان اقدام کنند، می‌توانند در دوره‌های زبان و کالج‌ها جهت توسعه مهارت‌های زبان خود شرکت کنند و برای تحصیل در رشته مورد نظر خود، مدرک زبان مورد نیاز خود را بدست آورند، در نتیجه هنگام مطالبه دانشگاه می‌توانند مدرک زبان خود را ارائه دهند.
مدت زمان گذراندن این کلاس‌ها طبق گفته انجمن، تماما به مهارت‌های شما بستگی دارد و اگر از سطح خوبی برخوردار باشید ممکن است تنها دو هفته به طول انجامد. اما اگر از مهارت خاصی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا برخوردار نیستید نگران نباشید و خود را بدست برنامه جامعی که انجمن، جهت پیشرفت سطح زبان شما ترتیب داده است، بسپارید.

مقطع کارشناسی با ویزای تحصیلی کانادا

متقاضی ویزا کانادا که قصد ورود به مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان را دارد باید به این نکته توجه کند که مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به این مقطع به دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد. دانشگاه‌های دارای رنک بالا معمولا نمره زبان حداقلی برای ورود مشخص می‌کنند.
اما از طرفی دیگر بیشتر دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی با ارائه نامه پذیرش مشروط این امکان را به دانشجو می‌دهند که پیش از ورود به دوره آکادمیک در دوره‌های زبان دانشگاه شرکت کند
 

مقطع ارشد «دوره محور» با ویزای دانشجویی کانادا

به عنوان متقاضی ویزای دانشجویی کانادا که برای خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور لحظه‌شماری می‌کند، باید بدانید که تقریبا بیشتر دانشگاه‌های کانادا در مقطع ارشد،‌پذیرش مشروط به زبان را ارائه نمی‌کنند. اما خوشبختانه این موضوع که برخی از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی برای صدور چنین پذیرش‌هایی اقدام کرده‌اند، برای بسیاری از متقاضیان ویزا کانادا خبر خوبی است.

مقطع ارشد «تز محور» با ویزای تحصیلی کانادا

برای آنکه موفق به اخذ پذیرش‌های تز محور شوید باید حتما مدرک زبان حداقل دانشگاه را داشته باشید. بنابراین بدون داشتن مدرک زبان مورد نظر دانشگاه، جهت دریافت ویزای کانادا و خرید بلیط هواپیما اقدام نکنید، زیرا در این صورت در هیچ دانشگاهی پذیرش تحصیلی نخواهید داشت.
آژانس هواپیمایی سام سیر، در زمینه ویزای توریستی شنگن و تور اروپا از طریق سفارت فرانسه در تهران و برگزاری تورهای انفرادی و گروهی به هر مقصدی در تور اروپا و حوزه شنگن، سوابق درخشان و نظرات مثبت مسافران این مسیر که با این آژانس هواپیمایی افتخار همراهی را داده اند، را دارا می باشد.
 با داشتن کادر حرفه ای و مجرب و مطلع در این زمینه و بلیط خارجی می تواند بهترین خدمات ویزای اروپا، ویزای شنگن، تور اروپا، تور ایتالیا، تور فرانسه، تور پاریس و بلیط خارجی... را به شما در کمترین زمان ممکن این آژانس هواپیمایی ارائه بدهد.

مقطع دکتری با ویزای دانشجویی کانادا

برای پذیرش دکتری نیز نیاز به مدرک زبان حداقل دانشگاه دارید و بدون در دست داشتن این مدرک نمی‌توانید در مقطع دکتری و در دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی داشته باشید. پس برای خرید بلیط هواپیما عجله نکنید تا در ادامه مسیر دچار مشکل نشوید.
با توجه به موارد گفته شده تحصیل در کانادا بویژه تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان فرصت بسیار مناسبی برای تامین آینده شغلی خود و فرزندانتان است. در نتیجه می‌توانید براحتی از طریق موسسه‌های معتبر برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا اقدام کنید و با خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور تحصیلات خود را آغاز کنید.
 

ویزای تحصیلی کانادا

همانند بسیاری از کشورها، برای تحصیل در کانادا، نیاز به ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای دانشجویی کانادا دارید. دانشگاه ها و کالج های موجود در کانادا، از نظر سطح علمی از رتبه ی بسیار بالایی برخوردار هستند. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که برای دورهای تحصیلی زیر 6 ماه، نیازی به ویزای تحصیلی کانادا ندارید و با ویزای توریستی کانادا می توانید به تحصیل بپردازید.
در این مطلب قصد داریم تا سوالاتی را که متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کانادا ممکن است داشته باشند را پاسخ دهیم.
 
برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟
برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای توریستی کانادا ، باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. این مدارک به طور خلاصه شامل مدارک تحصیلی شما در ایران، پذیرش تحصیلی شما در کانادا، و توانایی مالی شما برای این تحصیل می باشد. برای مطلع شدن از جزئیات این مدارک با ما تماس بگیرید.

آیا با ویزای تحصیلی کانادا، می توانیم کار کنیم؟

مطابق قانون، هر  شخصی که ویزای تحصیلی کانادا دارد می تواند تا 20 ساعت در هفته، کار کند.
 

آیا بعد از اتمام ویزای دانشجویی کانادا می توانیم کار کنیم؟

بعضی از دانشگاه های کانادا (PGWPP) که لیست آنها با عنوان Post Graduated Work Permit Program یا PGWPP در سایت کانادا آمده است، اجازه کار بعد از پایان تحصیلات را به دارندگان ویزای دانشجویی کانادا می دهند.

ویزای تحصیلی کانادا برای استان Quebec

قبل از اینکه بتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در استان Quebec اقدام کنید، نیازمند دریافت CAQ هستید. CAQ درواقع اجازه استان Quebec برای تحصیل در یکی از شهرهای این استان مثل مونترئال می باشد.
 

قیم قانونی برای ویزای دانشجویی کانادا

 افراد زیر سن قانونی که متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای توریستی کانادا هستند، حتما باید قیم قانونی داشته باشند.
برای تمامی افراد زیر 18 سال که متقاصی تحصیل در استان های Alberta, Manitoba, Ontario, Prince Edward Island, Quebec, Saskatchewan می باشند، داشتن قیم قانونی الزامیست.
برای تمای افراد زیر 19 سال که متقاضی تحصیل در استان های British Columbia, New Brunswick, Newfoundland and Labrador, Northwest Territories, Nova Scotia, Nunavut, Yukon می باشند، داشتن قیم قانونی الزامیست.
 

هزینه ی زندگی با ویزای تحصیلی کانادا در طول مدت تحصیل چقدر است؟

هزینه زندگی برای افرادی که ویزای تحصیلی کانادا را دارند و در حال تحصیل در استانی غیر از Quebec  می باشند به شرح زیر است.
دانشجو: 10.000 دلار
همراه اول دانشجو: 4000 دلار
همراه دوم به بعد: 3000 دلار

هزینه زندگی برای افرادی که ویزای دانشجویی کانادا را دارند و در حال تحصیل در استانQuebec  می باشند به شرح زیر است.

دانشجو: 11.000 دلار
همراه دانشجو هر نفر: 5000 دلار
 

آیا باید مدارک ویزای دانشجویی کانادا به تایید دادگستری برسند؟

تایید دادگستری برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا اجباری نیست.آیا می توان با ویزای توریستی کانادا رفت و در آنجا ویزا را به ویزای تحصیلی کانادا تبدیل کرد؟

خیر، برای اینکار حتما باید از کانادا خارج شوید و سپس درخواست ویزای تحصیلی کانادا بدهید.

منبع: ویزای دانشجویی کانادا
وبگردی