آفتاب

مسافران تورهای اروپا؛ این توصیه‌ها را جدی بگیریدما در آژانس گردشگری نهال‌گشت، با تکیه بر سال‌ها برگزاری تورهای اروپا و اخذ ویزا برای هزاران نفر از هموطنانمان، در این مقاله به تعدادی از مهم‌ترین سوالات مسافران تورهای اروپا پاسخ داده‌ایم.

زمانی که مسافران تصمیم می‌گیرند برای اولین بار به تور اروپا بروند با دنیایی از سوالات مواجه می‌شوند. از قیمت تور اروپا و متفاوت‌ بودن قیمت‌ها گرفته تا مشکلات و ریسک‌های مربوط به گرفتن ویزا و ... .
ما در آژانس گردشگری نهال‌گشت، با تکیه بر سال‌ها برگزاری تورهای اروپا و اخذ ویزا برای هزاران نفر از هموطنانمان، در این مقاله به تعدادی از مهم‌ترین سوالات مسافران تورهای اروپا پاسخ داده‌ایم.

این مقاله را بخوانید. اگر سوالی برایتان پیش آمد با ما تماس بگیرید. شماره ما: 02633143

در گرفتن ویزا عجله داریم. ویزای فوری بگیریم؟

هیچ ویزایی به صورت رسمی تحت عنوان ویزای فوری وجود ندارد. منظور از ویزای فوری این است که با دانستن قلق‌هایی در انجام امور اداری اخذ ویزا، می‌توان آن را ظرف مدت کوتاه‌تری دریافت کرد. مثلا می‌توان با شناخت از فرآیندهای اداری گرفتن ویزا یا اطلاع از الگوریتم‌های باز شدن وقت سفارتخانه‌ها ویزا را سریع‌تر گرفت.

پیشنهاد ما به شما این است که برای انتخاب هر موسسه‌‌ای که ادعای اخذ ویزای فوری دارد، اعتبار آن را بررسی کنید تا فرصتتان برای گرفتن ویزا سوخت نشود.

حتما به سایت visaland.com که از زیرمجموعه‌های ما هستند مراجعه کنید و مطالب بیشتری را در این زمینه بخوانید. در آنجا توضیحات کاملی را درباره مسائل مربوط به ویزا ارائه داده‌ایم.

تاریخچه سفرمان قوی نیست. چه راه حلی برای تقویتش وجود دارد؟

یکی از شرایط گرفتن ویزای شنگن تاریخچه سفر مناسب است. تاریخچه سفر مناسب برای ویزای شنگن نشان می‌دهد که آیا شما تمکن مالی لازم برای سفر به کشورهای اروپایی را دارید یا خیر.

اگر تاکنون به اروپا سفر نکرده‌اید، به چند کشورهای آسیایی سفر کنید تا تاریخچه سفرتان قوی‌تر شود. گزینه دیگر این است که یک تور ارزان اروپا بخرید. مثلا تور ایتالیا یا تور اسپانیا و یا حتی تور سوئیس. در این صورت می‌توانید یک تاریخچه سفر قوی‌تر برای خود جور کنید. بعضی از کشورها بدون تاریخچه سفر قوی ویزا ارائه نمی‌دهند. مثلا اگر تاریخچه سفرتان مناسب نباشد، احتمال اینکه برای تور فرانسه، تور آلمان و یا تور چک ویزا بگیرید خیلی خیلی پایین می‌آید.

از چه زمانی برای ویزا و خرید تور اروپا اقدام کنیم؟

حداقل از 3 ماه قبل از تاریخی که می‌خواهید در اروپا باشید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. در ابتدا باید ویزا بگیرید که تا دو ماه طول می‌کشد. همچنین خرید تور را نباید به روزهای آخر منتهی به سفر به تعویق بیندازید، زیرا ممکن است تورهای باکیفیت پر شوند.

به یاد داشته باشید که هر قدر دیرتر اقدام کنید ریسک بیشتری خواهید کرد، زیرا ممکن است به دلایل مختلف مدارکتان برگشت بخورد و یا وقت‌های خالی سفارت دیر باز شود (به خصوص اینکه این روزها سفارتخانه‌ها شلوغ هستند). بنابراین به موقع اقدام کنید تا دچار نگرانی نشوید و خیالتان راحت باشد.

آیا می‌شود بدون ضمانت‌نامه به اروپا سفر کرد؟

اشتباهی که بسیاری از مسافران می‌کنند این است که فکر می‌کنند چون سفارتخانه‌ها ضمانت‌نامه نمی‌خواهند، پس دلیلی وجود ندارد که ضمانت‌نامه ارائه دهند.

درست است که سفارتخانه‌ها ضمانت‌نامه نمی‌خواهند، اما آژانس‌های هواپیمایی از شما ضمانت‌نامه می‌خواهند و برای رفتن به تور اروپا لازم است که این ضمانت‌نامه را در اختیارشان قرار دهید. دلیلش این است که آژانس‌های هواپیمایی نمی‌خواهند اعتبارشان نزد سفارتخانه‌ها خدشه‌دار شود، بنابراین با این ضمانت‌نامه از شما تضمین می‌گیرند که به کشور بازخواهید گشت.

این ضمانت‌نامه در انواع مختلفی قابل ارائه است، مثلا تا 100 میلیون پول نقد، ضمانت‌نامه بانکی، سند ملکی و یا سند خودرو.

قیمت‌ تورهای اروپا در سایت‌ها متفاوت است. به کدام یک اعتماد کنم؟

2 عامل در تعیین قیمت تورهای اروپا موثر است:

عامل اول سود آژانس گردشگری مورد نظر است. به این معنی که ممکن است سود آژانس گردشگری مورد نظر بیشتر باشد و به این ترتیب تور را با قیمت بالاتری عرضه کند.

عامل دوم خدماتی است که در هر پکیج ارائه می‌شود. مثلا مسافری که با ایتالیا آشناست و نیازی به تورلیدر فارسی‌زبان ندارد می‌تواند این گزینه را در پکیج تور ایتالیا انتخاب نکند یا مسافری که برای سفر کاری به فرانسه سفر می‌کند، می‌تواند آپشن گشت و گذار شهری را از پکیج تور فرانسه حذف کند. هر قدر تعداد اقلامی که می‌خواهید در پکیج وجود داشته باشد بیشتر باشد، قیمت تور بیشتر خواهد بود.

برای مقایسه قیمت‌ها، خدمات مورد نظر خود را در پکیج در نظر بگیرید و بر اساس آنها قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید تا ببینید کدام پکیج قیمت مناسب‌تری دارد.

در انتخاب آژانس گردشگری مورد نظرتان حتما سابقه و اعتبارش را در نظر بگیرید و به هیچ وجه گول هر سایت و یا موسسه‌ای را نخورید.

تور لحظه آخری اروپا بخریم؟

عده‌ای از مسافران، با توجه به ماهیت تورهای لحظه آخری، فکر می‌کنند که می‌توانند خرید تور را تا روزهای آخر سفر به تعویق بیندازند و سپس با خرید تور لحظه آخری، یک تور ارزان بخرند.

واقعیت این است که این راهکار برای کسانی که ویزای اروپا دارند شدنی است، اما برای کسانی که ویزای اروپا ندارند غیرممکن است! به این دلیل که گرفتن ویزای اروپا تا 2 ماه طول می‌کشد و این در حالی است که تورهای لحظه آخری در روزهای آخر منتهی به سفر باز می‌شوند. پس چگونه ممکن است که بدون گرفتن ویزا آنها را خرید و به اروپا سفر کرد؟

بنابراین می‌بینید که اگر ویزای اروپا نداشته باشید، باید فکر تور لحظه آخری را را از ذهن خود خارج کنید و زمانی به آن فکر کنید که ویزای اروپا گرفته‌اید و خیالتان بابت آن راحت است.

مطالبی که لازم است درباره تورهای اروپا بدانید بسیار زیاد است و البته ضروری. در سایت نهال‌گشت همه مطالبی را که باید درباره تور مورد نظرتان بدانید تهیه و آنها را به صورت منسجم و یکپارچه گردآوری کرده‌ایم. مثلا اگر قصد تور ایتالیا، تور فرانسه و یا هر تور دیگری را دارید، صفحه‌ای مجزا برای هر یک از آنها در نظر گرفته‌ایم که به شما کمک می‌کند تمام اطلاعات لازم را درباره تور هر کدام از این کشورها به دست آورید.

برای خواندن آنها روی لینک‌های این مقاله کلیک کنید.

اگر سوالات بیشتری دارید، بدون معطلی با 02633143 تماس بگیرید تا همکاران ما بی‌واسطه و باحوصله به همه سوالات شما پاسخ دهند و دغدغه‌هایتان را حل کنند.

از صفر تا صد سفر پشتیبانتان هستیم.

آژانس گردشگری نهال‌گشتوبگردی