آفتاب

اطلاعاتی در مورد کانادا و مهاجرت به این کشوریکی از مهمترین تصمیماتی که قبل از مهاجرت به کانادا باید گرفته شود این موضوع است که در کدام شهر این کشور پهناور تصمیم دارید ساکن شوید. در ادامه اطلاعاتی را در اختیار شما می‎گذاریم که راحت‎تر و با شناخت بیشتر به این کشور از طریق تهیه بلیط هواپیما کانادا مهاجرت کنید.

کانادا در بخش شمال قاره آمریکا قرار گرفته است بطوریکه شمالی‎ترین کشور این قاره محسوب می‎شود و از نظر بزرگی دومین کشور این قاره می‎باشد که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی منتهی می‎شود، از شرق به اقیانوس اطلس و از غرب به اقیانوس آرام متصل می‎شود. این کشور از جنوب به کشور آمریکا خواهد رسید.

کانادا از نظر وسعت جغرافیایی با داشتن 9984640 کیلومتر مربع وسعت 6 برابر کشور ایران و 40 برابر انگلیس است. این کشور دارای 10 استان است و علاوه براین به 3 قلمرو نیز تقسیم می‎شود که همه ساله افراد زیادی با بلیط هواپیما کانادا برای دیدن این کشور به این منطقه سفر می‎کنند.

استان‎هایی که در این کشور قرار گرفته‎اند تقریبا بصورت مستقل از دولت مرکزی عمل می‎کنند این در حالی است که میزان این استقلال در قلمروها کمتر از استان‎های این کشور می‎باشد. انتاریو یکی از مهمترین استان‎ها ازنظر اقتصادی و سیاسی است که شهرهای تورنتو اتاوا را نیز در خود جای داده است و همه ساله پذیرای مسافرانی است که با بلیط هواپیمای کانادا به این منطقه سفر می‎کنند.

دیگر استان‎های این کشور عبارتند از کبک، آلبرتا، بریتیش، کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، ولابرادور، نووالسکوشیا، اونتاریو، جزیره پرینس ادوارد و ساسکاچوان که در سال هرکدام خود را برای پذیرایی از مسافرانی که با بلیط هواپیما کانادا به این کشور سفر می‎کنند آماده می‎کنند.همانطور که گفته شد این کشور دارای سه قلمرو می‎باشد که خطه شمال غرب، نوناووت و یوکان نام دارند.

با توجه به آخرین آماری که توسط اداره آمار این کشور در خصوص میزان جمعیت ساکن در این کشور اعلام شده است جمعیتی حدود سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر در این کشور ساکن هستند که برخی از آنها افرادی هستند که با بلیط هواپیما کانادا برای مهاجرت راهی این کشور شده‎اند. همچنین با توجه به آمار گرفته شده و اعلام شده بیشترین تراکم جمعیت در شهرهایی است که تنها 250 کیلومتر با مرز آمریکا فاصله دارند.

اطلاعاتی در مورد ایالات متحده آمریکا
آمریکا یک جمهوری فدرال است که از ۵۰ ایالت، یک منطقه فدرال، ۵ سرزمین خودمختار و مجموعه‌ای از جزایر پراکنده، تشکیل شده است. برای سفر و خرید بلیط هواپیما آمریکا بهتر است بدانید که این کشور با مساحتی در حدود ۸/۹ میلیون کیلومتر مربع، دارای جمعیتی برابر با ۳۲۵ میلیون نفر است.
آمریکا از نظر وسعت چهارمین کشور دنیا و از لحاظ جمعیت مقام سوم دنیا را به خود اختصاص داده است. بلیط هواپیما آمریکا، یکی از بلیط‌های پرطرفدار است که مورد استقبال بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا بوده و نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر آن است. اگر قصد خرید بلیط هواپیما آمریکا را دارید باید بدانید که چهل و هشت ایالت آمریکا و منطقه فدرال پایتخت، در آمریکای شمالی بین کانادا و مکزیک یعنی در سرزمین اصلی ایالت متحده آمریکا واقع شده‌اند.

جغرافیا آمریکا
اگر به عنوان خریدار بلیط هواپیما آمریکا، به جغرافیا این کشور علاقه‌مند هستید باید بگوییم که در گوشه شمال غربی آمریکای شمالی، ایالت آلاسکا، بین کانادا از شرق و تنگه برینگ و روسیه از غرب قرار گرفته است. ایالت هاوایی نیز به عنوان یک مجمع‌الجزیره، در میانه اقیانوس آرام جای گرفته است. قلمروهای ایالت متحده آمریکا در دریای کارائیب و اقیانوس آرام پراکنده شده‌اند و شامل نه منطقه زمانی می‌باشد.
یکی از عوامل فروش بالای بلیط هواپیما آمریکا، جغرافیا، آب و هوا و حیات وحش فوق‌العاده متنوع و گوناگون این کشور است. که همین موضوع باعث شده است تا آمریکا در زمره ۱۷ کشور دارای تنوع زیستی فراوان قرار بگیرد و بسیاری از گردشگران با خرید بلیط هواپیما آمریکا به این کشور سفر کنند و از دیدن مناظر بکر و رویایی آن لذت ببرند.
اگر قبل از خرید بلیط هواپیما آمریکا به جغرافیای این کشور نگاهی بیاندازید خواهید دید که قسمتی از رشته کوه‌های راکی در غرب آمریکا قرار دارد که بزرگترین قله آن در ایالت کلرادو واقع شده است. قله کوه مک کینلی در آلاسکا با ارتفاع ۶۱۹۴ متر، مرتفع‌ترین نقطه آمریکا است. خریداران بلیط هواپیما آمریکا می‌توانند از رودخانه می‌سی‌سی‌پی به عنوان چهارمین رودخانه طولانی جهان، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رودخانه آمریکای شمالی دیدن کنند. این رودخانه که نقش تجاری و اقتصادی مهمی را در آمریکا ایفا می‌کند به رودخانه میسوری می‌پیوندد.

از امکانات اختصاصی هواپیماها چه می دانید؟
خیلی از افراد پولدار و ثروتمند زمانی که قصد خرید بلیط هواپیما را دارند به هر دلیلی دنبال ک سری خدمات ویژه و لوکس در هواپیما هستند. مخصوصاً اگر قصد خریدن بلیط خارجی را داشته باشند. بعضی از ایرلاین ها برای مسافرانی که زیاد از آن‌ها خرید بلیط هواپیما انجام می‌دهند در قبال دریافت مبلغ کمی خدماتی را به آن‌ها ارائه می‌دهند که سایر اقشار جامعه فقط می‌توانند خوابش را ببینند. در این مطلب چند نمونه از این خدمات را برای شما بازگو کرده‌ایم.

۱) با جت اختصاصی به سفر بروید!
هواپیمایی دلتا طی اقدامی شگفت‌انگیز اعلام کرد که مسافران باوفایش که از آن‌ها بلیط خارجی یا داخلی می‌خرند از این پس می‌توانند با دادن مبلغ کمی توسط یک جت خصوصی که حداکثر 12 تا 24 مسافر دارد به سفر بروند. مسافرینی که می‌توانند از این خدمات استفاده کنند توسط ایمیل از این خبر مطلع شدند.

۲) سوار بر پورشه به هواپیما بروید!
یکی از برنامه‌های خیلی خاص ایرلاین یونایتد این است که مسافرانی که در این طرح قرار دارند و بلیط هواپیما خارجی خریده‌اند می‌توانند سوار یک مرسدس شوند و مسیر بین دو پرواز را طی کنند. اما ایرلاین دلتا برای اعضایی که خودش آن‌ها را انتخاب می‌کند از آن‌ها برای عضویت دعوت می‌کند یک پورشه دم هواپیما در نظر گرفته است که مسیر بین دو پرواز را به وسیله ی آن طی کنند.

۳) بیرون خانه یک ماشین انتظارتان را می‌کشد!
ایرلاین امارات یک باشگاه ویژه دارد که اعضای آن می‌توانند زمانی که خرید بلیط هواپیما انجام داده‌اند و می‌خواهند به فرودگاه بروند توسط یک رنج روور که بیرون منزل منتظرشان است خود را به فرودگاه برسانند و زمانی که برگشتند نیز با همان ماشین به منزل بازگردند.

4) به اندازه ی افراد خیلی مهم مورد توجه باشید!
اگر جزو مشتریان خاص هواپیمایی‌های خاص باشید که از آن‌ها بلیط خارجی می‌خرید هنگام ورود به فرودگاه شخصی به استقبالتان می‌آید و چمدان  کیفتان را می‌گیرد سپس شما را از قسمت حراست رد کرده و به بخش اختصاصی می‌برد. در این بخش اختصاصی تعدادی گارسون با تمام خوراکی‌هایی که مورد علاقه تان است از شما پذیرایی می‌کنند.وبگردی