آفتاب

مکان هایی که باید در تور فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بازدید کنیدنرماندی شهری زیبا است که امروزه به شهری بدون سر و صدا و آرام تبدیل شده است. این شهر در ساحل غربی فرانسه قرار دارد. نام این شهر مردان اسکاندیناوی باستانی گرفته شده است.

جاذبه های نرماندی تور فرانسه
نرماندی شهری زیبا است که امروزه به شهری بدون سر و صدا و آرام تبدیل شده است. این شهر در ساحل غربی فرانسه قرار دارد. نام این شهر مردان اسکاندیناوی باستانی گرفته شده است. در طول قرن های زیادی جنگ های زیادی بین فرانسه و انگلیس شکل گرفته که سرانجام توانستند نرماندی را در سال ۱۹۴۴ از چنگ آلمان نازی خارج کنند.
در این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که می توان، ساختمان های باشکوه قدیمی و باغ های بسیار زیبا و همچنین غذای لذیذ را نام برد. در این شهر برای مهمانی های خود از غذا های مخصوص به خود از جمله پنیر، پودینگ سیاه و میگو استفاده می کنند به شما پیشنهاد می کنم اگر با تور فرانسه سفر کردید حتما از این غذا ها میل کنید.

شربورگ | Cherbourg
مکانی است که از لحاظ نظامی بسیار مهم است. زرادخانه دریایی فرانسه در حال حاضر در این منطقه قرار دارد. همچنین این مکان بندری مهم به منظور ماهیگیری و قایقرانی محسوب می شود. به دلیل اینکه نرماندی شهری ساحلی است اطراف آن را جاذبه های گردشگری پر کرده اند. بزرگترین زیردریایی جهان یعنی ردابتل (Redoubtable) در این مکان است که همگان می توانند از آن بازدید کنند. دیگر جاذبه های گردشگری آن لاسیت دلامر (La Cité de la Mer) با ۱۷ آکواریوم و موزه در فورت دورول (Fort du Roule) و میدان های تاریخی است که حتما با تور فرانسه سفر کنید و از دیدن آنها لذت ببرید.

کین | Caen
برخی گمان می کنند چون کین بعد از آسیب هایی که در تهاجم سال 1944 به نرماندی وارد شد، بازسازی شده است شهری مدرن است اما اینگونه نیست. در آنجا ساختمان های تاریخی ای وجود دارد که در زمان ویلیام و حکومت فاتحان ساخته شده است. آرمگاه مردی که انگلستان را در سال 1066 فتح کرد، در Abbaye de Hommes است. قلعه ی  Chateau de Caenکه در کین وجود دارد جزو بزرگترین قلعه های اروپا محسوب می شود که امروزه به عنوان موزه از آن استفاده می شود. این قلعه در زمان ویلیام ساخته شده و دوصومعه سرا برای عروس خود، ماتیلدا فلاندر در این قلعه ساخته است. با تور فرانسه سفر کنید و با دیدن این قلعه شگفت زده شوید.

روان | Rouen
روان را به عنون پایتخت نرماندی می شناسند. که شهری تاریخی است و جاذبه های زیادی را در برگرفته است از جمله کلیسای نوتردام بسیار زیبا که سبک آن گوتیک است و به وسیله ی کلود مونت 30 بار نقاشی شده، مکانی که ریپارد لیونهرتد (Richard the Lionhearted) در آن دفن شده است و همچنین ساعت گراس هورلوگ (Gros Horloge) که برای قرن 14 میلادی است. اگر با تور فرانسه به اینجا آمدید حتما از این ساعت دیدن کنید.

میدان دومو، مرکزی ترین نقطه ی تاریخی شهر فلورانس در تور ایتالیا
میدان دومو در فلورانس  piazza del duomo florence
در این مقاله قصد داریم درباره ی یکی از جاذبه های شهر فوق العاده زیبا و کلاسیک و بی نظیر در ایتالیا سخن بگوییم. این جاذبه گردشگری همان میدان دومو در فلورانس (piazza del duomo florence) است که جزو پربازدید ترین مکان های کشور ایتالیا است. میدان دومو شامل بناهای حائز اهمیت از جمله برج ناقوس جوتو، تالار سنت جان، کلیسای جامع و موزه‌ ی اپرای دل دومو است. اگر با تور ایتالیا سفر کردید حتما به این میدان زیبا بروید. در ادامه ی مقاله شما را بیشتر با میدان دومو آشنا خواهیم کرد.

برخی از افراد فکر می کنند دلیل معروفیت این میدان در این است که چون در مرکز شهر فلورانس است و میدان مرکزی هر شهر معروف است، این میدان نیز شناخته شده است و بعضی دیگر نیز گمان می کنند دلیل معروفیت آن جاذبه های موجود در این میدان است. امام هیچ کدام از این دو مورد کاملا درست نیستند. در ادامه به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد که اگر روزی با تور ایتالیا به این مکان آمدید از این منطقه شناخت کامل داشته باشید.
میدان دومو (piazza del duomo florence)، واقع در مرکز شهر فورانس ایتالیا است و دارای جاذبه های تاریخی متفاوتی است. این میدان به قدری جالب است که شما با یک نگاه این امکان را دارید که تمام بناهای تاریخی آن را در تور ایتالیا مشاهده کنید. تمام آثار تاریخی موجود در آن به ثبت یونسکو رسیده است.
یکی از مهم‌ ترین جاذبه ها‌ی میدان دومو، کلیسای جامع فلورانس است که نماد این شهر نیز محسوب می شود، مانند برج ایفل که نماد پاریس است. از دیگر بناهای دیدنی این میدان می توان برج ناقوس جوتو و تالار سنت جان را نام برد که در ادامه درباره ی این جاذبه ها در تور ایتالیا سخن می گوییم.
اضافه بر تماشای این بناهای زیبا، دراین میدان می توانید غذا های خوشمزه ای میل کنید. در تور ایتالیا حتما از این غذا ها نوش جان کنید.

کلیسای جامع فلورانس
کلیسای جامع فلورانس (Florence Cathedral) یا همان باسیلیکای سانتا ماریا دل فیوره، جزو شاهکار های موجود در معماری گوتیک ایتالیایی محسوب می شود.
اولین موردی که توجه گردشگران را به خود جذب می کند رنگارنگ بودن گنبد زیبای این بنا است. طراحی و معماری این کلیسا بر عهده ی آرنولفو دی کامبیو (Arnolfo di Cambio) در سال 1296 بوده و طراحی گنبد آن کار فیلیپو برونلسکی (Filippo Brunelleschi) در سال 1436 میلادی است.
بسیار از آثار های هنری زیبا را شما می توانید در این مکان ببینید از جمله این آثار؛ نقاشی دیواری دو سواره ‌نظام که در این مکان قرار دارد. همچنین با بالا رفتن از پله های آن به مکانی می رسید که می توانید تمام شهر را زیر پای خود ببینید. با تور ایتالیا که به این مکان رفتید خستگی را کنار بگذارید و حتما تا بالای آن بروید.

مورسیا در تور اسپانیا
اگر تاکنون موفق نشده اید با تور اسپانیا سفر کنید حتما آن را امتحان کرده و شهر زیبای مورسیا را بازدید کنید. این شهر جاهای دیدنی بسیاری من جمله مراکز خرید، موزه های تاریخی زیبا، گالری و ساختمان های زیبا دارد که به دیدن آن ها شگفت زده خواهید شد. با آژانس هواپیمایی سام سیر می توانید با تور اسپانیا به این شهر سفر کنید و از راهنماهای موجود در شهر نیز برای کمک به توریست ها بهره ببرید.

خرید در مورسیا اسپانیا
یکی از محبوب ترین فروشگاه ها پریمارک مورسیا می باشد. این فروشگاه به داشتن اجناس مختلف با قیمت های مناسب مشهور است. تورهایی برای پیاده روی و بازدید از جاهای مختلف شهر برای افراد درنظر گرفته شده است که فرهنگ غنی و تاریخی شهر را به تصویر می کشد. شما می توانید با تور اسپانیا از سواحل زیبای مورسیا لذت ببرید. این شهر سرشا از تفریحات ساحلی و فعالیت های مختلف ورزشی می باشد. شنا، غواصی، موج سواری، اسنورکلینگ و ... از جمله این تفریحات می باشند.

جاذبه های مورسیا در اسپانیا
افرادی که به باغ وحش و حیوانات علاقه دارند می توانند به د ترا ناتورا مورسیا بروند و از وجود حیوانات مختلف همینطور پارک آبی لذت ببرند. در تور اسپانیا خود هرگز لباس های مناسب برای انجام دادن تفریحات گوناگون را فراموش نکنید. از جاهای دیدنی دیگر مورسیا می توان به کلیسای جامع آن اشاره کرد که معماری بی نظیری دارد.
شما می توانید به میرادور دل ابیسپو بروید و چشم انداز زیبای شهر را تماشا کنید. با تور اسپانیا از معماری بی نظیر پالاسیو اپیسکوپال لذت ببرید. شما با رفتن به این مکان با یک تیر دو نشان می زنید؛ هم از کوهنوردی و طبیعت گردی خود لذت برده و هم به تماشای معماری زیبای پالاسیو می پردازید. حداقل زمانی که برای بازدید از این مکان نیاز دارید نصف روز می باشد. آب و هوای منطقه بی نظیر است و شما می توانید در اقامتگاه های گوناگون این شهر بمانید.
با تور اسپانیا به آثار تاریخی شهر سر بزنید که جنس آن ها از سنگ و سرامیک می باشد. حتی می توانید با رفتن به فروشگاه ها برای خود ظروف سفالی به یادگار تهیه فرمایید. رودخانه ی سگورا را هرگز فراموش نکنید. شما می توانید با تور اسپانیا به این رودخانه رفته و ورزش های هیجانی در آن جا انجام دهید. علاقه مندان به ورزش و فوتبال می توانند به استادیوم نوئوا کوندومینا رفته و هیجان موجود در آن جا را حس کنند.وبگردی