آفتاب

جاذبه های دیدنی در تور برزیلریودوژانیرو دومین شهر بزرگ برزیل است. در ریو، فستیوال‌های بزرگی در خیابان‌ها برگزار می‌شود وچون هنر خیابانی، قانونی است، این امر باعث شده است که این شهر به بومی بزرگ برای علاقمندان خیابانی مخصوصا نقاشان و طراحان خیابانی و نقاشی های دیواری در سراسر دنیا تبدیل شود و هنرمندان با آزادی و کسب اجازه به نقاشی و هنرمندی می‌پردازند.

ریودوژانیرو دومین شهر بزرگ برزیل است. در ریو، فستیوال‌های بزرگی در خیابان‌ها برگزار می‌شود وچون هنر خیابانی، قانونی است، این امر باعث شده است که این شهر به بومی بزرگ برای علاقمندان خیابانی مخصوصا نقاشان و طراحان خیابانی و نقاشی های دیواری در سراسر دنیا تبدیل شود و هنرمندان با آزادی و کسب اجازه به نقاشی و هنرمندی می‌پردازند. بهترین زمان خرید تور برزیل زمان‌های برگزاری فستیوال‌ها و کارناوال‌های ریو می‌باشد.

مجسمه بزرگ مسیح، نماد شهر ریو است، این تندیس بزرگ‌ترین مجسمه آرت دکو در دنیا و پنجمین تندیس بزرگ مسیح است. روزانه حدود ۵۰۰۰ نفر از آن بازدید می‌کنند.

چرا تور برزیل و ریو دو ژانیرو را انتخاب کنیم
ریو یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ساحلی در دنیاست که مجسمه فوق‌العاده مسیحش و البته جشنواره‌هاش شهرت بسیاری دارد. شهر ریو در واقع شبه جزیره است و از سه طرف توسط اقیانوس اطلس محاصره شده است. دیدن طلوع و غروب خورشید و قایق سواری در ریو آدرنالین فراوانی را در شما ترشح می‌کند.

آبشارهای ایگواسو برزیل یا آرژانتین؟ |  Iguazú falls
آبشارهای ایگواسو که دارای ۲۵۷ آبشار در راهی به درازای ۷/۲ کیلومتر می‌باشد، واقع شده در مرز برزیل و آرژانتین هستند. این آبشارها جزو یکی از عجایب هفتگانه جهان برگیزده شده اند و در لیست میراث طبیعی یونسکو وجود دارند. این مقاله از این جاذبه بی نظیر جهان سخن می‌گوید و اگر می‌خواهید به برزیل یا آرژانتین سفر کنید، حتما به این مناطق زیبا سر بزنید. البته شما می‌توانید با خرید تور برزیل از این مکان‌ها دیدن کنید.
آبشارهای ایگواسو از امتداد رودخانه‌ای با همین اسم شکل گرفتته که داخل مرز برزیل یا همان استان پارانا و آرژانتین یا همان استان میسیونز واقع شده است. رودخانه به وسیله این آبشار به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم شده است. مسیر این رودخانه تا مرکز شهر کوریتیبا (پارانا) آمده است. بخش زیادی از رود واقع در برزیل است و بخش بیشتر آبشارها در آرژانتین واقع شده است. در حقیقت این آبشار به شکل جی انگلیسی (J) هستش و 80% آن در آرژانتین و 20 درصد آن در برزیل است. شما اگر با تور برزیل قصد سفر دارید تمام این مکان‌ها به شما نشان داده خواهد شد.

ویژگی های آبشارهای ایگواسو برزیل
بلندی هر کدام از آبشارها چیزی حدود ۶۰ تا ۸۲ متر است و تعداد آبشارهای کوچک، بستگی به سطح آب در زمان‌های گوناگون سال چیزی حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ آبشار است. حدوداً نصفی از جریان آب به داخل شکافی به نام گلوگاه شیطان می‌رود. گلوگاه شیطان به شکل یو انگلیسی (U) است؛ ۸۲ متر بلندی، ۱۵۰ متر پهنا و ۷۰۰ متر درازا دارد. در هرسال به خاطر فرسایش آبی، 3 میلی متر از از لبه‌های  آبشار کم می‌شود. آب ایگواسوی پایین داخل دره‌ای انباشته شده و به رودخانه پارانا می‌رود، که در برابر آن سد ایتایپو ساخته شده است. اگر قصد دیدن از این جاذبه گردشگری را دارید تور برزیل را رزرو کنید.
آبشارهای ایگواسو برزیل تقریبا با آبشارهای ویکوتوریا در مرز میان زامبیا و زیمباوه مقایسه می‌شود و در برابر ویکتوریا پهن‌تر هستند. مه و ذرات آبی که از میان گلوگاه شیطان آن به هوا پرتاب می‌شود از 30 الی 150 متر بلندی دارد. این جذابیت‌ها را تنها با خرید تور برزیل یا تور کانادا خواهید دید.

آشنایی با شهر ایگواسو
اسم این منطقه  فوز دو ایگواسو (دهانه رود ایگواسو) است که واقع در مرز آبشارهای ایگواسو برزیل است. ایگواسو جزو شهرهای بزرگ استان پارانا محسوب می‌شود. جمعیت شهر حدود 265000 نفر و در 650 کیلومتری غرب کوریتیبا (مرکز استان پارانا) واقع شده است.
از اصلی ترین خوصوصیات شهر ایگواسو جاذبه توریستیی و متفاوت بودن فرهنگ آن است. تقریبا 80 نوع ملیت با بیشترین ملیت پرتقالی، ایتالیایی، چینی، آرژانتینی و پارگوئه‌ای در کنار هم داخل این شهر زندگی می‌کنند. اساس اقتصاد آن مربوط به توریست‌ها می‌باشد و و پس از مسئله گردشگری تجارت و خدمات همچنین در سال های جدید رونق یافته است.
بر طبق برسی هایی که به وسیله مؤسسه گردشگری برزیل (Embratur) عمل شده، در سال های جدید ایگواسو پس از ریو پر طرفدارترین و پر توریست ترین مقصد گردشگری تفریحی در برزیل بوده است. اگر از تور برزیل استفاده کنید بازدید این مناطق در برنامه سفر شما خواهد بود.بر طبق بیانات روزنامه گاردین، گردشگران بریتانیایی این آبشار را جزو محبوب ترین مقصدهای  گردشگری برگزیده‌اند و شبکه CNN این آبشار را در لیست 14 منطقه رمانتیک جهان اعلام کرده است .ساخت پل دوستی و سد ایتایپو در این شهر باعث شد پیشترفت چشمگیری کند.

سد ایتایپو بر روی آبشارهای ایگواسو
سد ایتایپو که در روی سطح رودخانه پارانا در داخل مرز پاراگوئه و برزیل (شهر ایگواسو) ساخته شده، طول آن آنقدر زیاد است که جزو بلندترین سد جهان محسوب می‌شود. این سد در سال 1994 توسط انجمن مهندسی عمران آمریکا جزو یکی از عجایب هفت‌گانه جهان مدرن برگزیده شده. اگر دنبال قایق‌رانی و تفریح آبی در این منطقه هستید، تور برزیل را برای خود رزرو کنید. معنی اسم این سد "صدای سنگ" است.
آژانس هواپیمایی سام سیر، در زمینه ویزای توریستی شنگن،بلیط تک و پرواز داخلی و خارجی تور بالی از طریق سفارت بالی در تهران و برگزاری تورهای انفرادی و گروهی به هر مقصدی در اروپا و حوزه شنگن، سوابق درخشان و نظرات مثبت مسافران این مسیر که با این آژانس هواپیمایی سام سیر افتخار همراهی را داده اند، را دارا می باشد.
سام سیر با داشتن کادر حرفه ای و مجرب و مطلع در زمینه بلیط تک پرواز داخلی و خارجی و تور بالی می باشد و می تواند بهترین خدمات ویزای اروپا، بلیط تک، ویزای شنگن، تور اروپا، تور ایتالیا، تور فرانسه، تور پاریس و تور بالی و پرواز داخلی و خارجی... را به شما در کمترین زمان ممکن این آژانس هواپیمایی سام سیر ارائه بدهد.

پارک پرندگان
پارک پرندگان، یک باغ وحش ویژه واقع در پیرامون پارک ملی ایگواسو می‌باشد که در سال 1994 ساخته شده است. در این پارک شما می‌توانید تماس مستقیم و با فاصله کم با 1020 پرنده از 150 مدل گوناگون برقرار کنید. 5/16 هکتار بزرگی دارد و در بین جنگل‌های انبوه بارانی آتلانتیک واقع شده است. شما در کم ترین فاصله امکان این را دارید که مدل‌های مختلف طوطی مکائو و توکان و زیبایی آن‌ها را ببینید. اگر اهل عکاسی و طبیعت هستید با تور برزیل همراه شوید.

تفریحات اطراف آبشارها مانند رستوران
در داخل هر دو کشور (برزیل و آرژانتین) تفریحات قایق‌های تندرو که معروف به ماکوکو سافاری هستند وجود دارند که تجربه قایقرانی در دل آبشارهای بی نظیر را برای گردشگران ایجاد می‌کنند که هزینه‌اش با هزینه کلی تور برزیل به طور جداگانه است. راه‌های پیاده روی به منظور رسیدن به آبشارها همچنین جزو خاطره انگیز ترین لحظه‌های زندگیتان را رقم می‌زند.دیدن رنگین‌کمان و زیبایی ریزش آبشارها، آسمان آبی و هوای پاکیزه و در نهایت شادی بی‌نظیر خیس شدن در دل آبشارها شگفت انگیزتر است که “بایستی” تجربه کرد.
رستوران پورتو کانوس، مطلوب ترین رستوران موجود در جوار آبشارهای ایگو آسو کشور برزیل بوده که در تراس از منظره آبشار برخوردار است. غذای این رستوران به شکل سلف می باشد و مدل‌های بسیار گوناگونی دارد که در برنامه تور برزیل برای یک وعده به اینجا می‌آیید.

مسیر دسترسی به رنگین کمان آبشارهای ایگواسو برزیل
به خاطر تعداد زیاد بازدید کننده از پارک، علاوه بر آن کم شدن اثرات مخرب در زیست محیطی، اتوبوس‌های دو طبقه جدیدی با چشم‌انداز پانوراما و با تعداد ظرفیت 72 نفر، گردشگران را سوار می‌کنند که توضحیات لازم را مسئول تور برزیل می‌دهد. شما این امکان را دارید که در راه ورودی پارک تا آبشار که 10 دقیقه زمان می‌برد، حیوانات با ارزشی مانند یوزپلنگ، راکون، پروانه، میمون پرگو، توکان، مار مرجانی، طوطی و تمساح کیمن را ببینید.
راه مخصوص پیاده رویی در داخل دره طراحی شده که تا پایین گلوگاه شیطان ادامه دارد. این آبشار دارای تعداد زیادی آبشار کوچک است که فقط با دیدن آن ازداخل هلی کوپتر این امکان را دارید که به عظمت و زیبایی آن پی ببرید. توانایی استفاده از هلی کوپتر در کشور برزیل وجود دارد. مدت زمان پرواز بر روی آبشار بین 7 تا 10 دقیقه می‌باشد و هر هلی کوپتر می‌تواند ۴ مسافر را سوار کند.  

نحوه دسترسی از فرودگاه به آبشارها
فرودگاه بین المللی که فاصله‌اش تا  آبشارهای ایگواسو کم باشد فرودگاه بین‌المللی فوز دو ایگواسو (IGU) می باشد. این فرودگاه وسط راه شهر به آبشار قرار دارد. ایرلاین‌های TAM، GOL  و Azul از شهرهای مهم برزیل پروازهای مستقیم به فوز دو ایگواسو دارند. از فرودگاه فوز دو ایگواسو این امکان را دارید که با گرفتن یک تاکسی یا اتوبوس خودتان را به ورودی پارک ملی ایگواسو برسانیید.

تاریخ
در سال 1549 یک سیاح اسپانیایی به اسم کابزا دو واکا که در حال قدم قدم زدن در راه رودخانه بود، ناگهان آبشارهای بزرگی را پیدا کرد و اسم آن را Quedas de Santa Maria نامید که پس از گذشت زمان به Quedas del Iguazu  اسم عوض شد. ایگواسو یک نام بومی از قبیله‌های گوارانی آمریکای جنوبی بود که معنای آن "آب بزرگ" است.
تا سال 1860 این ناحیه به شکل مشترک در اختیار برزیل و پاراگوئه بود، اما بعد از جنگ با پاراگوئه، آبشارهای ایگواسو جزو قلمرو برزیل محسوب شدند. این منطقه حدودا بدون سکنه بوده و تا سال 1897 تنها یک گروه نظامی در آن وجود داشتند.
در سال 1910 ناحیه ایگواسو به یک روستا به نام «Vila Iguazu» و در سال 1914 با پشتیبانی مقامات سیاسی به شهر تبدیل شد. در سال 1916 آلبرتو سانتوس دومونت (هوانورد و مخترع مشهور) از ناحیه دیدن کرد و زیبایی‌های آن توجه او را به خود جذب کرد و درخواست داد که دولت به این شهر زیبا توجه به خوصوصی داشته باشد. در سال 1939 ناحیه آبشارهای ایگواسو برزیل به پارک ملی نیز تبدیل شد.وبگردی