آفتاب

جاذبه های بی نظیر در تور فرانسهگردشگران بسیاری به قلب فرانسه یعنی پاریس سفر می‌کنند. معماری زیبای این شهر و داشتن موزه‌های گوناگون زبان زد خاص و عام است. اگر پایتخت را نادیده بگیریم، در جای جای فرانسه مکان‌های بی نظیری نهفته است. شهرهای کوچک، روستاها و ...گردشگران زیادی را به این کشور زیبا جذب کرده است. اگر تا به حال از فرانسه دیدن نکرده‌اید می‌توانید با تور فرانسه و پکیج‌های ویژه آن به فرانسه سفر کنید.

هیچ فهرست قطعی برای ذکر دلایل پر جاذبه بودن فرانسه وجود ندارد. با این وجود بعد از هر بار سفر به این کشور زیبا، نیرویی شگفت‌انگیز شما را به سفری دوبار ترغیب خواهد کرد. بسیاری فرانسه را با پاریس، پایتخت پر جاذبه آن می‌شناسند و در برنامه سفر خود، این شهر را مقصد اول و آخر خود قرار می‌دهند. از برج رقصان ایفل (Eiffel Tower، واقع در پاریس) تا بندر آبی مارسی (Vieux Port)، این سرزمین سراسر زیبایی است. در ادامه جاذبه‌های منحصربفردی که تور فرانسه را از سایر تورهای اروپا متمایز می‌کند ارائه خواهیم داد.
گردشگران بسیاری به قلب فرانسه یعنی پاریس سفر می‌کنند. معماری زیبای این شهر و داشتن موزه‌های گوناگون زبان زد خاص و عام است. اگر پایتخت را نادیده بگیریم، در جای جای فرانسه مکان‌های بی نظیری نهفته است. شهرهای کوچک، روستاها و ...گردشگران زیادی را به این کشور زیبا جذب کرده است. اگر تا به حال از فرانسه دیدن نکرده‌اید می‌توانید با تور فرانسه و پکیج‌های ویژه آن به فرانسه سفر کنید. برج ایفل از جمله جاذبه‌های پاریس است که جلوه خاصی به شهر پاریس بخشیده است. از جاذبه‌های دیگر آن کلیسای فونتونی است که به نوعی سمبول فرانسه می‌باشد.
طاق پیروزی Arc de Triomphe ‎‏
از سازه‌های مهم پاریس می‌توان به طاق پیروزی اشاره کرد که نوعی سمبل برای فرانسوی‌ها می‌باشد. به این دلیل که این طاق به منظور یادبود سربازانی که در جنگ ناپلئون کشته شده بودند و همینطور به دلیل انقلاب فرانسه، در سال 1836 بنا شده است. طاق پیروزی در انتهای خیابان شانزلیزه و در میدان شارل دوگل قرار دارد. در قسمت پایه قوس این طاق، آرامگاهی وجود دارد که مربوط به سربازی گمنام است. در تور فرانسه برای این این مکان باید به طرف منطقه هشتم بروید.
کاخ ورسای Palace of Versailles‏
این مجموعه در شهر ورسای قرار گرفته است که در نزدیکی پاریس است که از آن به عنوان بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی جهان یاد می‌شود. پیش‌تر این کاخ در دهکده‌ای در نزدیکی پاریس به همین نام وجود داشت اما امروزه هم دهکده و هم کاخ بخشی از حومه پاریس به شمار می‌آید. خانواده سلطنتی در سال‌های 1789-1682 با اجبار انقلابیون به پاریس منتقل شدند. بنابراین کاخ ورسای مکانی برای زندگی شاهان و افراد سلطنتی بود. در تور فرانسه حتما به این کاخ خواهید رفت چراکه صد درصد ارزش دیدن دارد. پیش‌تر در سال 1623، این کاخ کوچک‌تر بوده است اما با مرور زمان گسترش یافته و بیشتر تجملاتی شده است. با قدم گذاشتن در این کاخ زیبا، می‌توانید باغ‌های زیبا که سراسر ساختمان را پوشانیده است ببینید و از قدم گذاشتن در تالار آیینه، اتاق‌های خیره کننده لذت ببرید.
پل میلائو Millau Viaduct
شهر کوچکی به نام میلانو در جنوب فرانسه قرار گرفته است. قرار گرفتن پل میلانو در این شهر باعث باارزش شدن و متمایز شدن تور فرانسه شده است.. حتما این مکان را در لیست سفر خود قرار دهید. این پل شگفت انگیز در دهانه رودخانه تارن قرار گرفته است و دارای ارتفاع و ابعاد حیرت‌انگیزی می‌باشد. این پل رکوردهای گوناگونی را در سراسر جهان شکسته است. پل میلانو در سال 2004 رونمایی شده است و جزء جدیدترین آثار فرانسه می‌باشد. طراحی عجیب پل سبب شده است تا گردشگران بسیاری از این مکان بازدید کنند. اگر به این پل بروید می‌توانید از مناظر زیبایی که در اطراف پل وجود دارد لذت ببرید.
کلیسا فونتونی Abbey of Fontenay
اگر علاقه‌مند به بازدید از مکان‌های مذهبی هستید، تور فرانسه این امکان را به شما می‌دهد که از مکان‌های مذهبی بسیاری که در فرانسه وجود دارد، دیدن نمایید. شاخص‌ترین مکان مذهبی آن کلیسای فونتونی می‌باشد. این کلیسا در سال 1118 ساخته شده است که سبک آن برگرفته از رمانسک می‌باشد و در شهر کوچک مارمانی قرار گرفته است. قدمت این کلیسا زیاد می‌باشد اما بخش‌های اعظمی از آن همچنان دست نخوره باقی مانده است.
اگر به این مکان بروید می‌توانید از اتاق راهبان، قسمت ناهارخوری و حتی خوابگاه‌هایی که در گذشته متعلق به افراد مشهور مذهبی بوده بازدید کنید. افرادی که همیشه مکان‌های مذهبی را دوست دارند توصیه می شود که به این کلیسا رفته و از نزدیک شاهد زیبایی بی نظیر آن باشند.
نوتردام پاریس Notre Dame de Paris
کلیساهای معروفی در فرانسه وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به کلیسای جامع نوتردام در پاریس اشاره کرد. این کلیسا در مرکز پاریس و در جزیره سیته و میانه رود سن قرار گرفته است. هرسال گردشگران زیادی از تمام کشورها از این کلیسا بازدید می‌کنند. پیش از قرن 4 میلادی در این مکان معبدی غیر مسیحی وجود داشته است و اما در قرن 4 این کلیسا به جای آن معبد قرار گرفت. تا قرن 12 ساختمان به همان شکل دست نخورده باقی مانده بود اما به دلیل افزایش جمعیت کلیسا گسترده تر شده است. به همین علت ساختمان خراب شده و در سال 1163 ساختمان جدید جایگزین ساختمان قبلی شده است. ساخت و مرمت آن نزدیک به دو قرن طول کشید.
در سال 1345 میلادی ساخت ان به اتمام رسید. کلیسای نوتردام پیش تر به عنوان بزرگ ترین کلیسا در کل اروپا محسوب می‌شد اما امروزه نه تنها در پاریس بلکه در اروپا نیز کلیساهایی بسیار بزرگ‌تر بنا شده اند. در گذشته با تور فرانسه امکان بازدید از این کلیسای تاریخی را داشتید اما متاسفانه با حادثه آتش‌سوزی اخیر در سال 2019 میلادی بسیاری از بنای این مجموعه در آتش سوخت و دوباره برای مرمت و بازسازی این کلیسا اقدام شده است. این کلیسا به دلیل معماری گوتیک از اهمیت بسیاری برخوردار است. کلیسای نوتردام دارای تزئین‌های زیادی به وسیله ی سنگ‌ها و چوب‌های تراشیده شده در داخل و خارج آن می‌باشد. مجسمه‌های کوچک بسیاری در جای جای کلیسا ساخته شده است.
آژانس هواپیمایی سام سیر، در زمینه ویزای توریستی شنگن و بلیط خارجی از طریق سفارت فرانسه در تهران و برگزاری تورهای انفرادی و گروهی به هر مقصدی در اروپا و حوزه شنگن، سوابق درخشان و نظرات مثبت مسافران این مسیر که با این آژانس هواپیمایی افتخار همراهی را داده اند، را دارا می باشد و با داشتن کادر حرفه ای و مجرب و مطلع در این زمینه و بلیط خارجی می تواند بهترین خدمات ویزای اروپا، ویزای شنگن، تور اروپا، تور ایتالیا، تور فرانسه، تور پاریس و بلیط خارجی... را به شما در کمترین زمان ممکن این آژانس هواپیمایی ارائه بدهد. 
برج ایفل Eiffel Tower
برج ایفل در پایتخت فرانسه یعنی پاریس بنا شده است. این برج فلزی در کنار رود سن و در میدان شان دو مارس قرار دارد و بازدید از این مکان در پکیج‌های تور فرانسه سام سیر قرار داده شده است. همانگونه که می‌دانید این مکان زیبا بازدید کننده‌های بسیاری دارد و نماد فرانسه به حساب می‌آید. این مکان جزء شناخته شده ترین بناها در فرانسه و در سراسر جهان است. ساخت این برج در سال 1887 شروع شده است و در سی و یک مارس 1889 به اتمام رسیده است.
در ابتدا این برج برای هدف دیگری و به منظور 100 سالگی انقلاب فرانسه و نمایشگاه جهانی ساخته شد و اما حدود سیصد نفر از جمعیت آن را نپذیرفتند. از آن میان افراد مشهوری مانند امیل زولا، الکساندر دوما نیز به اعتراض پرداختند. ساخت آن قریب به 2 سال و 2 ماه طول کشید. حدود 850 نفر در ساخت برج ایفل همکاری کرده اند. 18.000 و 38 قطعه در ساخت برج به کار گرفته شده است که برای اتصال آن‌ها 2.500000 پیچ و مهره و میخ پرچ استفاده شده است. ارتفاع آن 324 متر بوده و وزن آن بالای ده هزار تن می‌باشد. از این میان هفت هزار و سیصد تن آن فولاد می‌باشد.
منبع: تور فرانسهوبگردی