آفتاب

تور ترکیه، پرچمدار تورهای اروپایی در آینده‌ای نزدیکسفربه ترکیه به نوعی کم دردسرترین و در دسترس‌ترین تور خارج برای گردشگران ایران است. زیرا برای تهیه تورهای ترکیه شما نیازی به تهیه ویزا ندارید.

 تورهای لحظه آخری به نوعی یک لاتاری در صنعت گردشگری هستند. اگر خوش شانس باشید، می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت، تورهایی با قیمت بسیار ارزان و به اصطلاح لحظه آخری بیابید. تور لحظه آخری اساسا توری است که ظرفیت آن‌ تا یکی دو روز مانده به تاریخ برگزاری تور، هنوز تکمیل نشده و برگزار کننده، برای پرکردن صندلی‌های خالی و اتاق‌های باقیمانده، تور را با قیمت پایین‌تری نسب به حالت عادی ارائه می‌دهد. پس تنها کافیست چمدان‌های خود را بسته و آماده سفر باشید.

کمیابی تورهای لحظه آخری خارجی

با این توضیح واضح است که برای اکثر تورهای خارجی تقریبا تور لحظه آخری وجود ندارد. زیرا اگر شما برای ورود به یک کشور نیاز به ویزا داشته باشید، در خوش بینانه‌ترین حالت حداقل یک هفته تا چند ماه زمان لازم است تا بتوانید مدارک خود را به سفارت تحویل داده و ویزا بگیرد. همچنین ممکن است سفارت با ویزای شما موافقت نکند. پس تور لحظه آخری خارجی تنها برای کشوری که نیاز به ویزا دارد و شما ویزای آن را ندارید، تقریبا بی‌معنی است. به همین خاطر است که یافتن یک برای یک تور اروپا که لحظه آخری باشد کمی غیر معمول است. اما تور ترکیه از این قاعده مستثنی است.

تور ترکیه راحت‌ترین سفر خارجی

سفربه ترکیه به نوعی کم دردسرترین و در دسترس‌ترین تور خارج برای گردشگران ایران است. زیرا برای تهیه تورهای ترکیه شما نیازی به تهیه ویزا ندارید. در نتیجه هر زمانی که تصمیم بگیرید می‌توانید به ترکیه سفر کنید. از این رو با کمی شانس می‌توانید تور لحظه آخری ترکیه را تهیه کنید. زیرا اگر آماده باشید، مشکلی برای تهیه تور ترکیه از تهران نخواهید داشت.

تورهای لحظه آخری ترکیه، با وجود داشتن قیمت مناسب‌، از نظر کیفیت بسیار عالی هستند، زیرا زمانی که یک تور لحظه آخری می‌شود، هیچ تغییری در خدمات تور ایجاد نمی‌شود. به طور مثال فرض کنید با کمی خوش شانسی یک تور لحظه آخری ترکیه را تهیه کرده‌اید. در هواپیما متوجه می‌شوید که قیمت تور ترکیه برای همسفرانتان، دو برابر آنچه شما پرداخت کرده‌اید بوده است. در حالی که خدماتی که شما دریافت می‌کنید کاملا با آن‌ها مشابه است.

معایب تورهای لحظه آخری ترکیه

اگر قصد خرید یک تور لحظه آخری ترکیه را دارید باید همین حالا چمدان‌های خود را بسته و آماده سفر باشید. زیرا تور لحظه آخری چند روز تا چند ساعت قبل از شروع تور ارائه می‌شود و معمولا شما قدرت انتخاب زیادی ندارید، زیرا تنها برخی از هتل‌های خاص دارای چنین تخفیفی می‌شوند و شما مجبورید تا یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

برای چه شهرهایی از ترکیه تورهای لحظه آخری وجود دارد؟

همه شهرهای ترکیه دارای تور لحظه اخری هستند. اما برای برخی از شهرها نظیر استانبول ممکن است حتی آفرهای تور لحظه آخری استانبول هفتگی نیز وجود داشته باشد. اما برخی دیگر از شهرهای ترکیه مثل وان و یا شهرهای ساحلی ترکیه مثل آنتالیا و مارماریس معمولا در تابستان به دلیل استفاده از ساحل و پارک‌های آبی، مسافر زیادی دارند. درنتیجه برای تور وان، تور مارماریس، تور آنتالیا، یا تور کوش آداسی نیز تورهای لحظه آخری وجود دارد.

چرا یک تور لحظه آخری می‌شود؟

پر شدن یا نشدن یک تور به دلایل مختلفی بستگی دارد. اما مهم‌ترین دلیل قیمت تور است؛ ممکن است یک تور از نظر هزنیه ارزش خریداری را نداشته و به دلیل رزرو نشدن پر نشود. تاریخ برگزاری تور نیز به دلیل دیگری بر وجود تورهای لحظه آخری است. مثلا در تعطیلات مصادف با ماه رمضان یا ایام عزاداری، تورهای لحظه آخری ترکیه بیشتری یافت می‌شوند.

 

آیا امکانات تور لحظه آخری کمتر از تور استاندارد است؟

خیر، تور لحظه آخری ترکیه از نظر ارائه خدمات و امکانات رفاهی فرقی با استاندارد همان تور ندارند. به طور مثال هیچ تفاوتی بین مسافری که تور استانبول از تهران را به صورت لحظه اخری رزرو می‌کند با مسافری که تور را با مبلغ بالاتری رزرو کرده قائل نخواهند شد. البته باید در نظر داشته باشید که یک تور لحظه آخری ترکیه با یک تور ارزان ترکیه کاملا متفاوت است و توضیح این مساله در این مقال نمی‌گنجد.

قیمت تور لحظه آخری ترکیه به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

تورهای لحظه آخری ترکیه با توجه با فاکتورهای مختلفی چون مسافت پرواز، قیمت پرواز، نوع هواپیما، نوع هتل و نوع اتاق آن و خدمات تور، قیمت گذاری شده و گاها شامل 10 تا 60 درصد تخفیف می‌شوند. درزمان بستن قرارداد، علاوه بر هتل و پرواز به امکانات و خدماتی که به شما ارائه می‌شود خوب توجه کنید. هر چند که پر شدن یا نشدن یک تور دلیل ارزان شدن آن است و از خدماتی تور چیزی کاسته نخواهد شد. البته در نظر داشته باشید که تورهای لحظه آخری چارتری هستند و تورهای چارتری اصولا غیرقابل کنسلی هستند و در صورت کنسلی، هیچ هزینه‌ای به شما بازپس داده نخواهد شد.

چگونه می‌توان تور لحظه آخری ترکیه را خریداری کرد؟

برای رزرو تور لحظه اخری ترکیه باید ابتدا آژانس مورد اعتماد خود را پیدا کرده و با کانتر مورد نظر در رابطه با خدمات تور صحبت کنید. از آن‌ها بخواهید تا در صورت وجود تورهای لحظه آخری، شما را در جریان بگذارند. همچنین خود شما نیز هر لحظه باید آماده باشید تا به محض اطلاع رسانی، سریعا اقدام به رزرو تور نمایید. اما عجله نکنید. خوب تحقیق و اطلاعات کسب کنید و شماره پرواز و هتل و ساعت پروازی خود را کاملا چک کنید. اگر هوشمندانه عمل کنید، حتی می‌توانید یک تور با کیفیت بالا مثل تور لوکس استانبول را در قالب تور لحظه آخری ترکیه رزرو نمائید.
وبگردی