آفتاب

جاذبه های گردشگری پوکت تایلندپوکت بزرگترین جزیره تایلند، در جنوب این کشور واقع شده و به سواحل زیبا و تفریحات جذابش شهرت دارد.

پوکت بزرگترین جزیره تایلند است که در جنوب این کشور واقع شده. معروف ترین و بهترین سواحل تایلند در پوکت قرار دارند. همه ساله به ویژه در زمان عید نوروز بسیاری از ایرانی ها به پوکت سفر می کنند. در ایام نوروز آب و هوای پوکت تابستانی است و سواحل زیبای پوکت بهترین مکان برای رفع خستگی و خلاص شدن از شر سرمای زمستان است!
اگر قصد سفر به پوکت را دارید باید با جاذبه های گردشگری پوکت نیز آشنا شوید. در ادامه این مطلب به معرفی جاذبه های تور پوکت پرداخته شده است.

آکواریوم پوکت
این آکواریوم که به تازگی ساخته شده است هزاران ماهی ، مرجان و گیاهان آبزی را در خود جای داده است.در 3 بشکه آب شور و شیرین کوسه های مختلف ، ماهی ها و حتی نهنگ هم دیده می شود.تونل شیشه ای که در وسط آکواریوم پوکت وجود دارد بسیار هیجان انگیز است.

خلیج فانگ نگا

چندین سنگ بزرگ آهکی که از وسط آب های سبز بیرون آمده اند این منطقه را معروف کرده اند.این سنگ ها و صخره ها با ساختار عجیب خود در منطقه فانگ نگا بسیار آرامش بخش و پر احساس خواهند بود.

جزیره جیمز باند

دلیل نام گذاری این جزیره ، بازی جیمز باند در یک فیلم برای اولین بار در این جزیره بوده است.کل منطقه جیمز باند با همان صخره های آهکی عجیب و غریب تزیین شده است.قایق های تفریحی بسیاری مسافران را برای گردش در این مکان بکر هر روز 1 ساعت به جزیره جیمز باند می آورند.

جزیره کوه پانی

تمامی مسافرانی که برای گردش به همراه قایق به جزیره جیمز باند آمده اند برای صرف ناهار به کوه پانی می آیند.آب های این مناطق در تمام طول سال آرام هستند و این دلیل یکی از خصوصیات شگفت انگیز منطقه فانگ نگا است.

چشم انداز کارن

چشم انداز کارن به کاتا نیز معروف است.در نواحی جنوبی ساحل کاتا به نقطه ای می رسیم که چشم انداز و دید مستقیم به دریای آندمان را دارد.در این نقطه چیزی جز شن های سفید و براق و دریای آبی درخشان دیده نخواهد شد که به دامنه ی سبز رنگ کوه های پوکت برخورد کرده است.

چشم انداز رادارهیل

رادار هیل یک تپه بسیار بلند در جزیره پوکت می باشد که ارتفاع ان 529 متر است.وقتی به بالای تپه رادارهیل بروید در میان ابرها خواهید بود و حسی آرام را تجربه خواهید کرد.برای رسیدن به تپه رادارهیل از معبد سیلسوپهرام می گذرید که مهم ترین معبد پوکت است.

شهر قدیمی

در این محله قدیمی ترکیبی از فرهنگ های چینی ، مالایی ، هندی و تایلندی قابل مشاهده است.شهر قدیمی پوکت فقط دارای 5 خیابان است.این 5 خیابان هرکدام به کاری معروف هستند.کتاب فروشی ، ساختمان های قدیمی و موزه ی تای هو از مواردی هستند که در هرکدام از این خیابان ها قابل رویت است.وبگردی