آفتاب

دبی شهری بدون جرم و جنایتشهر دبی نگینی است در خلیج فارس که کمتر کسی است نام این شهر ثروتمند و زیبا را نشنیده باشد، هر ساله میلیون ها گردشگر از شهر دبی یه عنوان بزرگ ترین شهر کشور امارات، استقبال و بازدید می کنند و از جاذبه های دیدنی این شهر لذت می برند.

طبق بررسی های انجام شده میزان سفر ایرانی ها که از طریق تور دبی به این شهر پیشرفته سفر می کنند حدود 32 درصد افزایش یافته است. مقامات هر کشوری برای تامین امنیت سرزمین خود قوانینی دارد که کشور امارات و شهر دبی از این قاعده مستثنی نیست. همراه ما باشید با قوانین جالب شهر دبی!


دبی از امن ترین شهرهای جهان


شهر دبی با دارا بودن ابزار های کنترلی پیشرفته و نیز قوانین سختگیرانه جزو یکی از امن ترین کشورهای جهان است، از آن جا که دبی یک شهر اسلامی است قوانین دبی برای گردشگران یه ویژه غیر مسلمانان بسیار محدود کننده به نظر می رسد. به غیر از این که دبی یک شهر اسلامی است نیز ترس از تروریسم احتمالی در بسیاری از افراد بر انگیخته است که می پرسند آیا سفر به شهر دبی خطرناک است؟ دبی برای توریست های زن و یا مسافر انفرادی ایمن است. در شهر دبی میان وقوع جنایت بسیار کم است و به قدری امنیت بالا است که می توان در نیمه های شب به تنهایی در خیابان های دبی قدم زد و یا سوار بر تاکسی به کنار ساحل زیبای این شهر رفت، تنها خطری که ممکن است تهدیدتان کند رانندگان بی دقت شهر است که سوار بر ماشین های لوکس خود با سرعت بالا در شهر می چرخند.

گردشگران تور دبی و امنیت در سفر به دبی


دولت امارات متحده عربی آگاهانه وضعیت گردشگری خود را افزایش می دهد. در ارتباط با این نمی خواهید این صنعت رو به رشد و بسیار مولد مزخرف باشد. از این رو علاوه بر آگاهی از چاش های امنیتی و نیز تحولات در جهان، دولت اقدامات بسیاری را برای زیر ساخت های و همچنین با مقابله با تروریسم، خشونت و جنایت انجام داده است.

لازم به ذکر است که کشور امارات از لحاظ شاخص امنیت در دره 61 دنیا می باشد، از این رو امنیت این کشور از کشورهایی مانند آرژانتین، گرجستان، قزاقستان، آمریکا و ایران خیلی بهتر است. امنیت بالای دبی را می توان از شهروندان بین المللی جست و جو کرد، شهروندان خارجی در صورت ارتکاب جرم، بلافاصله از این کشور اخراج خواهند شد. گردشگران تور دبی باید به این نکته توجه داشته باشند که کیف قاپی در اماکن شلوغ شهر بسیار است پس باید مواظب وسایل ارزشمند خود در مکان های شلوغ باشند.

آشنایی با قوانین و مقررات سفر به دبی موجب می شود تا در طول سفر به شهر دبی مشکلی برای شما و همراهتان پیش نیاید. قوانین سخت این کشور در مورد ویزا و وسایل همراه مسافران اعمال می کند که باید قبل از سفرتان اطلاعی از راهنمای سفر به دبی را داشته باشید.


گردشگران و مسافران تور دبی باید بدانند، دبی علاوه بر قوانینی که در شهر خود اعمال می کند نیز برای مکان های گردشگری و تفریحی به عنوان مثال برج های دبی که علاوه بر این که عجیب ترین تکنولوژی ها در برج های خفن دبی نیز وجود دارد، دارای قوانین بسیار سخت مانند چک کردن تلفن سایرین در مکان های شلوغ، حمل غذاهای حاوی خشخاش، استفاده از vpn  و غیره ممنوع می باشد.


آمار جرم و جنایت در شهر دبی


همان طور که گفتیم نرخ جرم و جنایت در دبی بسیار پایین و 0 درصد است که بارها از این شهر به عنوان یکی از امن ترین شهرهای جهان یاد شده است که یکی از دلایل آن قوانین بسیار سفت و سختی است که برای عده ای از افرادی که بخواهند مرتکب جرم شوند وجود دارد و دلیل دیگر هم خصوصیات اخلاقی مردمی که در این شهر زندگی می کنند می باشد.

قوانینی که در صورت عدم رعایت برخورد قانونی می شود شامل:

عکس گرفتن از اشخاص در دبی بدون اجازه شخص منجر به پرداخت جریمه 500 هزار درهم و 6 ماه حبس می باشد.


نوشیدنی الکل در مکان عمومی: قانون بسیار محکم و سختی در رابطه با نوشیدن الکل در جامعه و مکان های عمومی حکم فرماست و برای استفاده باید در هتل، کلاب، و بار های مجاز نوشیدنی های الکلی سفارش دهید.

همراه داشتن دارو بدون نسخه پزشک: توجه داشته باشید که قبل از آن که داروی مصرفی خود را در چمدان می گزارید باید حتما تجویز دکتر خود را در کنارش قرار دهید حتی اگر یک مسکن کدئین دار باشد! چرا که دردسر بسیاری برایتان خواهد داشت.

پوشیدن لباس های نا مناسب در دبی: در سفر خود اگر به بازدید نقاط قدیمی و مذهبی دبی می روید حتما به احترام این مکان ها لباسی انتخاب کنید که شانه ها و زانوی شما را بپوشاند و همچنین یقه ی بسته ای داشته باشد چرا که در سنت و فرهنگ دبی چنین چیزی خوشایند نیست.

ممنوعیت خوردن و آشامیدن در ماه مبارک رمضان

در شهر دبی ماه رمضان خوردن، نوشیدن، سیگار کشیدن و یا بلند کردن صدای موسیقی در طی روز در اماکن عمومی این شهر ممنوع و جرم به حساب می آید و افرادی که روزه نیستند باید خوردن و آشامیدن را در چهار چوب خانه شان و یا در رستوران هایی که در طی روز باز هستند نوش جان کنند.


نکات ایمنی به هنگام سفر به دبی


بسیاری از مسافران و گردشگران به دنبال راهنمای سفر به دبی هستند تا بتوانند تجربه ی بی نظیری از تور لحظه آخری دبی کسب کنند و بدون هیچ مشکلی سفر خود را به پایان برسانند. فرودگاه دبی هم قوانینی دارد که همراه داشتن بسیاری از وسایل زیر در فرودگاه ممنوع است:

سیگار الکترونیک، میوه و سبزیجات، اسلحه، قرص های آرام بخش، مواد مخدر، ارز جعلی، تورهای ماهیگیری و غیره...

این شهر با توجه به سرمایه گزاری های خارجی که به صورت گسترده در دبی انجام می شود در تلاش است تا امنیت خود را از همه لحاظ ارتقا بخشد. این شهر در مقایسه با شهرهای بزرگ در جهان از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

حکومت دبی تمامی نیروهای پلیس خود را مجهز به مدرن ترین و گران ترین خودو های جهان کرده است.انواع پورشه و مازاراتی و فراری از ماشین های پلیس دبی می باشند که در خیابان ها به گشت زنی مشغول هستند و همچنین در یک برنامه ای جدید پلیس دبی با کمک یک نرم افزار بسیار دقیق احتمال وقوع جرایم را تخمین میزند و قبل از وقوع جرم پلیس با حضور خود در محل مانع آن می شود و از این طریق به افزایش امنیت و بالا بردن آرامش روانی مسافران کمک می کنند.

مسافران می توانند برای مشاهده بهترین و ارزان ترین تورهای دبی نیز به صفحه تور دبی لحظه آخر مراجعه کنند.وبگردی