آفتاب

معرفی یکی از بهترین رستوران‌‌های اصفهانگاهی وقت‌ها هم شما به عنوان توریست به یک شهر تاریخی همچون اصفهان زیبا سفر می‌کنید و دلتان می‌خواهد غذایی باکیفیت و خوشمزه را در محیطی تمیز و دوست‌داشتنی بخورید. در این مواقع شناختن یک رستوران ایرانی فوق‌العاده که به مذاقتان خوش بیاید، کار را برایتان آسان می‌کند.

یکی از بهترین تفریح‌های ما ایرانیان، رفتن به رستوران و خوردن غذای موردعلاقه‌ی خود در کنار اعضای خانواده است. هرکس باتوجه به وضعیت مالی و شرایط زندگی خود هرچندوقت یک‌بار برای صرف غذا به رستوران می‌رود و چند ساعتی را در کنار خانواده در محیطی غیر از منزل خوش می‌گذراند.
گاهی وقت‌ها هم شما به عنوان توریست به یک شهر تاریخی همچون اصفهان زیبا سفر می‌کنید و دلتان می‌خواهد غذایی باکیفیت و خوشمزه را در محیطی تمیز و دوست‌داشتنی بخورید. در این مواقع شناختن یک رستوران ایرانی فوق‌العاده که به مذاقتان خوش بیاید، کار را برایتان آسان می‌کند و بدون معطلی به سمت رستوران موردنظر حرکت می‌کنید و حتی همسفران خود را هم به یک غذای ایرانی خوشمزه دعوت می‌کنید. رستوران حاج اسماعیل چلویی از این جمله رستوران‌ها است که شما را سربلند می‌کند.
برای انتخاب بهترین رستوران باید به نکاتی توجه کنیم که در این مطلب برایتان توضیح خواهیم داد.

۱. غذای باکیفیت

وقتی قدم به رستورانی می‌گذارید، توقع دارید که از غذای خود لذت برده و در عین حال سلامتی تان به خطر نیفتد. بهترین رستوران‌ها، در این زمینه نهایت دقت خود را به کار می‌برند و غذا‌های باکیفیت در اختیار مردم می‌گذارند.
این رستوران‌ها بالاترین استاندارد‌ها را در مورد غذایی که ارائه می‌دهند در نظر می‌گیرند. در ضمن از این استاندارد‌ها همیشه استفاده می‌کنند و هر زمان که قدم به آن رستوران بگذارید، با غذای باکیفیتی روبه رو می‌شوید.
شما با توجه به ظاهر غذا (اندازه، شکل، رنگ)، بافت، طعم و بوی آن می‌توانید به کیفیتش پی ببرید. همچنین رستوران‌هایی که همیشه غذای با کیفیتی به مشتریان خود ارائه می‌دهند، معروف و شناخته شده هستند. وارد هر شهر و محله‌ای که شدید، می‌توانید از افراد آن منطقه سراغ رستوران‌های خوب را بگیرید. مطمئن باشید اولین اسمی که خواهید شنید اسم رستوران حاج اسماعیل چلویی است!

۲. پاکیزگی رستوران

هیچ کس دوست ندارد در مکانی کثیف غذا خورده و خود را در خطر بیماری، به ویژه مسمومیت‌های غذایی، قرار دهد و لذت روز‌های خوب مسافرت را با بیماری از دست بدهد.
وقتی قدم به یک رستوران می‌گذارید، می‌توانید حدس بزنید که این رستوران به تمیزی چقدر اهمیت می‌دهد. در رستوران‌های غیربهداشتی، حتی غذا‌های خوشمزه ارزشی نخواهند داشت، زیرا افراد را گرفتار بیماری و مسمومیت غذایی خواهند کرد.‌
می‌توانید قبل از سفارش غذا، از آشپزخانه رستوران دیدن کنید. در ضمن با مراجعه به سرویس بهداشتی یک رستوران می‌توانید بفهمید که آن رستوران به بهداشت چقدر اهمیت می‌دهد.

۳. تنوع غذایی

غذا‌های ایرانی بسیار متنوع و رنگارنگ هستند و شما با رفتن به یک رستوران ایرانی انتظار دارید این تنوع غذایی را در منو ببینید و با توجه به سلیقه‌تان غذای ایرانی خاصی را انتخاب کنید. رستوران حاج اسماعیل چلویی دارای منویی کامل از غذا‌های رنگارنگ ایرانی است که هرکدام در جای خود بهترین طعم و کیفیت را دارند.
بهترین کباب کوبیده اصفهان و ایران
به‌واسطه اینکه مواد اولیه کباب کوبیده چرخ شده است، همه افراد نمی‌توانند بهترین کباب‌کوبیده و مواد تشکیل‌دهنده آن را تشخیص دهند از این‌ رو در درجه اول، اعتماد به رستورانی که از آن غذا تهیه می‌شود اولویت داشته و در درجه دوم رنگ کباب‌کوبیده و مزه آن زیر زبان تا حدودی مشخص‌کننده استفاده مواد اولیه مرغوب یا بی‌کیفیت در آن است.
رستوران حاج اسماعیل چلویی با ترفندهای منحصربه‌فردش بهترین کباب کوبیده را برای شما آماده می‌کند.
بهترین ته چین مرغ و گوشت
ته‌چین از جمله غذاهای لذیذ ایرانی است. برخی آن را با مرغ می‌پسندند و برخی دیگر ته‌چین با گوشت را ترجیح می‌دهند. با اینکه ته‌چین غذایی فوق‌العاده خوشمزه و پرطرفدار است، اما اگر به خوبی طبخ نشود دلتان را خواهد زد. رستوران حاج اسماعیل چلویی به ته‌چین‌های مرغ و گوشتش هم معروف است. فقط کافی است یک بار امتحان کنید تا دیگر در هیچ رستورانی به جز چلویی ته‌چین سفارش ندهید!
بهترین خورش فسنجان
شاید بگویید خورش فسنجان یک غذای شمالی است و خوشمزه‌ترینش هم در شمال کشور طبخ می‌شود. اما بعد از اینکه خورش فسنجان رستوران حاج اسماعیل چلویی، را میل کنید، نظرتان به کلی تغییر خواهد کرد. استفاده از مواد اولیه مرغوب و تازه و به‌کارگیری ترفندهای متفاوت در پخت فسنجان عواملی هستند که باعث شده‌اند خورش فسنجان این رستوران بالاترین نظرسنجی مثبت را داشته باشد.
۴. محیط و کارکنان رستوران
خوردن غذا در یک محیط زیبا می‌تواند لحظات لذت بخشی را به همراه داشته باشد و خاطره خوبی از سفر در ذهن شما باقی بگذارد محیط یک رستوران خوب معمولاً با وجود صندلی‌های راحت، پخش موسیقی ملایم و نورپردازی، عالی و دوست داشتنی می‌شود.
کارکنان رستوران‌های باکیفیت معمولاً رفتار مناسبی با مشتری دارند و در انجام کارهایشان سرعت عمل به خرج می‌دهند. آن‌ها دایما در حال تمیز کردن میز‌های غذای مشتریان قبلی هستند و هرگز اجازه نمی‌دهند، مشتریان جدید پشت میز‌های کثیف بنشینند.
در ضمن ظاهر و لباس آن‌ها مرتب است و نشانه‌ای از آلودگی در آن‌ها دیده نمی‌شود. به غذا‌های رستوران‌هایی که کارکنانشان تمیز و مرتب و حرفه‌ای نیستند، هرگز نمی‌توان اعتماد کرد. همچنین کارکنان رستوران باید دارای کارت بهداشت باشند و مشتریان حق دارند که این موضوع را بررسی کنند. همه‌ی این موارد نکاتی است که در رستوران حاج اسماعیل چلویی، بهترین رستوران اصفهان رعایت می‌شود.
۵. قیمت غذا‌های رستوران
برخی از مردم تصور می‌کنند وقتی قیمت غذایی بسیار گران است، آن غذا با کیفیت است. یا رستوران‌های گرانقیمت، الزاماً امکانات و بهداشت بسیار بهتری نسبت به دیگر رستوران‌ها دارند، اما این مساله صحت ندارد، نمی‌توان از روی قیمت رستوران‌ها به کیفیت آن‌ها پی برد.
باید به نکات دیگر رستوران‌های خوب توجه کرد. از طرف دیگر وقتی یک رستوران برای غذا‌هایی که معمولاً گرانقیمت هستند، قیمت بسیار پایینی در نظر می‌گیرد، باید به کیفیت مواد غذایی به کاربرده شده در درست کردن آن غذا، شک کنید.
در رستوران حاج اسماعیل چلویی همه‌چیز معقول و متعادل است. کافی است یک بار به این رستوران که یکی از بهترین رستوران‌های اصفهان است، بروید و خودتان از نزدیک ببینید. قیمت‌ها را مقایسه کنید و کیفیت‌ها را بسنجید.
رستوران حاج اسماعیل چلویی باقدمت ۶۰ سال سابقه دریک فاصله کوتاه ازفوت آن مرحوم توسط مهندس مهدی حاجی شفیعی نتیجه آن مرحوم دراصفهان مجددا راه اندازی و با استفاده از دانش و تجربه و میراث فامیلی و تحقیقات روز موفق به کسب بهترین کباب کوبیده دراصفهان و بهترین ته چین مرغ و گوشت دراصفهان و بالاترین نظرسنجی مثبت در خورش فسنجان و همچنین یکی از بهترین عرضه کننده گان دسر خوشمزه اصفهان یاهمان خورش ماست می‌باشد.

منبع: برترین ها
وبگردی