آفتاب

داستان باغ وحشداستان باغ وحش» نخستین نمایشنامه مهم ادوارد، درباره مرد جوان و مطرودی است که نیازی حیاتی به ارتباط با دیگران دارد و سرانجام با هلاک خویش، خود را نجات می‌دهد.

نویسنده: ادوارد آلبی کارگردان: مهدی پاشایی
مترجم: الهام فقیه مسیبی
کارگردان: مهدی پاشایی
بازیگران: مهدی زمین پرداز – بهار نوحیان – مهدی پاشایی
مدیر تولید و آهنگساز: احمد جعفری
گروه کارگردانی: فاطمه طاهری، امین محمودی، مبینا کلاته ، محمد علی آقاخانی ، مهدیه اردبیلی
طراح لباس: مهدی پاشایی
طراح نور: رضا خضرایی
طراح پوستر و بروشور: سینا افشار
طراخ صحنه : میثم نویریان
دستیار طراح صحنه: مهسا اسماعیل زاده
عکاس: فتانه امینی
ساخت تیزر : بنیامین نادعلی

ادوارد آلبی، درام‌نویس معاصر آمریکایی، نویسنده‌ای انسان‌دوست و نمونه یک آمریکایی ناراضی و معترض است. آلبی روایتگر و افشاکننده سیستم رسوا و بسته دولت آمریکاست، جامعه‌ای که همه چیزش تنها در پول و سرمایه خلاصه شده است.

«داستان باغ وحش» نخستین نمایشنامه مهم ادوارد، درباره مرد جوان و مطرودی است که نیازی حیاتی به ارتباط با دیگران دارد و سرانجام با هلاک خویش، خود را نجات می‌دهد. این نمایشنامه در سال 1958 برای نخستین‌بار در آلمان و همراه نمایشنامه «آخرین نوار کراپ» اثر ساموئل بکت در برلین به روی صحنه رفت.

داستان باغ وحش، آن‌طورکه بسیاری از منتقدان تصور کرده‌اند یک درام صددرصد پوچ نیست؛ بلکه درخواست معقول، هوشمندانه و درخشانی است برای ایجاد ارتباط بین انسان‌ها در جامعه‌ای که روزبه‌روز بی‌رحم‌تر و مادی‌تر می‌شود که این موضوع در سراسر کارهای آلبی به روشنی دیده می‌شود. تازگی، سادگی و شور دراماتیک در نمایشنامه «داستان باغ وحش» باعث شده که منتقدان به آن ارج نهند و آلبی به سبب کار چشمگیرش، جایزه معتبر « براروی» را از آن خود کند.