آفتاب

بینوایاننمایش موزیکال بینوایان براساس اثری به همین نام نوشته ویکتور هوگو در سالن هتل رویال پالاس تهران به روی صحنه رفته است.در این نمایش پارسا پیروزفر، نوید محمد زاده، سحر دولت شاهی، و پریناز ایزدیار نقش‌های اصلی را برعهده دارند و در مجموع نزدیک به ۳۰۰ نفر دست‌اندرکار اجرای این نمایش هستند.

کارگردان این اثر حسین پارسایی است که پیش از این مدیر تئاتر شهر و همچنین مدیر مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد نیز بوده است.پارسایی سال گذشته نیز نمایش موزیکال و جنجالی اولیورتوییست را در تالار وحدت به روی صحنه برد که با استقبال گرم تماشاگران روبرو شد.بینوایان اثر ویکتورهوگو یکی از آثار جاودانه ادبیات جهان است که تا کنون اقتباس‌های نمایشی و سینمایی بسیاری از آن شده است.

ارکستر موسیقی این نمایش که بالای صحنه اجرای تئاتر قرار گرفته است شامل حدود صد نوازنده می‌شود و رهبری آن را بردیا کیارس بر عهده دارد.بهای بلیط نمایش بینوایان از ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بوده اما تماشاگران استقبال بسیار خوبی از این نمایش موزیکال کرده‌اند.منتقدان می‌گویند این نمایش به شدت وامدار فیلم موزیکال بینوایان، ساخته سال ۲۰۱۲ هالیوود به کارگردانی تام هوپر است. موسیقی اثر نیز براساس موسیقی فیلم تام هوپر تنظیم و اجرا شده است.

تئاتر ایران در سال‌های اخیر به‌ویژه در پایتخت، شاهد حضور سرمایه‌گزاران بخش خصوصی و اقبال تماشاگر ایرانی بوده است؛ امری که واکنش‌های متفاوتی را برانگیخته است.

برخی اهالی تئاتر این امر را برای استقلال و حفظ جنبه‌های زیبایی شناختی این هنر مفید نمی‌دانند حال آنکه برخی دیگر استدلال می‌کنند که رونق نمایش عامه‌پسند می‌تواند در نهایت به توانمند شدن اقتصاد هنر و باروری هنرهای نمایشی بیانجامد.

در این اثر هشت بازیگر سینما در کنار بیش از ۱۰۰ بازیگر و هنرجوی دیگر ایفای نقش می‌کنند.