آفتاب

چند نکته در خصوص ترور شهید فخری‌زادهیکی از نکاتی که در خصوص ترور شهید فخری‌زاده باید در نظر داشت این است که وقوع ترور دانشمند هسته‌ای – دفاعی کشورمان پس از نشست نئوم عربستان و دیدار مخفیانه "بنیامین نتانیاهو"، "مایک پمپئو" و "محمد بن‌سلمان" شکل گرفته و در همین زمینه برخی بر این باور هستند که ترور شهید فخری‌زاده حاصل توافق در این نشست بوده است.

دکتر محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهشی و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز جمعه 7 آذرماه در شهرِ آبسرد استان تهران ترور و به شهادت رسید. در خصوص ترور این شهید بزرگوار واکنش‌های مختلف و متفاوتی بیان شده است. از همین روی بیان نکات زیر در این خصوص دارای اهمیت است.
 
1)  هرچند هنوز هیچ شخص و سازمانی مسئولیت ترور شهید فخری‌زاده را برعهده نگرفته است، اما متهم اصلی در این خصوص رژیم صهیونیستی است. سازمان اطلاعاتی این رژیم تاکنون دانشمندان دیگر هسته‌ای کشورمان را نیز مورد ترور قرار داده بدون آنکه مسئولیت آن‌ها را بپذیرد.
 
2) نوع عملیات ترور و دقت آن بیان‌گر این موضوع است که ترور شهید فخری‌زاده کار یک سازمان غیرحرفه‌ای نمی‌تواند باشد و این نوع ترور باید از سوی سازمان اطلاعاتی حرفه‌ای که به طور معمول ستاد آن در موسادِ رژیم صهیونیستی است، برنامه‌ریزی شده باشد. جمع‌آوری اطلاعات دقیق و جامع از مسیر حرکت شهید فخری‌زاده، انتقال مواد منفجره و سلاح، و... بیان‌گر برنامه‌ریزی دقیق و درازمدت تا رسیدن به هدف است.
 
3) یکی دیگر از نکاتی که در خصوص ترور شهید فخری‌زاده باید در نظر داشت این است که وقوع ترور دانشمند هسته‌ای – دفاعی کشورمان پس از نشست نئوم عربستان و دیدار مخفیانه "بنیامین نتانیاهو"، "مایک پمپئو" و "محمد بن‌سلمان" شکل گرفته و در همین زمینه برخی بر این باور هستند که ترور شهید فخری‌زاده حاصل توافق در این نشست بوده است.

در پایان باید گفت نکات ذکر شده هر چند با ترور دانشمند ارزنده کشورمان بی‌ارتباط نیستند، اما در حد گمانه و غیرقطعی هستند. نکته مهم این است که "دونالد ترامپ" رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا با توجه به شکست در انتخابات ریاست جمهوری کشورش با کمک نائبان منطقه‌ای‌اش مانند رژیم صهیونیستی در واپسین روزهای در دست داشتن قدرت، سعی برهم زدن اوضاع منطقه غرب آسیا و اعمال فشار بیش‌تر بر جمهوری اسلامی ایران را دارد.

مسعود پورعلی
http://t.me/shamsa1395
وبگردی