آفتاب

شصت ثانیه با اخبار فناوری هفته / 1 دیدانشمندان برای دسترسی به اطلاعات بی‌سابقه‌ای از دایناسور های تاریخی، مغز یکی از قدیمی ترین دایناسورها را بازسازی کردند.


1-    افزایش میزان تقاضا برای محصولات الکترونیکی ، باعث کمبود جهانی چیپ سِت شده است
2-    دانشمندان برای دسترسی به اطلاعات بی‌سابقه‌ای از دایناسور های تاریخی، مغز یکی از قدیمی ترین دایناسورها را بازسازی کردند.
3-    محققان آمریکایی طی بررسی‌های خود متوجه شدند چاپگرهای سه بعدی ذرات پلاستیکی بسیار کوچکی را در هوا منتشر می کنند که می تواند به ریه آسیب برساند.
4-    دانشمندان ناسا در حال کار با سگ رباتیک مشهور شرکت "بوستون داینامیکس" به نام "اسپات"(Spot) هستند تا آن را در آینده نزدیکی روانه مریخ کنند.
5-    گروهی از محققان یکی از شرکت‌های صنعتی به دانش فنی تولید نخ‌هایی با قابلیت نشر پرتو انفرا رِد  به منظور گرم شدن پوست و نسوج سلولی دست یافتند.
6-    پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انجام مطالعه‌ای نقش احتمالی گرم شدن کره‌زمین در بیماری‌زا شدن قارچ «کاندیدا اوریس» را مورد بررسی قرار دادند.
7-    شرکت اسپیس‌ایکس در بیست‌وششمین پرتاب موشک‌هایش در سال جاری یک ماهواره جاسوسی محرمانه آمریکا را به فضا فرستاد.ویدئوها را مشاهده کنید


وبگردی