آفتاب

شصت ثانیه با اخبار سلامت هفته / 5 اردیبهشتسخنگوی وزارت بهداشت گفت: در هفته گذشته شاهد افزایش حدود ۱۷ درصدی تعداد بیماران بستری به علت ابتلا به ویروس کرونا و افزایش ۴۸ درصدی تعداد بیماران فوت شده نسبت به هفته قبل‌تر بودیم.


1-    سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلام اینکه ۲۵ استان کشور در وضعیت بسیار بد کرونا قرار دارند، گفت: وضعیت روند بیماری در کشور هنوز مناسب نیست و روند صعودی است.
2-    مدیرکل دارو با اشاره به اینکه کمبود مقطعی انسولین عمدتا به دلیل مشکلات تامین ارز و نقل و انتقالات مالی است، گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار عدد انسولین قلمی طی روزهای گذشته توزیع و کمبود مقطعی رفع شده است.
3-    سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در هفته گذشته شاهد افزایش حدود ۱۷ درصدی تعداد بیماران بستری به علت ابتلا به ویروس کرونا و افزایش ۴۸ درصدی تعداد بیماران فوت شده نسبت به هفته قبل‌تر بودیم.
4-    معاون وزیر بهداشت اعلام کرد  میانگین موارد مرگ و میر ناشی از بیماری نیز حدود ۳۲.۱ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده
5-     معاون درمان استان گلستان پس از اثبات تخلف صورت گرفته از سوی وی در تزریق خارج از نوبت واکسن کرونا به همسرش برکنار شد.ویدئوها را مشاهده کنید


وبگردی