هدف دوره تربيت نيروهاى متخصص، متعهد و متقى بر اساس معارف و ارزش‌هاى اسلامى و مبانى اصولي، فقهي، حقوقى و قضائى به منظور رفع نيازهاى قوهٔ قضائيه در زمينه‌هاى قضائى و حقوقى است. طول دوره حداقل ۴ سال است که تابع مقررات و ضوابط وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آورى بوده و فارغ‌التحصيلان حداقل دو برابر تحصيل خود متعهد به خدمت در قوهٔ قضائيه مى‌باشند. داوطلبان تحصيل در اين رشته بايد شرايط زير را نيز دارا باشند:


۱. گزينش عمومى از نظر صلاحيت اخلاقى و غيره که به ‌طور اختصاصى است و اين دانشکده از ميان خواهران و برادران متقي، متعهد و معتقد به ولايت فقيه و نظام کشور دانشجو مى‌پذيرد.


۲. دانشجويان موظف به گذراندن دروسى که به‌ عنوان پيش‌نياز از سوى دانشکده عرضه مى‌گردد، مى‌باشند.


۳. تحصيل در دانشکده تمام وقت است. (۴۰ ساعت در هفته آموزش و تحقيق)


۴. پذيرفته‌شدگان نبايد در طول مدت تحصيل اشتغال به کار داشته و يا در محل ديگرى به تحصيل بپردازند، در صورت تخلف از ادامهٔ تحصيل محروم و موظف به جبران خسارت وارده خواهند بود.


۵. داراى سلامتى جسمانى و روحى باشند.


۶. فاقد هر گونه سوء‌پيشينهٔ کيفرى باشند.


۷. کليه پذيرفته‌شدگان بايد دو برابر مدت تحصيل به وزارت دادگسترى تعهد محضرى بسپارند که زير نظر قوهٔ قضائيه در هر محل که تعيين مى‌کنند خدمت نمايند.


۸. دانشجويان از بدو اشتغال به تحصيل به استخدام قوهٔ قضائيه درآمده و از حقوق و مزاياى پايهٔ قضائى به استثناء فوق‌العادهٔ مخصوص قضائى بهره‌مند خواهند شد.


۹. داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در ديپلم.