آفتاب

نحوه ارتقا سلامت و کیفیت نظافت در بیمارستان ها و مراکز بهداشتیقطعا بیمارستان یا محیط درمانی که تمیز نباشد نمی تواند محیطی بهداشتی برای درمان به حساب بیاید. به کار گیری جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی و همچنین زمین شوی صنعتی می تواند به میزان زیادی در ارتقا سطح بهداشت در محیط بیمارستان ها و مراکز بهداشت و درمان تاثیر گذار باشد.

نظافت و تمیز بودن سطوح بیمارستانی و محیط های بهداشتی از با اهمیت ترین موارد در استاندارد بودن چنین محیط هایی تلقی می شود. قطعا بیمارستان یا محیط درمانی که تمیز نباشد نمی تواند محیطی بهداشتی برای درمان به حساب بیاید. به کار گیری جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی و همچنین زمین شوی صنعتی می تواند به میزان زیادی در ارتقا سطح بهداشت در محیط بیمارستان ها و مراکز بهداشت و درمان تاثیر گذار باشد. این تجهیزات می توانند با سرعت و کیفیت بالایی محیط را نظافت نموده و در ارتقا ایمنی آنها موثر باشند.
 اتحاد صنعت صدرا با ارائه تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی می تواند با مشاوره و راهنمایی شما در راستای انتخاب و خرید این تجهیزات راهنمای مناسبی باشد.
سایت معرفی شرکت و محصولات: https://www.etehadsanat.com
شماره تماس: 88999300-021

تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه بیمارستانی

از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات نظافت که در شستشوی سطوح و جمع آوری انواع آلودگی ها در بیمارستان ها به حساب می آیند، می توان به انواع اسکرابر بیمارستانی و جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی اشاره داشت. جاروبرقی صنعتی بیمارستانی دستگاهی کارآمد برای جمع آوری آلودگی ها و پاکسازی محیط بیمارستان به حساب می آید. اصلی ترین وجه تمایز و تفاوت جاروبرقی های نیمه صنعتی با سایر جارو برقی ها در توان مکش آنها و نوع فیلتراسیون کارآمد به کار رفته در آنها است.


 دستگاه های نظافت مکانیزه بیمارستانی

ویژگی جاروبرقی های صنعتی مناسب بیمارستان

دستگاه جارو برقی نیمه صنعتی با داشتن ویژگی های منحصر به فرد در نظافت قادر است کیفیت بالایی در نظافت و جمع آوری انواع آلودگی ها در محیط های مختلف بر جای بگذارد. از این ویژگی ها می توان به سیستم قدرتمند فیلتراسیون انواع جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی بیمارستانی اشاره نمود. فیلتر در انواع جاروبرقی های صنعتی یکی از بخش های اصلی دستگاه به حساب می آید. این بخش نقشی اساسی در جمع آوری و نگه داشتن آلودگی ها در مخزن جاروبرقی نیمه صنعتی دارد. سامانه مکش آلودگی از دیگر ویژگی های این دستگاه نظافت مکانیزه است. این سیستم مکش، به دستگاه امکان جمع آوری انواع آلودگی ها و ذرات مایع و جامد را فراهم می آورد.
به دلیل حساسیت بالا در مراکز درمانی و بیمارستان ها نسبت به صدا، میزان صدای جارو برقی صنعتی بیمارستانی بسیار پایین بوده و تقریبا بی صدا است. شیوه قرار گیری موتور دستگاه و طراحی بدنه دستگاه به میزان زیادی در کاهش صداهای تولیدی دستگاه تاثیر می گذارد.

موارد استفاده از جاروبرقی صنعتی آب و خاک در بیمارستان

استفاده از جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی آب و خاک، در بخش های مختلف این مراکز، افزایش کیفیت و تسریع فرایند نظافت را به همراه خواهد داشت. سالن انتظار، راهروها، اتاق بیماران، بخش جراحی، آزمایشگاه، اورژانس، پذیرش، آشپزخانه، انبار و سایر بخش ها از جمله بخش هایی از بیمارستان هستند که برای جلوگیری از تجمع آلودگی ها، نظافت روزانه آنها انکار نشدنی و اجتناب ناپذیر بوده و با تجهیزات مکانیزه کاملا بهینه صورت خواهد گرفت.


 دستگاه های نظافت مکانیزه بیمارستانی

ویژگی ها و مزایای استفاده از اسکرابر ها در نظافت بیمارستان ها

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی از تجهیزات شستشوی تخصصی سطوح کف هستند که در نظافت محوطه های مختلف صنعتی، تجاری یا مراکز درمانی قابل استفاده می باشند. این تجهیزات نظافت با توان بالای جدا سازی آلودگی ها و جمع آوری آنها از انواع کف پوش ها می توانند کیفیت بالای نظافت را تضمین نمایند. قابلیت استفاده از محلول آب و مواد شوینده یا مواد ضدعفونی کننده به جای آب از ویژگی های اسکرابر بیمارستانی می باشد.
از سایر ویژگی های این دستگاه می توان به سامانه پاشش آب و ماده شوینده هوشمند آن اشاره داشت که باعث کاهش اتلاف آنها خواهد شد. از سوی دیگر سامانه مکش آلودگی تعبیه شده در دستگاه اسکرابر بیمارستانی جمع آوری بهینه آلودگی های جدا شده از سطح و انتقال کامل آن به مخزن را امکان پذیر می نماید. این امر کاهش لغزندگی سطح و افزایش ایمنی آن حین و بعد از شستشوی محوطه مراکز درمانی را به همراه خواهد داشت.


 دستگاه های نظافت مکانیزه بیمارستانی


از اسکرابر های صنعتی می توان در نظافت محوطه ها، راهرو ها و سالن ها، سرویس های بهداشتی و اتاق بیماران استفاده نمود و کیفیت بالایی از نظافت را در آنها ایجاد کرد. این تجهیزات به دلیل تسریع نظافت، فرایند شستشو و نظافت روزانه محیط مراکز درمانی را سهولت بخشیده و آن را بهینه می نماید.

با توجه به اهمیت حفظ نظافت در محیط بیمارستانی و مراکز بهداشت و درمان استفاده از تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه همچون اسکرابر ها و انواع جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی می تواند با افزایش کیفیت و سرعت نظافت، این فرایند را سهولت بخشیده و هزینه های نظافت را در این محیط ها کاهش خواهد داد. انواع اسکرابر بیمارستانی با ابعاد مختلف و تنوع در هدایت دستی یا سرنشین دار مورد استفاده قرار گیرد. بیمارستان ها و مراکز درمانی از جمله مراکزی هستند که به دلیل وجود عوامل بیماری زا و باکتری ها نیاز نظافت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. به کار گیری تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه می تواند در ارتقا سطح بهداشت در اینگونه محیط ها به میزان زیادی کارایی داشته باشد. سهولت کاربری و کیفیت بالای نظافت تجهیزات و دستگاه های نظافت همچون اسکرابر بیمارستانی و جارو برقی های نیمه صنعتی از اصلی ترین دلایل جایگزین شدن آن ها با شیوه های دستی و سنتی نظافت می باشد. وجود آلاینده ها و انواع آلودگی های عفونی، باکتری ها و عوامل بیماری زا، نیاز وجود سیستم های نظافت بهینه را در مراکز بهداشت و درمان ضروری می نماید.
وبگردی