آفتاب

باتری آیفون؛ قیمت، هزینه تعمیر و تعویض آنباتری آیفون از نوع لیتیوم یونی هستند. این باتری ها با خاصیت شارژ و دیشارژ شدن یون ها فعالیت داشته و کلیت کار آنها مبتنی بر عملکرد یون ها درون باتری است. به این صورت که بعد از اتصال دستگاه به برق، یون های موجود در باتری شارژ می شوند.

باتری موبایل آیفون نوعی از بهترین نمونه های این محصول در جهان هستند که با کیفیت بالا تولید و در اختیار کاربران موبایل های این برند قرار می گیرند. بسیاری از ما روزانه با انرژی حاصل از کارکرد این باتری ها در حال انجام کارهای روزانه خود هستیم اما از ساختار و شرایط مربوط به آنها هیچ اطلاعی نداریم. این قطعه یکی از حساس ترین قطعات در موبایل آیفون محسوب می شود که در صورت بروز ایراد و خطا در آن، کل عملکرد موبایل شما دستخوش ایراد خواهد شد. از این رو لازم است تا با مسائل مربوط به آن آشنا بوده و بیشتر از قبل در حفظ و نگهداری باتری آیفون خود کوشا باشید. در این مقاله با یکی از تعمیرکاران با سابقه شرکت موبایل فیکس همراه شده ایم تا اطلاعات جالبی را درباره باتری موبایل آیفون به شما ارائه نماییم.

ساختار عملکردی باتری آیفون را بهتر بشناسید

باتری آیفون از نوع لیتیوم یونی هستند. این باتری ها با خاصیت شارژ و دیشارژ شدن یون ها فعالیت داشته و کلیت کار آنها مبتنی بر عملکرد یون ها درون باتری است. به این صورت که بعد از اتصال دستگاه به برق، یون های موجود در باتری شارژ می شوند. با شارژ شدن تمام یون ها باتری فول شارژ شده و دیگر نیازی به اتصال آن به برق نیست. در همین مواقع است که شارژ باتری آیفون شما به 100 درصد رسیده و بایستی آن را از شارژر جدا کنید. در زمان مصرف باتری نیز یون ها با مصرف انرژی خود باعث روشن ماندن موبایل می شوند. این عمل تا زمانی که انرژی برق ذخیره شده در آخرین یون به پایان برسد، ادامه خواهد داشت. 

نقش اپلیکیشن در باتری آیفون

در باتری موبایل اپل اپلیکیشن هایی که باز هستند، در طول عمر باطری موبایل کمک چندانی نمی کند و در افزایش طول عمر باطری نقشی ندارند. چرا که شرکت اپل این ادعا دارد و ضمانت داده است مولتی تسک بودن و چند کاره بودن نسخه های به روز باطری ios را خالی نمی کنند . به این دلیل که این اپلیکیشن ها ” فریز ” شده هستند، ولی در همین موارد یک سری برنامه ها نیز استثنایی می باشند، مانند : پخش موسیقی و اپلیکیشن های موقعیت مکان.
چرا باتری آیفون مقداری از ظرفیت خود را از دست می دهد؟
یکی از سوالاتی که همه کاربران با آن روبرو بوده و ما هم آن را از کارشناس شرکت موبایل فیکس ایران پرسش کرده ایم، علت از بین رفتن مقداری از ظرفیت باتری آیفون به مرور زمان است. باتری های لیتیوم یونی در مرور زمان و با شارژ و دیشارژ شدن کم کم مقداری از یون های خود را از دست می دهند. از بین رفتن یون ها در باتری باعث می شود تا هر بار ظرفیت کمتری از آنها برای روشن نگه داشتن موبایل در دسترس کاربر قرار گیرد. همین موضوع باعث می شود تا شما با کاهش و افت ظرفیت در باتری موبایل خود روبرو شوید. در یک بررسی تحقیقاتی مشخص شده است که باتری های لیتیوم یونی در هر 500 چرخه حدود 20 درصد از ظرفیت و یون های خود را از دست می دهند.

هر چرخه به یک بار شارژ شدن کامل و خالی شدن کامل شارژ اطلاق می شود. برای مثال اگر باتری موبایل خود را در شارژ 20 درصد به شارژر متصل کنید، و شارژ آن به 100 درصد برسد، هنوز یک چرخه کامل آن تمام نشده است. زیرا در حالت خالی شدن شارژ، 20 درصد انتهایی آن باقی مانده بود. با مصرف 20 درصد از شارژ باتری، یک چرخه در باتری آیفون شما به پایان خواهد رسید. همچنین یکی دیگر از نتایج این تحقیقات نشان داده که برای صرف 500 چرخه در باتری آیفون بین 16 تا 24 ماه زمان نیاز است که بسته به نحوه کارکرد کاربر از موبایل دارد. پس شما هر چقدر بیشتر از موبایل خود استفاده کنید، زودتر به این میزان چرخه رسیده و کیفیت و ظرفیت باتری آیفون شما زودتر کم می شود.

نشانه های کم شدن ظرفیت باتری آیفون چیست؟

کم شدن ظرفیت و خراب شدن باتری آیفون با نشانه هایی همراه است. مهم ترین نشانه های این موضوع به شرح زیر است:
•    خالی شدن سریع شارژ باتری در هنگام استفاده از موبایل
•    خالی شدن ناگهانی شارژ باتری
•    کاهش شارژ باتری به صورت ناگهانی
•    خاموش شدن موبایل در شارژهای حدود 20 درصد
•    کم شدن ساعات استفاده از موبایل نسبت به قبل
کاربران تقریبا بعد از چند ماه از گذشت استفاده از موبایل خود کم کم با این علائم به صورت خفیف روبرو می شوند و به مرور به شدت آنها افزوده می شود. 
 

دلایل خرابی باتری موبایل آیفون چیست؟

دلایل زیادی وجود دارند که می توانند باعث خرابی این باتری ها شده و کیفیت آنها را از بین ببرند. برخی از مهم ترین این دلایل به شرح زیر است:
1- استفاده از موبایل و مرور زمان
2- آب خوردن باتری
3- در شارژ نگه داشتن باتری در زمان زیاد و طولانی
4- نوسانات برق در هنگام اتصال به شارژر
5- استفاده از شارژ غیر اورجینال و بی کیفیت
6- استفاده از کایل شارژر غیر اورجینال و بی کیفیت
7- افتادن و ضربه خوردن باتری موبایل آیفون 

آیا امکان تعمیر باتری آیفون وجود دارد؟

در حال حاضر باتری های لیتیوم یونی امکان تعمیر ندارند و در صورت خرابی و یا کم شدن ظرفیت آنها به مرور، چاره ای جز تعویض باتری نخواهید داشت. در تعویض باتری آیفون با به چند نکته مهم دقت داشته باشید.
1- حتما در این مواقع باید از باتری های اورجینال با کیفیت اصلی استفاده کنید.
2- عملیات تعویض باتری موبایل خود را به یک فرد متخصص و با تجربه بسپارید.
3- حتما ترفندهای تشخیص باتری اورجینال آیفون از باتری های تقلبی را بشناسید و طبق این ترفندها عمل کنید. برای در اختیار داشتن ترفندهای تشخیص باتری اورجینال آیفون از نمونه های تقلبی می توانند مقالات مربوط را در سایت www.mobilefixiran.com مطالعه نمایید.

برای تعویض باتری موبایل آیفون چه کنیم؟

مرکز موبایل فیکس ایران به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات موبایل آیفون در ایران این خدمات را با بالاترین کیفیت به کاربران ارائه می نماید. در این مرکز در کنار تعمیر موبایل خود می توانید از گارانتی تعمیرات و همچنین قطعات فابریک و اصل آیفون نیز بهره مند شوید. با این شرایط می توانید با خیال راحت موبایل خود را برای تعمیر به آنها بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات این مرکز می توانید با شماره 02166760007 تماس گرفته و هر چه بیشتر با خدمات تخصصی آنها آشنا شوید.

برگرفته از سايت موبايل فيکس (mobilefixiran.com)
وبگردی