آفتاب

فرش 1200 شانه اصل از کجا بخرم؟فرش ماشینی 1200 شانه یکی ریز نقش ترین فرش های ماشینی در بازار فرش می باشد زیرا شباهت زیادی به فرش دستباف گونه دارد و این موضوع باعث شده تا خریداران از خرید آن بسیار استقبال کنند.

فرش 1200 شانه اصل از کجا بخرم؟

فرش ماشینی 1200 شانه یکی ریز نقش ترین فرش های ماشینی در بازار فرش می باشد زیرا شباهت زیادی به فرش دستباف گونه دارد و این موضوع باعث شده تا خریداران از خرید آن بسیار استقبال کنند. امروزه انواع فرش ماشینی 1200 شانه گل برجسته در طرح و رنگ های مختلف طراحی و بافته می شود.که می توانید نسبت به نوع سلیقه و دکوراسیون منزل خود آن را انتخاب کنید.اما از کجا باید فرش 1200 شانه اصل را بخریم؟

فرش 1200 شانه تراکم 3600 چیست؟

همانطور که می دانید، فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم با یکدیگر متفاوت هستند و پنج دسته با نام فرش های 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه تقسیم بندی می شوند. اما شانه و تراکم در فرش چیست؟ به تعداد گره های که در یک متر طولی فرش بافته می شود را تراکم می گویند و به تعداد ریشه یا گره های که در متر عرضی بافته می شوند را شانه گفته می شود. به طور مثال: فرش 1200 شانه تراکم 3600 یعنی، در هر متر مربع از طول آن 3600 گره یا ریشه توسط دستگاه فرش ماشینی بافته می شود.

ویژگی و مزیت های فرش 1200 شانه

فرش 1200 شانه از نظر ظاهری ظرافت بیشتری دارد، خطوط و زوایای نقشه  از وضوح بلاتری برخوردار است و اصطلاحا شکستگی نقشه فرش در نقش و نگار آن مشخص نیست، دلیل این موضوع اولاً حجم زیاد نخ هاییست که در کنار هم بافته شده اند و از ارتفاع خاب کمتری برخوردار هستند، زیرا هر چقدر تعداد شانه و تراکم در فرش ماشینی بافته شده بالاتر رود، ارتفاع خاب آن هم کمتر خواهد شد. ثانیاً از نمره نخ بالای که در بافت آن استفاده  کرده اند، که بسیار باریکتر و ظریفتر از فرش های 700 شانه و 1000 شانه می باشد.

به طور معمول ارتفاع خاب فرش 1200 شانه 8 میلی متر بوده و این خاب کمتر، در کاهش وزن آن بسیار تأثیر گذار است.فرش 1200 شانه به دو صورت ساده و گل برجسته بافته می شود، که فرش 1200 شانه گل برجسته بسیار زیبا و پر فروش تر می باشد.

مهم ترین ویژگی های خرید فرش 1200 شانه

فرش 1200 نسبت به دیگر فرش های ماشینی با شانه پایین تر، از لطافت و ظرافت بافت بیشتری برخوردار هستند.

  • فرش های 1200 شانه به دلیل ظرافت بافت بالای که دارند، شباهت زیادی با فرش های دستباف دارند، از این رو به آن، فرش های دستباف گونه هم گفته می شود.
  • به دلیل اینکه فرش 1200 شانه از تراکم بالاتری برخوردار است، نقش و طرح های بافته شده بسیار زیباتر دیده می شوند.
  • رنگ بندی و تعداد رنگ استفاده شده در فرش های 1200 شانه از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند.

هنگام خرید فرش 1200 شانه اصل، باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • تفاوت ظاهری فرش 1200 شانه نسبت به دیگر فرش های ماشینی بسیار متفاوت است.
  • پشت فرش 1200 شانه اصل با ظرافت و دقت بسیار بالایی بافته شده است. در پشت فرش شما شاهد یک سطحی بسیار هموار و یکدست خواهید بود که گره های آن مانند فرش 700 و 1000 شانه درشت نیستند و هنگام کشیدن دست روی آن هیچ زبری و برآمدگی را احساس نخواهید کرد.
  • یکی دیگر از راه تشخیص فرش 1200 شانه اصل از تقلبی؛ تا کردن آن می باشد که باید یک توضیح مختصری درباره اجزای تشکیل دهنده فرش 1200 شانه بدهیم.

تار و پود و خواب؛ نخ خواب همان نخیست که در روی فرش بافته میشود و آن را مشاهده می کنید. پود در واقع همان نخیست که نخ خواب به آن گره میخورد و در واقع کار محکم کردن و تثبیت کردن نخ خواب را بر عهده دارد و چله یا نخ تار همان نخیست که پودها را در فرش 1200 شانه کنار هم تثبیت و محکم میکند.

  • در فرش های 700 شانه و بیشتر 1000 شانه ها و همینطور 1200 شانه های تقلبی، در بافت پود فرش از نخ جوت استفاده میکنند که ظاهری کنفی مانند دارد و ضمخت است ولی در کنار استحکام بالایی که دارد از زیبایی پشت فرش میکاهد چون فضای زیادی را در بافت به خودش اختصاص میدهد.

با توجه به این ویژگی، پنبه انعطاف پذیری نرمی بسیار بالاتری دارد و فرش ماشینی 1200 شانه براحتی  می تواند تا بشود و مانند دیگر  فرش ها سفت و محکم نیست و در هنگام تاکردن مقاومتی در آن نخواهید دید البته در فرش های 1500 شانه این انعطاف پذیری از شدت بسیار بالاتر برخوردار بوده و دلیل اصلی آن، میزان بالای نخهای بهم تابیده و درصد بیشتر نخ های پود و چله آن از پنبه می باشد. بنابراین پنبه عامل متمایز کننده دیگر است.

  • نکته بعدی ارتفاع نخ خواب فرش 1200 شانه می باشد. در فرشهای 1200 شانه اصل ارتفاع نخ خواب زیاد ندارد و این اشکال فرش محسوب نمی شود، زیرا این کار باعث زیبایی بیشتر محصول خواهد شد و نخ خواب نباید ارتفاع زیادی داشته باشد.

نخ خواب در فرش های 1200 شانه قطور و زبر نیستند بلکه نازک و لطیف هستند. بدلیل حساسیت بالا در بافت این فرش ها چه از لحاظ تکنیکی و فنی و چه از لحاظ زیبایی فرش، بالاجبار باید از نخ های مرغوب که با کیفیت بالایی تولید و فرآوری شده اند استفاده شود و با توجه به این ویژگی باید گفت؛ اگر فرش های 1200 شانه اصل با نخ آکرولیک بافته شوند، پرزدهی بسیار اندکی خواهند داشت و هنگامی که با ناخن روی فرش بکشیم نباید پرز زیادی از آن خارج شود.

معرفی چند نمونه از  فرش از  1200 شانه تراکم فرش 1200 شانه3600

 فرش 1200 شانه افشان طرح سعادت نقره ای

این فرش یکی از فرش های بسیار زیبا می باشد که با زمینه روشن به صورت گل برجسته در تراکم عرضی 3600 بافته شده است.در طراحی این فرش از طرح های گل شاخه ای الهام گرفته شده است که با هر نوع دکوراسیون می تواند ست و هماهنگ شود.

 

 

 

فرش ماشینی 1200 شانهفرش ۱۲۰۰ شانه طرح باغ فین زمینه بژ

فرش 1200 شانه طرح خشتی نمونه ای زیبا از یک فرش ماشینی است به صورت برجسته طراحی و بافته شده است.فرش خشتی به فرشی گفته می شود که در بوم آن از مربع و مستطیل های یک اندازه به صورتی قابی کنار یکدیگر قرار گرفته شده باشند. شما می توانید این فرش را نسبت به نوع دکوراسیون منزل خود انتخاب و خریداری کنید.

 

 

 

 

فرش ماشینی 1200 شانه کاشان طرح گلوریا صدفیخرید فرش 1200 شانه

نقشه فرش 1200 شانه گلوریا صدفی یک فرش با ریز نقشی بسیار بالا که به صورت گل برجسته بافته شده است.زمینه آن روشن می باشد که می توانید آن را برای قسمت پذیرایی منزل خود انتخاب کنید.همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، ترنج مرکزی فرش داخل یک کتیبه در بوم فرش قرار گرفته است. تا زیبایی آن را دو چندان کند.

 

 

 

 

 خرید فرش 1200 شانه اصل همراه با ضمانت نامه کتبی

دیجی فرش به عنوان معتبر ترین سایت خرید اینترنتی فرش در ایران همراه با سابقه درخشان خود توانسته با شرکت های بزرگ تولید کننده فرش ماشینی در ایران قرارداد همکاری داشته باشد، تا بتوانید فرش ماشینی را با قیمت مناسب و حتی پایین تر از کارخانه از دیجی فرش سفارش بدهید. از این رو شما می توانید با مراجعه به سایت دیجی فرش به آدرس www.Digifarsh.com در کوتاهترین زمان فرش ماشینی 1200 شانه اصل را همراه با ضمانت نامه کتبی، انتخاب و خریداری کنید.