آفتاب

تعمیر جاروبرقی و جاروشارژیاستفاده از جاروبرقی در تمیزی خانه شما بدون اینکه تلاش زیادی از طرف شما انجام شود ، اعم از جاروبرقی مبلمان ، تخته های پایه یا فرش است که آنها را به خوبی تمیز می کند.

جاروبرقی احتمالاً یکی از مطلوب ترین وسایل تمیز کردن خانه است. استفاده از جاروبرقی در تمیزی خانه شما بدون اینکه تلاش زیادی از طرف شما انجام شود ، اعم از جاروبرقی مبلمان ، تخته های پایه یا فرش است که آنها را به خوبی تمیز می کند. با طدن یک کلید ، جاروبرقی گرد و غبار و گرد را از بین می برد. ممکن است خیلی به جاروبرقی اعتماد کنید ، اما پ برخی اشتباهات رایج هستند که می تواند باعث صدمه یا آسیب به سطوح و جاروبرقی شود ، که باید از آن ها خودداری کنید.

از برس و دهانه ها دور شوید

اگر مجبورید جاروبرقی را روشن کنید و به رول برس نگاه کنید ، جاروبرقی را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید. رول برس روی جاروبرقی به اندازه کافی قدرتمند است که موها را از سر شما خارج کند ، به لباس و به بدن آسیب برساند. مراقب باشید و اجازه ندهید چیزی از جمله انگشتان دست و لباس در نزدیکی دهانه روی جاروبرقی خود قرار گیرد. اگر به کودکان اجازه می دهید از جاروبرقی استفاده کنند ، این هشدارهای ایمنی باید بخشی از دروس نظافت شما نیز باشد.

از سیم اشتباه استفاده نکنید

هر سیم و سه راهی ای که مورد استفاده شما قرار می گیرد از نظر علمی توان تحمل مقدار مشخصی بار و جریان برق را دارد. اگر شما در استفاده از جاروبرقی از سیم نامناسب استفاده کنید نه تنها احتمال دارد جاروبرقی شما آسیب ببیند و به تعمیر جاروبرقی نیاز پیدا کنید بلکه احتمال آتش سوزی نیز به مراتب بالاست. از این رو پیشنهاد می شود در استفاده از جاروبرقی بسیار دقت کنید.

سیم برق را نکشید

بیشتر افراد که سیم برق را از پریز جدا می کنند مراقب نیستند. این کار می تواند باعث صدمه در سیم برق شود. جاروبرقی با سیم های آسیب دیده هرگز نباید مورد استفاده قرار گیرد. خطر برق یا آتش سوزی بسیار زیاد است. حتماً ماهانه سیم جاروبرقی خود را بررسی کنید تا از استفاده آنها در امان باشید. برای ایمن بودن ، هنگام بررسی، جاروبرقی را خاموش و در وضعیت ثابت قرار دهید.

محل جاروبرقی

در خارج از خانه، جاروبرقی داخل خانه را استفاده نکنید. جاروبرقی داخل خانه به معنای استفاده در سطوح خارجی نیست.
به همین ترتیب ، هرگز از جاروبرقی خشک بر روی سطوح مرطوب استفاده نکنید. جاروبرقی داخلی و خارجی و جاروبرقی مرطوب و خشک باهم متفاوت اند که برای انجام این نوع کارها طراحی شده اند.

موارد سخت را با دست بردارید

شما نمی خواهید برای برداشتن سکه روی زمین وقت بگذارید؟ قبل از استفاده از جاروبرقی در این مورد دوباره فکر کنید. اشیاء سخت و تیز می توانند تیغ فن روی جاروبرقی شما، تراشه یا موارد دیگر را خرد کنند. شما نباید آگاهانه اجسام سخت و تیز را با جاروبرقی بردارید.

در برابر پودرها از جاروبرقی استفاده نکنید

کمی گرد و غبار و پودر به جاروبرقی شما آسیب نمی رساند ، اما موارد زیادی مانند ریختن یک بطری پودر کودک توانایی مسدود کردن فیلتر شما را دارد و درنهایت مکش جاروبرقی شما را مسدود می کند. با فیلتر مسدود شده ، خطر گرمای بیش از حد موتور را در معرض سوختن قرار می دهید. جاروبرقی در فضای باز و خیس و خشک بسیار بیشتر قادر به مقابله با گرد و غبار یا پودر زیادی هستند.

از جارو برقی خود مراقبت کنید

جاروبرقی را فقط برای تمیز کردن بیرون نیاورید و از آن استفاده کنید. جاروبرقی مانند وسایل دیگر نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. از جمله وسایلی که باید ماهانه مرتب چک کنید می توان به رول برس ، شستشو / تعویض فیلترها و خالی کردن ظرف یا کیس خاکی اشاره کرد. اما انجام ندادن آن به طور مرتب باعث می شود جاروبرقی شما را خراب کند. دفترچه راهنما و دستورالعمل های مربوط به نگهداری را خوب بخوانید.

۶ روش جامع برای تعمیر جارو برقی در منزل

جارو برقی یک وسیله جدایی ناپذیر برای تمیز کردن خانه شما است، اما از آنجا که قطعات متحرک زیادی دارند می توانند به راحتی بشکنند و نیاز به تعمیر جاروبرقی در منزل داشته باشید. اگر جاروبرقی شما مانند گذشته کار نمی کند، بسیاری از جوانب وجود دارد که می توانید توسط خودتان آن را بررسی کنید و سعی کنید در خانه برطرف کنید. اگرچه همه جاروبرقی ها به طور متفاوتی ساخته شده اند، اما عیب یابی مشکلات مشترک به طور مشابه بین مارک ها انجام می شود. هنگامی که شما می دانید که چگونه به رفع اصلاحات اساسی در جاروبرقی خود بپردازید، می توانید در هر زمان دیگری دوباره آن را راه بیاندازید!

یافتن مشکل

۱) در صورت بروز مشکل مکش، لوله ها، فیلترها و غلتک ها را بررسی کنید. اگر غلتک از کار افتاده باشد یا اگر لوله ها و فیلترها بسته شده باشند، بسیاری از جاروبرقی ها مکش خود را از دست می دهند. برای تعمیر جاروبرقی خود را وارونه کنید و آن را روشن کنید تا ببینید غلتک می چرخد یا خیر. سپس لوله ها و نازل ها را بررسی کنید تا مانع انسداد نشده باشند. به فیلتر نگاه کنید تا ببینید که پر از خاک و گرد و غبار است یا خیر.
ضمیمه های موجود در انتهای شلنگ لوله خود را بررسی کنید تا ببینید تا چیزی آیا آنها را مسدود کرده است یا خیر.
۲) اگر صدای جاروبرقی شما در حد معمول نیست به کیسه نگاه کنید. اگر صدایی غیرمعمول را از پایین جاروبرقی خود می شنوید یا اینکه مکش به اندازه کافی نیست، بررسی کنید که آیا کیسه پرشده است یا خیر. اگر اینطور باشد ، باید آن را جایگزین کنید.
کیسه های جاروبرقی را می توان از فروشگاه های بهسازی منزل و همچنین خرده فروشان آنلاین خریداری کرد.
بعضی اوقات ، اگر جاروبرقی شما مکش را از دست بدهد، ممکن است به این دلیل باشد که کیسه یا قوطی پر از زباله است. کیسه را بررسی کنید تا ببینید آیا پر است که در صورت نیاز آن را جایگزین کنید. اگر جاروبرقی قوطی دارد ، قبل از قرار دادن مجدد دستگاه ، آن را خالی کنید و آن را با آب صابون تمیز کنید.
قبل از اتصال مجدد آن به دستگاه خود اطمینان حاصل کنید که یک قوطی جارو برقی کاملاً خشک باشد.
۳) اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی هنگام وصل شدن به لوله کار می کند. سعی کنید جاروبرقی خود را به برق وصل کنید و آن را با سوئیچ روشن کنید. اگر کار نکند یا به طور تصادفی شروع شود و متوقف شود ، ممکن است لوله شکسته شده و نیاز به تعویض داشته باشد.
موتور داخل نیز ممکن است خراب باشد اما در خانه قابل تعمیر نیست. قبل از جابجایی، ابتدا این افزونه را تعمیر کنید، اما اگر کار نکرد ، با تعمیر جاروبرقی تاپ امداد تماس بگیرید تا مشکل را برای شما حل کند.
 

تمیز کردن غلتک

۱) برای تعمیر و تمیز کردن غلتک جارو برقی صفحه پایین جاروبرقی خود را بردارید. جاروبرقی خود را به صورت وارونه چرخانده و پیچ ها را در قسمت پایین دستگاه خود پیدا کنید. برای دسترسی به غلطک برس زیر آن ، بشقاب پایینی را شل کنید.
بعضی از جاروبرقی ها راه های ساده ای دارند که می توانید برای رها کردن صفحه زیرین آن را روشن یا فشار دهید. پایین جاروبرقی خود را بررسی کنید تا ببینید چه ابزارهایی برای حذف آن نیاز دارید.
قبل از انجام هرگونه تعمیر، مطمئن شوید که جاروبرقی شما به برق وصل نشده باشد.
۲) غلتک را از جایش جدا کنید. پیچ هایی که غلتک قلم مو را در جای خود نگه می دارند، معمولاً در طرفین یافت می شوند، اما ممکن است بین مارک های مختلف متفاوت باشد. از پیچ گوشتی استفاده کنید تا پیچ هایی که غلتک را نگه دارند، جدا کنید و هنگامی که کاملاً سست شد، آن را بیرون بکشید.
بعضی از غلتک ها ممکن است یک پیچ پنهان در طرف داشته باشند تا آنها را در محل وصل نگه دارد. اگر غلتک بلافاصله بیرون نیامده است ، آن را با دست بچرخانید تا هر گونه پیچ اضافی را بررسی کنید.
۳) همانطور که جاروبرقی شما از اطراف خانه شما کثیفی و موی خود را جمع می کند، می تواند در اطراف غلتک پیچیده شده و از چرخش آن جلوگیری کند. ابتدا با انگشتان خود هر نوع بقایای بزرگ را جدا کنید. سپس موها را با یک جفت قیچی برش دهید تا بتوانید به راحتی آن را از غلتک بیرون بکشید.
یک زباله را در همان نزدیکی نگه دارید تا بتوانید موها و موهای زائد را سریعاً بیرون بریزید.
مراقب باشید که موهای بر روی غلتک خود را قطع نکنید.
۴) برای خلاص شدن از شر سایر زباله ها مثل غبار می توانید از پاک کننده الکل برای پاک کردن قسمت داخلی جاروبرقی خود استفاده کنید. الکل به سرعت تبخیر می شود.
 
 

۵) غلتک را دوباره درون جاروبرقی خود قرار دهید. غلتک را دوباره در جای خود قرار دهید و پیچ ها را ببندید تا در داخل محکم نگه داشته شود. قبل از وصل کردن جاروبرقی خود و روشن کردن صفحه پایین آن را دوباره روشن کنید. بررسی کنید که غلتک به طور صحیح در حال چرخش است.
عوض کردن تسمه
۱) برای تعمیر قسمت پایین جاروبرقی خود را با پیچ گوشتی باز کنید. جاروبرقی را روی آن بچرخانید و صفحه پایین را از جاروبرقی خود با استفاده از پیچ گوشتی جدا کنید. هنگامی که صفحه پشتی را خاموش می کنید، باید برس غلتک و تسمه را به موتور متصل کنید.
جاروبرقی خود را هنگام تعویض تسمه از برق جدا نگه دارید تا کار نکند و انگشت خود را بکشید.
۲) تسمه را در کنار یا مرکز پایه جاروبرقی خود پیدا کرده و آن را بردارید. اگر جاروبرقی شما مکش جانبی دارد، به دنبال تسمه در طرف مقابل آن باشید که لوله به آن وصل شود. اگر جاروبرقی دارید که یک واحد مکش مرکزی دارد، تسمه در وسط صفحه پایین قرار خواهد گرفت. تسمه را از اسپیندل فلزی و از برس غلتکی باز کنید تا آن را جدا کنید.
بعضی از جاروبرقی ها برای جایگزینی تسمه نیاز دارند که برس غلتکی را بردارید.
۳) تسمه جدید را روی اسپیندل و غلتک قرار دهید. تسمه جدید را در اطراف اسپیندل فلزی که به موتور وصل می شود حلقه کنید. سپس کمربند را محکم ببندید تا در اطراف برس غلتکی حلقه شود. اطمینان حاصل کنید که کمربند خراشیده نشده باشد در طرفش.
تسمه های تعویض را می توان به صورت آنلاین و یا از فروشگاه های تعمیر جاروبرقی خریداری کرد. تسمه مورد نیاز ممکن است به مدل جاروبرقی مورد استفاده شما بستگی داشته باشد، بنابراین حتماً تسمه های ساخته شده برای دستگاه مورد نظر خود را بخرید.
۴) غلتک را با دست بچرخانید تا هرگونه فشار یا ضخامت را بررسی کنید. قبل از تعویض صفحه پایین ، قلم مو را به آرامی با دست بچرخانید تا کمربند بتواند بچرخد. اطمینان حاصل کنید که کمربند در جاروبرقی شما خسته نمی شود و یا ممکن است دوباره شکسته شود.
۵) جاروبرقی خود را روشن کنید تا ببینید آیا دوباره کار می کند یا خیر. جاروبرقی خود را وارونه نگه دارید و آن را وصل کنید. غلتک را بررسی کنید تا ببینید تسمه در حال چرخش است یا خیر. اگر هنوز کار نکند، ممکن است در مورد موتور مشکل ایجاد شود و نیاز به یک تکنسین داشته باشد. می توانید در این موارد با تعمیر جاروبرقی بوش تاپ امداد تماس بگیرید.
 

از کار افتادن مکش جاروبرقی

۱)برای تعمیر جارو برقی در منزل لوله را از جاروبرقی جدا کنید. محل اتصال لوله ها به جاروبرقی را پیدا کنید و با چرخاندن انتها در جهت عقربه های ساعت، آنها را بردارید. هنگامی که هر دو انتهای لوله شل هستند، کافی است آن را از جاروبرقی خود بکشید.
بعضی از لوله ها گیره های کوچکی روی آنها دارند. اگر این مورد برای جاروبرقی شما وجود دارد، روی کلید پایین فشار دهید و آن را از درگاه بیرون بکشید.
 
۲)برای بیرون کشیدن هرگونه گرفتگی در انتهای شیلنگ از یک جفت انبردست استفاده کنید. اگر گرفتگی وجود دارد که می توانید شیلنگ خود را ببینید یا شیلنگ به جاروبرقی وصل شود، سعی کنید با یک جفت انبردست سوزنی به آن دسترسی پیدا کنید. انسداد را بگیرید و آن را از جاروبرقی خود بیرون بگیرید تا از مکش جلوگیری نشود.
اتصالات لوله خود را بررسی کنید تا ببینید که آیا گیربکس هایی در آنها وجود دارد که ممکن است از مکش کامل جاروبرقی شما جلوگیری کند.
۳) برای خلاص شدن از گرفتگی های عمیق، یک بند آویز سیم را از طریق شیلنگ و لوله ها فشار دهید. از چوب آویز سیم بکشید، بنابراین یک قطعه فلزی طولانی دارید که می توانید درون جاروبرقی خود را به نازل ها وارد کنید. یک انتهای آویز سیم را داخل نازل ها فشار دهید تا زمانی که به یک گرفتگی برسید. سیم را به بالا و پایین فشار دهید تا سعی کنید انسداد را از هم جدا کنید. پس از اتمام ، چوب لباسی را از جاروبرقی بکشید.
همچنین ممکن است از ابزار مار برای تمیز کردن جاروبرقی ها استفاده کنید. این ابزار ممکن است بصورت آنلاین یافت شود.
مراقب نگه داشتن چوب لباسی در شیلنگ خود باشید زیرا سیم می تواند از طریق آن سوراخ شود.
۴) شیلنگ را درون جاروبرقی خود قرار دهید و دوباره آن را امتحان کنید. هر انتهای شلنگ را به روی درگاه های جاروبرقی خود بپیچید. به محض بسته شدن وتعمیر جارو برقی در منزل، جاروبرقی خود را وصل کنید و مکش آن را آزمایش کنید. شما باید بعد از برداشتن تمام گرفتگی ها، مکش کامل داشته باشید.
 

رفع یک پلاگین شکسته

۱)پلاگین موجود در جاروبرقی خود را با برش دهید. برای برش سیم از یک سیم چین استفاده کنید. پس از قطع شدن، باید ۲-۳ سیم داخلی را در داخل کابل اصلی مشاهده کنید.
در حالی که جاروبرقی شما وصل اس ، هیچ سیم را قطع نکنید زیرا می توانید شوکه شوید.
۲) سیم های داخل را بکشید تا آنها را در معرض دید قرار دهید. پوشش روی ۱-۲ اینچ گذشته (۲٫۵-۵٫۱ سانتی متر) سیم خود را بردارید تا بتوانید به راحتی به سیم های داخلی دسترسی داشته باشید. ۱⁄۲ را در (۱٫۳ سانتی متر) از قسمت داخلی سیم ببندید تا مس در زیر آن قرار بگیرد.
۳) پایه پلاگین جدید خود را بر روی سیم جاروبرقی قرار دهید. شاخه های تعویض معمولاً دارای ۲ قسمت هستند: شاخه ها و پایه. برای جدا کردن قطعات و وصل کردن پایه بر روی سیم جاروبرقی، پلاگین جدید را جدا کنید. به این ترتیب، می توانید چنگک ها را ببندید و پایه را روی آنها بکشید تا سیمها را بپوشانید.
شاخه های جایگزینی را می توان به صورت آنلاین یا از فروشگاه سخت افزار محلی خود خریداری کرد.
 ۴) سیم ها را با دستی در اطراف درگاه های پلاگین جدید خود بپیچید. پیچ را در داخل شاخه جدید خود شل کنید تا بتوانید سیم های خود را در اطراف آنها حلقه کنید. پلاگین را طوری نگه دارید که از شما دور شود. سیم خنثی سفید را روی پیچ متصل به چنگک سمت چپ و سیم داغ سیاه را به پیچ برای پیچ خم راست بپیچید. سیم ها را ۲-۳ بار سیم پیچ کنید تا آنها محکم نگه داشته شوند.
 ۵) دوشاخه را به عقب پیچ کرده و جاروبرقی را آزمایش کنید. پیچ ها را در طرف میخ ها محکم کنید تا سیم ها تماس کامل داشته باشند. پایه پریز را روی سیم ها بکشید تا آنها را پنهان کنید و پایه را به داخل میخ های پیچ بپیچانید. جاروبرقی خود را به یک پریز وصل کنید و سعی کنید آن را روشن کنید تا ببینید که آیا این سیستم کار می کند.
اگر این کار نمی کند، بررسی کنید که سیم های شما به برآمدگی های صحیح وصل شده اند. اگر آنها هستند، پس از این مسئله افزونه مسئله جاروبرقی شما نبوده است.
 

تعویض یک فیلتر

۱) دریچه را در قسمت پایین یا طرف جاروبرقی خود برداشته و فیلتر را بیرون بکشید. دریچه خروجی هوا موجود در جاروبرقی شما معمولاً در قسمت پایین دستگاه قرار دارد. پیچ ها یا زبانه ها را پیدا کنید تا دریچه بیرون بیاید و ورق فیلتر را در پشت آن قرار دهید. فیلتر را برداشته و فعلاً آن را کنار بگذارید.
۲) فیلتر بین کیسه و لوله مکش اصلی را پیدا کرده و آن را بردارید. محفظه اصلی خلاء خود را باز کنید و کیسه را از نازل دور کنید. شما باید یک قطعه فیلتر شبیه به قطعه ای که از دریچه خروجی هوا خارج کرده اید ببینید. صافی را بیرون آورده و کنار بگذارید.
 
۳) با یک جفت قیچی فیلترهای جدید را به اندازه برش دهید. ورق های فیلتر را روی یک قطعه جدید از سیستم فیلتر قرار دهید و شکل آنها را با مداد ردیابی کنید. ورق های قدیمی را دور ریخته و قطعات جدید را با یک جفت قیچی برش دهید. به این ترتیب ، شما باید فیلترهایی با اندازه های قدیمی داشته باشید.
می توانید ورق های فیلتر را بصورت آنلاین یا از فروشگاه سخت افزار محلی خود خریداری کنید.
بعضی از خلا ها ممکن است دارای فیلترهایی باشند که می توانید مستقیماً از سازنده آن سفارش دهید.
۴) فیلترهای جدید را درون جاروبرقی خود قرار دهید. ورق های فیلتر جدید را بین کیسه و نازل و همچنین بالای دریچه خروج هوا قرار دهید. جاروبرقی خود را آب بندی کنید تا فیلترها در جای خود نگه داشته شوند و جاروبرقی را دوباره امتحان کنید.
برای تعمیر جاروبرقی و تعمیر جاروشارژی خود می توانید به مرکز تعمیر وسایل خانگی تاپ امداد تماس بگیرید.