آفتاب

گردش در کویرهای ایرانمدتی است که دوستداران و عاشقان کویر در ایران رو به افزایش است و خیلی ها که تا دیروز عاشق دریا و جنگل بودند به سمت کویر روی آورده اند ولی به نظر شما علت این اتفاق چی می تونه باشه چرا تورهای کویر گردی به یک باره این همه طرفدار پیدا کرد ؟

ما به شما علت را خواهیم گفت! یکی از این علت ها این بود که اطلاعات کافی در دسترس عموم نبود تا بدانند کویر نیز جاذبه های فوق العاده ایی دارد و می توان به عنوان یک مقصد گردشگری به آن نگاه کرد پس از همین رو بنا به تقاضای دوستان بر آن شدیم تا چند کویر معروف ایران را برای دوستداران آن شرح دهیم تا از این به بعد با دید باز بتوانند به کویر سفر کنند و تورهای کویر گردی خود را بهتر و راحتر تهیه کنند پس با ما همراه باشید.

کویر مصر

کویر مصر به اندازه ای زیبا هست که بتوان راحت روزها را در آن گذراند و باز هم تشنه ی زیبایی هایش ماند. تپه های ماسه ای زرد رنگ و رمل ها، دیدنی ترین بخش تور کویر مصر است. ایستادن در یک نقطه از آن همانا و تماشای رمل های زردرنگ آن هم تا جایی که چشم کار می کند، همانا. ماسه های این منطقه به اندازه ای نرم و صاف هستند که باید کفش هایتان را دربیاورید و با پای برهنه راه بروید.  تماشای تپه های زرد رنگ بی انتها و کویر گردی، تنها قسمت خوب آن نیست. شب های تور کویر مصر به طور کلی داستان دیگری دارد. جشن ستاره ها،کافیست یکبار به آسمان نگاه کنید تا دیگر هیچ وقت دلتان نخواهد از آن چشم بردارید. ستاره ها تا اندازه ای نزدیک هستند که احساس می کنید می توانید آنها را در آغوش بگیرید. در سفر به کویر دوربین تان را فراموش نکنید، تصاویر بسیار زیبا و نفسگیری را می توانید در تور کویر مصر تهیه کنید.


تور کویری
 

کویر ابو زید آباد

جالب است بدانید که کویر ابوزید آباد در کاشان یکی از بهترین مناطق ایران برای کویرنوردی محسوب می شود. پهنای بی کران کویری و آسمان پرستاره در شب ها در این کویر واقعا زیباست. این منطقه دارای دیدنی های تاریخی نظیر شهر زیرزمینی اویی هم می باشد. همانطور که در بالا ذکر کردیم،کویر ابوزید آباد در کاشان یکی از بهترین ها برای علاقمندان به کویرنوردی محسوب می شود. و به غیر از جذابیت های کویری، این منطقه دارای دیدنی های تاریخی که شامل یک شهر زیرزمینی می شود نیز هست. از لحاظ موقعیتی جغرافیایی کویر ابوزیدآباد در کاشان بخشی از بیابان بزرگ بند ریگ در شمال ابوزیدآباد می باشد. در سفر به تور کویر ابوزید آباد در کاشان می توانید آرامش غیرقابل وصفی را در هنگام راه رفتن بر روی تپه های شنی احساس کنید. از کاروانسرای صفوی و آب انبار به غیر از شهر زیرزمینی اویی بازدید به عمل آورید. چند روزی را در این منطقه بگذرانید و از خانه‌های تاریخی منطقه بازدید کنید. می توانید به روستای تاریخی ابیانه و جاذبه‌هایی دیگر مانند قلعه کرشاهی و کوه یخاب نیز سری بزنید. تور کویر ابوزید آباد در کاشان در کنار دیگر جاذبه های کویری ایران نظیر کویر مرنجاب و کویر مصر بسیار پر طرفدار می باشند. این منطقه پایتخت گویش های کهن ایران محسوب می شود. گویش بیذوی و همچنین فرهنگ مردمان این منطقه جز مهمترین جاذبه های گردشگری آن به شمار می رود.


 
تور کویری

دشت و کویر لوت

کویر لوت با مساحت بیش از 40 هزار کیلومتر مربع،  به عنوان بزرگ‌ترین کویر جهان شناخته شده و با توجه به شگفتی‌ها و جاذبه‌های فوق‌العاده‌ای که دارد، مورد توجه بسیاری از کویردوستان قرار گرفته است. نکته جالبی که در مورد کویرها باید بدانید این است که، کویرها در گذشته‌های دور دریا یا دریاچه بوده‌اند که به مرور زمان در اثر گرمای خورشید، آب آن‌ها تبخیر شده و نمک‌ و املاح معدنی در آن باقی ‌مانده است. کویر لوت نیز در گذشته دریایی با نام تیس بوده است که امروزه تنها شوره‌زاری از آن به جای مانده است. شوره‌زاری که در بین دو گسل نهبندان و نای محصور شده و به عنوان وسیع ترین مناطق کویری دنیا شناخته می‌شود. این کویر از سال 2004 تا 2009 به عنوان گرم‌ترین نقطه زمین معرفی شده و در سال 2005 با 70 درجه سانتی‌گراد، این رکورد را شکسته است. بسیاری از زمین‌شناسان و علاقه‎‎مندان به گردشگری، از نقاط مختلف جهان در تور کویر لوت به به این منطقه سفر می‌کنند تا بزرگ‌ترین کویر دنیا و گرم‌ترین نقطه جهان را از نزدیک ببینند.


 تور کویریدوستان و همراهان دوست داشتنی ما خیلی خوشحال هستیم که تا به اینجای خبر کویر گردی ما را که مربوط به کویر های ایران بود خوانندید و امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات خوب و مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشیم.
وبگردی