آفتاب

معرفی فروشگاه غلات ارگانیک پرندگان در ایرانآیا دانه مارکت را می‌شناسید؟

دانه مارکت یکی از اولین فروشگاه‌های اینترنتی غلات است که به رفع دغدغه اصلی دوستداران و علاقمندان به نگهداری پرندگان زینتی همچون طوطی، فنچ، مرغ مینا و... و یا پرندگان خانگی پرداخته است. پرندگان اغلب برای ما انسان‌ها از جمله جاندارانی هستند که بسیار مورد توجه بوده‌اند و از گذشته تا کنون حس دوست داشتن و اشتیاق برای ارتباط با آن‌ها وجود داشته است. اگر نگاهی به ادبیات و یا اسطوره‌ها و افسانه‌ها بیندازیم به خوبی می‌بینیم که جایگاه پرندگان در زندگی روزمره ما انسان‌ها و در میان زیست جهان اجتماعی و فرهنگی ما جای پای محکمی دارد. برای صحت این موضوع کافی است هنر و ادبیات بشر را از زمان اختراع خط و نقش تا کنون پیگیری نمایید.

شاید این دوست داشتن بنا به اشتیاقی باشد که انسان به پرواز دارد و خود را در قالب آن‌ها در حال پرواز می‌بیند و بر این اساس است که به آن‌ها علاقمند است یا اینکه جذب رنگ و نگار‌ه‌های پرندگان و یا آواز و موسیقی آنان می‌شود. ممکن است ترکیبی از همه این موارد و دیگر مواردی باشد که به آن اشاره نکردیم. در هر صورت آنچه نمایان است این امر می‌باشد که اغلب ما انسان‌ها دوست داریم در میان خانه، محیط کاری و زندگی خود با پرندگان در ارتباط باشیم و از آن‌ها نگهداری و مراقبت کنیم. در صورت گرفتن این تصمیم آنچه بسیار مورد توجه می‌باشد، تهیه غذا و خوراک برای آنان است تا به خوبی فرآیند مراقبت و نگهداری انجام شود و پرنده دوست داشتنی و مورد علاقه ما نیز سالم و سلامت باشد. بر همین مبنا تصمیم گرفتیم این مقاله را به معرفی دانه مارکت به عنوان یکی از بهترین فروشگاه‌های غلات ارگانیک در ایران اختصاص دهیم تا هم شما را با این مجموعه بزرگ آشنا کنیم و هم اطلاعاتی را درباره غذای پرندگان خانگی و همچنین غذای مناسب برای طوطی ارائه دهیم. لطفاً تا انتهای متن ما را همراهی نمایید.

اهمیت غلات ارگانیک برای پرندگان در چیست؟

نگهداری از پرندگان خانگی به صورت ارگانیک بحثی کاملاً جدا از غلات ارگانیک است. تولید غلات ارگانیک با هدف بهبود سیستم چرخشی طبیعت انجام می‌‌شود. به این معنا که با تولید غلات به صورت ارگانیک و استفاده از آن‌ها به عنوان غذای پرندگان علاوه بر سالم ماندن و رشد پرندگان و محافظت از آن‌ها در مقابل انواع بیماری‌های متفاوت، چرخه طبیعت نیز سالم‌تر خواهند ماند و در این چرخه دایره مانند بهبود روند غذایی می‌تواند بر سالم ماندن زمین و خاک تا غذای پرنده اثرگذار باشد.

پرندگان نیز همانند تمام جانداران روی کره زمین همچون انسان‌ها، برای داشتن جسمی توانمند و سالم نیاز به تغذیه سالم خواهد داشت. بر همین مبنا است که سعی شده با تولید غلات پرندگان به صورت ارگانیک، مصرف غذاهای شیمیایی را از عادات غذایی آن‌ها حذف کنند تا دوستان و یاران همیشگی ما انسان‌ها سالم و نیرومند باشند و دچار اختلالات غذایی و یا سوء تغذیه نشوند. دانه مارکت از فروشگاه‌هایی است که فروش غلات ارگانیک را در سرلوحه کار خود قرار داده است.

آیا غذای پرندگان زینتی با پرندگان خانگی متفاوت است؟

پرندگان خانگی دو دسته می‌باشند. برخی از آن‌ها همان پرندگان اهلی هستند که در برخی خانه‌ها و اغلب در خانه‌های روستایی نگهداری می‌شوند. دسته دیگر پرندگان زینتی نیز نامیده می‌شوند. غذای پرندگان خانگی در مناطق روستایی با پرنده زینتی متفاوت خواهد بود. چرا که میزان تحرک و فضای نگهداری آن‌ها متفاوت است. هر چند که در حالت کلی باید غذای پرنده ‌به گونه‌ای باشد که بتواند مینرال‌ها و مواد لازم را تأمین نماید. در این مقاله منظور ما از پرنده خانگی همان پرنده زینتی می‌باشد.

پرندگان اغلب دانه‌ها را بسیار دوست دارند. بنا به عادات قدیمی، اغلب غذای پرندگان خانگی را فقط دانه‌ها می‌دانیم. اما باید در نظر داشته باشید که با تغییر سبک زندگی پرنده و نگهداری آن‌ها در منزل، باید رژیم غذایی متناسب با محیط زیست پرنده مهیا باشد. بر همین اساس است که باید در این زمینه با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشاوره‌های لازم را داشته باشید و طبق دانش و علم روز دنیا با بهره‌‌گیری از غلات ارگانیک و سالم تغذیه سالم پرنده خانگی خود را تأمین نماید. لازم به یادآوری است که مشاورین دانه مارکت به خوبی شما را درباره رژیم غذایی مطلوب و صحیح پرنده زینتی که دارید راهنمایی خواهند کرد. 

غذایی طوطی چیست؟

در میان غذاهای متفاوت، غذای طوطی در اصل تخم آفتابگردان خام می‌باشد. باید توجه داشته باشید که طولی با نوک خود به راحتی می‌تواند میوه‌ها را جدا کرده و خود را با آن‌ها سرگرم نماید. میوه‌های تازه، سبزیجات، غلات ارگانیک، میوه‌های مغزدار، دانه‌های گیاهان از جمله غذاهای مورد علاقه طوطی هستند. شما می‌توانید با مشاورین دانه مارکت تماس داشته باشید و اطلاعات لازم و کافی را در زمینه رژیم غذایی مناسب طوطی دریافت نمایید. هرگز از غذاهای قندی و پرچرب همانند شکر، روغن گیاهی، کافئین و غیره برای طوطی خانگی خود استفاده نکنید.

راحت‌ترین راه تهیه غذای پرنده کدام است؟

اینترنت همراه با خود رفاه و راحتی را به همراه آورده است. دیگر از آن زمانی که برای تهیه غذای پرنده نیاز بود که چندین ساعت زمان خود را صرف گشتن در میان مغازه و تهیه غلات پرندگان کنید، گذشته است. امروزه به راحتی می‌توانید از طریق فروشگاه معتبر اینترنتی همچون دانه مارکت، به راحتی و بدون صرف هزینه‌های اضافه در کمترین و سریع‌ترین زمان ممکن، همراه با دریافت مشاوره  و راهنمایی‌ها، اقدام به خرید غذای پرندگان خانگی خود نمایید و با آسودگی خاطر و اطمینان از کیفیت محصولات، غذای پرنده محبوب خود را تهیه نمایید.

چرا دانه مارکت را پیشنهاد می‌کنیم؟

دانه مارکت اولین فروشگاه آنلاین است و به صورت تخصصی در زمینه غذای پرندگان زینتی فعالیت می‌کند. شما می‌توانید از طریق آدرس وبسایت دانه مارکت (danemarket.com) غلات مورد نیاز پرنده خود را مانند برنج، گندم، سبوس، ذرت و …  سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن آن را تحویل گیرید. با آسودگی و بدون زحمت و صرف وقت و هزینه اضافه غلات ارگانیک و غذای پرندگان  خود را با بالاترین کیفیت به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق درگاه‌های امن و قابل اطمینان با کلیه کارت‌های شتاب، خریداری فرمایید.
وبگردی