آفتاب

بررسی چوب بلوطتشخیص مدل و نوع چوب هم می تواند سخت و مشکل باشد و هم می تواند راحت و آسان؛ تا حد زیادی بستگی به درخت آن دارد که بتوان در چند مرحله آن را شناخت در باره این مدل چوب یعنی بلوط باید بگوییم که چوب بلوط الگو و رگه های خاصی دارد که اگر قبلا آن ها را دیده باشید؛ به راحتی آن را شناسایی خواهید کرد.

اگر از یکی از نجاران با تجربه بخواهید که بهترین چوب‌ های موجود در صنعت نجاری را برای شما معرفی کند؛ بی شک اسم چوب بلوط را روی زبان خواهد آورد. چون بلوط در صنعت نجاری یکی از محبوب ترین چوب ها برای ساخت محصولاتی شامل کفپوش، مبل و لوازم چوبی است. چون که محصولاتی که از چوب بلوط تولید می شوند؛ چند طیف رنگی دارند و مقاومت آن ها خیلی مناسب است؛ در این مقاله بررسی هایی درباره چوب بلوط خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

شناسایی چوب بلوط

تشخیص مدل و نوع چوب هم می تواند سخت و مشکل باشد و هم می تواند راحت و آسان؛ تا حد زیادی بستگی به درخت آن دارد که بتوان در چند مرحله آن را شناخت در باره این مدل چوب یعنی بلوط باید بگوییم که چوب بلوط الگو و رگه های خاصی دارد که اگر قبلا آن ها را دیده باشید؛ به راحتی آن را شناسایی خواهید کرد. چوب بلوط در رنگ بندی های مختلفی وجود دارد؛ از این رو رگه های آن زیاد و از هم دیگر متفاوت هستند؛ این دلیل که شما بتوانید چوب بلوط بشناسید این است که این ویژگی در هر چوبی وجود ندارند؛ چوب بلوط انواع و اقسام گوناگونی دارد که برآورد می شود که بیشتر از 60 مدل بلوط وجود داشته باشد.

انواع چوب بلوط

چوب بلوط همان طور که گفته شد انواع و اقسام گوناگونی دارند که در برخی از آن‌ ها اشاره خواهیم کرد. بلوط قرمز شایع ترین مدل بلوط است؛ این گیاه از نظر جغرافیایی در امریکا شمالی رشد کرده و ظاهری جذاب دارد که در نوع خودش جالب است، چون که بافت آن درشت است. چوب هایی که بافت درشتی دارند برای استفاده مبلمان و قفسه مناسب هستند. چوب بلوط قرمز چگالی حدودا 1260 دارد که رنگ آن در واقع صورتی مایل به قرمز است. نکته جالبی که درباره این مدل بلوط وجود دارد این است که این درخت هم در محیط شهر و هم در محیط جنگل مقاومت دارد و پایدار است. چوب بلوط قرمز هم خودش دارای انواع و اقسامی است که از جمله آن‌ ها می توان به بلوط سیاه، بلوط سیاه کالیفرنیا، پوست گیلاسی، اسکارلت، سرخ جنوبی و پین بلوط اشاره کرد.

چوب بلوط سفید

درست است پس چوب بلوط مدل سفید هم دارد. چوب بلوط سفید درست مانند بلوط قرمز بیشتر در امریکای شمالی رشد می کند و کیفیت دارد؛ چوب بلوط سفید از ظاهری صاف و درشت برخوردار است. بلوط سفید برای نجاران گزینه خیلی خوبی در ساخت لوازم چوبی می باشد. اگر بخواهیم این مدل را با بلوط قرمز مقایسه کنیم باید بگوییم که بافت آن بالا تر است و نفوذ آب و رطوبت در آن خیلی کم است. بلوط سفید هم مدل های گوناگونی دارد که از جمله آن ها می توان به بلوط خاردار، بلوط سسیل، بلوط باتلاق و بلوط انگلیسی اشاره نمود.

چوب بلوط سیاه

چوب بلوط سیاه مدل دیگری از این نوع چوب است که به آن بلوط شرقی هم گفته می شود. این بلوط دارای رنگ قهوه ای متمایل به متوسط است و بافت آن هم مانند بقیه بلوط ها بزرگ است. نکته جالب و متفاوت درباره این بلوط این است که بوی عجیبی دارد و از آن برای روکش و کفپوش استفاده می شود.

چوب پین بلوط

مدل دیگری از چوب بلوط پین است که به آن اسپانیایی هم می گویند. بلوط اسپانیایی یکی از رایج ترین مدل بلوط هاست چون که به آسانی رشد می کند، راحت پیوند می خورد و همین طور آلودگی های محیطی را خیلی خوب تحمل می کند، مشکلی که چالش شهرهای بزرگ است؛ آلودگی هوا، جان خیلی از انسان ها و منابع طبیعی را به خطر انداخته است؛ چون که مشکلات زیادی به همراه دارد. پین بلوط یا اسپانیایی شکل و ظاهر مشخص و معینی دارد که در بین چوب ها کاملا مشخص است. این مدل چوب برگشان پهن است و شاحه های آن ریز و باریک بوده است و همین طور گره های آن کوچک تر و ریز تر هستند.

بررسی چوب بلوط

چوب بلوط را اگر بخواهیم از نظر هزینه بیان کنیم باید بگوییم که این مدل چوب از گردو و گیلاس قیمت کمتری دارد؛ اما در مقابل راش گران تر است. چوب بلوط نوعی چوب سفت و سخت و محکم محسوب می شود و در آمریکا فراوان پرورش پیدا می کند. سختی این چوب بین 1 تا 5 است و کار کردن با آن راحت است. چوب بلوط قرمز نسبت به انواع چوب بلوط زیبایی بیشتری دارد و از این رو برای استفاده در مبلمان و چیزهایی که بیشتر در چشم هستند کاربرد دارد. یکی از دلایلی که چوب بلوط متراکم است، رشد کند و آهسته آن می باشد. چوب های دیگر تا این حد رشد آهسته ندارند و همین طور تا این حد چوب شان در کنار رشد آرام سخت و متراکم نیست.
وبگردی