آفتاب

معرفی و آشنایی با درب لابیساختمان دارای یک درب ورودی است که به لحاظ نما مهمترین درب نسبت به سایر درب ها در ساختمان محسوب می شود. استفاده از درب ورودی شیک تبدیل به یک امر جداناپذیر در سبک ساختمان سازی های امروزی شده است.

درب ورودی ساختمان درای یکسری مولفه ها در ساخت هست که در طراحی ان از شیشه ، چوب و فلز استفاده می شود. دربی که در ورودی ساختمان وجود دارد  تاثیر زیادی بر زیبایی و نمای ساختمان میگذارد. مولفه های مهم در انتخاب درب وردی شامل ضد سرقت بودن، عایق بودن در برابر حرارت ، سرما و رطوبت می باشد در کنار این موارد یک درب مناسب از ورد آلودگی صوتی و گرد خاک نیز به ساختمان جلوگیری می کند.
درب ها به لحاظ ساختاری  به طور معمول متشکل از سه لنگه هستند که دو لنگه آن در کنار درب به صورت ثابت و لنگه وسطی آن به عنوان درب اصلی است. در این ساخت اکر از شیشه استفاده شود جنس شیشه دوجداره است و اگر از چوب استفاده شود در ساخت این نوع درب ها جنس کار از چوب های طبیعی روس،راش، بلوط و… که طی سه مرحله در دمای خاص خشک می گردد استفاده می شود.

انواع درب لابی

درب لابی در انواع مختلفی ساخته می شود که بسته به محیط و سبک سلیقه افراد میتواند متفاوت انتخاب شود. در زیر به صورت مختصر انواع درب های لابی را مورد بررسی قرار می دهیم .

درب لابی چوبی

در ساخت اینگونه درب از چوب های طبیعی راش و گردو استفاده می شود. در ساختاینگونه درب تمام چوب از هیچگونه مواد دیگری استفاده نمی شود. البته  یک تفاوت با سایر انواع درب لابی چوبی دارد این تفاوت این می باشد که در این نوع از مدل برای ساخت آن از هیچ چیز به غیر از چوب استفاده نمی شود.

درب لابی فلزی

استفاده از فلزات  برای ساخت درب های ورودی امری رایج از گذشته تا به الان بوده است. این نوع درب ها امنتیت بیشتری نسبت به درب های چوبی دارند و در هر شرایط اب و هوایی قابل استفاده اند. از سوی دیگر ایننوع جنس به نسبت درب های چوبی قیمت پاینتری دارند.


درب لابی ضد سرقت

درب ضد سرقت نیز نوعی دیگر از درب لابی هستند  که با توجه به ویژگی بسیار خوبی که  برای ایجاد امنیت دارد می تواند یک انتخاب مناسب برای خرید درب لابی محسوب می شوند.
این نوع درب دارای امنیت بالایی است و در ساختمان های که نیاز به حفاظت های امنیتی دارد بسیار مناسب می باشد از جمله ساختارهای به کار رفته در ان نوع درب ها قفل مرکزی و چهارچوب است و دولایه فولادی در قسمت مرکزی درب است. در طراحی این نوع درب ها امکان نصب آیفون و ریموت ، چشمی و قفل دیجیتال در این سری از درب ها وجود دارد .

درب لابی شیشه ای

درب های شیشه ای نمایی بسیار زیبایی دارند و اگر به دنبال سبکی مدرن در ساختمان سازی می باشید از این نوع درب ها استفاده کنید این نوع درب ها بسیار شیک و مدرن هستند.

نکاتی در خرید درب های لابی

1-اگر شما نیازمند دربی هستید که به بیرون باز می شودو نیاز به امنیت بالا دارد حتما در خرید خود درب ضد سرقت را انتخاب کنید.
2-زمان خرید این نکته را مد نظر داشته باشید که طرح و سبک مد نظر شما با نمای ساختمانتان تطابق داشته باشد
3-نقش و نگار روی درب لابی خصوصا درب های ششه ای که با برنز طراحی شده اند کاملا سلیقه ای هستند و میتواند توسط شما سفارش داده شوند.
4- مناسب با شرایط آب و هوایی که ساختمان شما در آن ساخته شده است درب را انتخاب کنید تا تحمل بالای آب و هوایی داشته باشد.
5-برای انتخاب درب به مولفه چون شکل ظاهری، وزن، استحکام، و عایق بودن صوت،- حرارتی درب توجه کنید .


وبگردی