آفتاب

دستگاه هیدروکن و قطعات سنگ شکن مخروطیاصولاً خرد شدن سنگ‌ّها فرآیندی است که سال‌ها به طول می‌انجامد و اگر ما بخواهیم منتظر بمانیم تا شن و ماسه به طور طبیعی خرد شوند عملاً نخواهیم توانست خانه بسازیم. به همین علت است که معادن شن و ماسه به وجود آمده است.

دستگاه هیدروکن سنگ شکن قدرتمند


شن و ماسه از خرد شدن سنگ‌هایی که روی زمین وجود دارند به دست می‌آید و کاربرد زیادی در صنعت دارند. به عنوان مثال از شن در صنعت شیشه سازی، سنباده سازی، پی سازی ساختمان و ملات آجر چینی کاربرد دارد از کاربردهای ماسه نیز می‌توان به ترکیب شدن با آهک و تولید سیمان اشاره کرد. همانطور که می‌بیند در صنعت ساخت و ساز بسیار زیاد از شن و ماسه و مشتقات آن استفاده می‌کنیم. اما باید بپرسیم که این شن و ماسه از کجا تامین می‌شوند؟
همانطور که گفتیم شن و ماسه از طریق خرد شدن سنگ‌های موجود بر کره زمین به وجود می‌آیند. اصولاً خرد شدن سنگ‌ّها فرآیندی است که سال‌ها به طول می‌انجامد و اگر ما بخواهیم منتظر بمانیم تا شن و ماسه به طور طبیعی خرد شوند عملاً نخواهیم توانست خانه بسازیم. به همین علت است که معادن شن و ماسه به وجود آمده است. در این معادن با استفاده از دستگاه‌های مدرن و به روز می‌توانند این فرآیند خرد شدن سنگ ها و تبدیل آنها به شن و ماسه را سریع‌تر کنند.‌ یکی از بزرگترین خدماتی هم که کارخانه‌های تولید شن و ماسه می‌کنند این است که فرآیند خرد شدن سنگ‌ها و تبدیل آن به شن و ماسه را تسریع می‌بخشند. این کار به وسیله دستگاه‌های صنعتی انجام می‌شود که یکی از پرکاربرد ترین آنها دست مسلماً معادن بسیار زیادی وجود دارند و موادی هم که در این معادن وجود دارد بسیار است و‌ ما در این مقاله همانطور که گفتیم می‌خواهیم درباره فلزات و سنگ های قیمتی که تنوع بیشتر دارند صحبت کنیم. شما پس از اینکه از معدن استخراج را انجام دادید نوبت به قسمت جذاب ماجرا یعنی خرد کردن سنگ و استخراج اصلی فلز یا سنگ و جدا کردن شن و ماسه می‌رسد. از تجهیزات خطوط شن و ماسه دستگاه‌های زیادی دارد که هر کدوم به نوبه خود از کارایی و طول عمر متفاوتی دارند یکی  از مهم‌ترین و پر استفاده‌ترین دستگاه‌هایی که شما پس از استخراج از معدن برای اینکه بتوانید سنگ و فلز اصلی را به دست آورید نیاز خواهید داشت، هیدروکن (سنگ شکن هیدروکن)  یا دستگاه ماسه ساز مخروطی است.

اما چند سوال پیش می‌آید و آن هم این است که اصلاً هیدروکن چیست؟


هیدروکن یا سنگ شکن مخروطی  (Cone Crusher) جز انواع دستگاه ماسه است. این دستگاه هیدروکن از خانواده سنگ شکن ها، برای مراحل میانی خردایش و برای خردکردن مواد معدنی با سختی بالا استفاده می‌شود برای مثال سنگ آهن.
سنگ‌ها در برابر خردشدن دارای واکنش‌های متفاوتی هستند: -بعضی به راحتی خرد می‌شوند. -بعضی تبدیل به پودر می‌شوند. -برخی بسیار مقاوم و ساینده هستند. با توجه به نوع سنگ و کاربرد، از سنگ‌شکن‌های متفاوتی استفاده می‌شود. هر سنگ‌شکن روش خاصی برای خردایش دارد که به دو بخش عمده تقسیم می شوند.

کانکیو منتل از مهم ترین قسمت ‌های هیدروکن:

معادن سنگ از جمله ذخایر منابع طبیعی به حساب می‌آیند که ما از آنها می‌توانیم برای ساختن و به دست آوردن مصالح ساختمانی استفاده کنیم. استخراج و تبدیل مواد اولیه معدنی به محصول جدید و قابل استفاده به وسیله ماشین‌آلات مخصوص صورت می‌گیرد. هنگامی که قطعه سنگ‌ها را از دل کوه جدا می‌شوند و پس از جا به جا شدن توسط ماشین‌های سنگین، به مرحله شکستن می‌رسند. سنگ شکن مخروطی هیدروکن ابزار قدرتمندی است که برای خرد کردن قطعه سنگ‌های معدنی کاربرد دارد. کانکیو منتل از اجزای اصلی سنگ شکن هیدروکن به حساب می‌آیند. همانطور که قبلا گفته شد کانکیو قطعه ای با جنس فولاد منگنزی مولیبدن بالا است که در سایزهای مختلف در انواع هیدروکن بکار برای عمل خردایش سنگ به کار می‌رود. در واقع کانکیو و منتل دو قطعه حیاتی هستند که یک سنگ شکن را تشکیل می‌دهند. این قطعات از جنس منگنز بوده و از مقاومت خوبی در برابر خردایش و فرسودگی برخوردارند. با ورود سنگ به داخل سنگ شکن مخروطی عمل خردایش توسط کانکیو منتل تحت فشار بسیار بالای هیدروکن انجام می‌پذیرد. فرایند خردایش در این نوع دستگاه هیدروکن یا مخروطی که به صورت ثانویه کاربرد دارد، یعنی با بسته شدن فاصله‌ای که  دو تا از مهم‌ترین قطعه‌های آن یعنی منتل کانکیو هیدروکن وجود دارد، انجام می‌شود. شاید از خودتان بپرسد که  فاصله بین منتل و کانکیو چطور بسته می‌شود؟


 دستگاه هیدروکن


 اگر بخواهیم کمی بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که این بسته شدن توسط بوش اکسنتریک که در پایین شفت اصلی هیدروکن وجود دارد  و باعث چرخش و باز و بسته شدن شفت اصلی می‌شود. جنس شفت اصلی هیدروکن از فولادm040  است.
شاید برای شما جالب باشید که بدانید، می‌شود سایز بار خروجی را تغییر داد. این تغییر به سایز به این صورت است که شما با تغییر سایز دهانه باز بین منتل کانکیو، توسط جک بالا برنده می‌توانید سایز بار خروجی را به هر اندازه‌ای که به آن نیاز دارید تغییر دهید. یک راه دیگر هم وجود دارد که نه تنها به شما در عوض کردن اندازه بار خروجی کمک می‌کند بلکه به شما این امکان را می‌دهد که سرعت عبور را هم تنظیم کنید، تغییر سایز بوش اکسنتریک (بوش لنگ) هیدروکن است. بوش اکسنتریک هیدروکن از جنس آلیاژ برنج تشکیل شده است.کلیه قطعاتی اصلی دستگاه که با بار ورودی در تماس مستقیم می‌باشند.

به طور کلی می‌توان گفت که مواد با کوچکتر شدن در امتداد محفظه خرد کردن کار می‌کنند تا زمانی که مواد خرد شده در قسمت پایین دستگاه تخلیه شوند. اندازه محصول نهایی توسط تنظیم فاصله بین دو عضو خرد کننده در پایین تعیین می شود که به عنوان تنظیم سمت بسته نیز شناخته می شود. یکی دیگر پرکاربرد قطعات هیدروکن ها، انواع کف گرد‌ها می‌باشند. این کف گردها انواع مختلفی دارند: کف گرد استیل هیدروکن، کف گرد تخت هیدروکن و کف گرد عدسی هیدروکن
کف گرد عدسی هیدروکن: کف گرد عدسی در انتهای شفت اصلی هیدروکن که بالاتر با کاربرد آن آشنا شدیم نصب می‌شود و بر روی کف گرد استیل قرار می‌گیرد و جنس آن نیز از آلیاژ برنج است. شکل ظاهری کف‌گرد عدسی هیدروکن شبیه به کف‌گرد تخت هیدروکن ستاره‌ای شکل است و این کانال‌هایی ستاره‌ای که بر روی او قرار دارد نقش خنک کنندگی و روانکاری را دارند.
کف گرد تخت هیدروکن: کف گرد تخت بین پیستون و کف‌گرد استیل قرار دارد. در این کف گرد یک سری کانال‌های ستاره‌ای شکل وجود دارند. این کانال‌های ستاره‌ای نقش خنک کنند دارند و همچنین به علت این کانال‌ّها روانکاری به وسیله روغن انجام می‌شود.
کف‌گرد استیل هیدروکن: کف‌گرد استیل مابین کف‌گرد عدسی و تخت هیدروکن قرار دارد. ما از این طریق می‌توانیم پشت‌وروی کف‌گرد استیل را تشخیص دهیم که سطحی که کف‌گرد عدسی روی آن قرار دارد به صورت مقعر و سمت دیگرآن به شکل تخت و صاف است.

دنده ها در دستگاه هیدروکن

دنده پینیون هیدروکن

همانطور که گفتیم فرآیند خردایش در هیدروکن بین کانکیو منتل انجام می‌گیرد. در حالت عادی شفت لنگ به صورت عمودی بازی می‌کند و زمانی که بار وارد اتاق خردایش می‌شود، زاویه‌ شفت لنگ تغییر کرده و در نتیجه فاصله‌ بین منتل کانکیو کم می‌شود و با هر ضربه شفت خرد می‌شود. شفت نیز روی یک دنده پینیون قرار دارد که ۴۸۰ دور شفت افقی را به ۸ دور در دقیقه کاهش می‌دهد. پس از خاموش کردن هیدروکن باید میزان روغن در دنده پینیون بررسی شود.

دنده کرانویل هیدروکن

انرژِی اکتروموتور توسط مجموعه هوزینگ هیدروکن به دنده کرانویل انتقال پیدا می‌کند. چرخش دنده کرانویل که در انتهای بوش فولادی قرار دارد باعث دوران شفت اصلی هیدروکن می شود. روش روغن کاری دنده کرانویل وپینیون و بوش های هیدروکن ، روش غرقابی است.

هوزینگ هیدروکن

یکی از قسمت های مهم هیدروکن، هوزینگ می‌باشد.شفت پینیون، اسپیسر، بلبرینگ‌ ها، کاسه نمدها همگی در دراخل هوزینگ هیدروکن قرار دارد. این هوزینگ‌های هیدروکن توسط درپوش‌های هوزینگ انتها و ابتدای آن بسته‌ می‌شوند.

اما جنس هیدروکن ها از چیست؟

هیدروکن از فولاد منگنزی مولیبدن دار ساخته می شود که این عامل باعث می‌شود که مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش داشته باشد.
هیدروکن در سایز‌های مختلفی عرضه می شود و این سایز های مختلف عبارت است از:
۳۶-۲ , ۳۶-۴ , ۳۶-۵ , ۳۶-۵/۵ , ۳۶-۶/۵, ۳۶-۸ به ترتیب ریز شکن، متوسط شکن و درشت شکن است. شما با توجه به نیاز خودتان می‌توانید هرکدام از مدل های آن را که می‌خواهید انتخاب کنید و سعی کنید که بیشترین بازدهی را از آنها کسب کنید. یکی از عواملی که در کارایی بهتر دستگاه هیدروکن تاثیر دارد، روغنکاری و آب بندی روی آن می‌باشد.
دو قسمت مهم دیگر هم در دستگاه هیدروکن وجود دارد. سنگ شکن هیدروکن به همراه تانک روغن هیدرولیک و خنک کننده هیدروکن یا همان کولر هیدروکن خود بر روی شاسی متعلق به خود نصب می شود. می‌توانیم بگوییم که کولر هیدروکن علاوه‌بر کانکیو منتل که جز مهم ترین قسمت ها بودند و دلیل این اهمیت را هم با هم بررسی کردیم. هیدرولیک و خنک کننده هیدروکن  از مهم ترین قسمت‌های هیدروکن می‌باشند و باعث می‌شوند  که دستگاه هیدروکن به راحتی هر چه تمام بتوانند یکی از راه‌هایی که برای کنترل عملکرد دستگاه وجود دارد این است که تابلوی برق دستگاه نیز قابلیت تبدیل به حالت تمام اتوماتیک و دستی را دارا می‌باشد و از طریق این تابلو است که می‌‌توانیم آن را کنترل کنیم.


 دستگاه هیدروکن


تا به اینجا در مورد کاربرد دستگاه هیدروکن با شما صحبت کردیم. همانطور که در ابتدا گفتیم شما باید برای بازدهی بیشتر از دستگاه‌های با کیفیت‌تری استفاده کنید. ما در مجموعه نوین ماسه ساز به آدرس اینترنتی novincsm.ir فناوری‌ای را  ایجاد کرده‌ایم که باعث می شود دستگاه هیدورکن  بهتر از سایر دستگاه‌های تجهیزات شن و ماسه موجود در بازار عمل کند، ترکیبی از همه عوامل عملکردی مانند به تعادل خارج از مرکز، سرعت بالاتر، موقعیت نقطه اتکا و ضربه پس از کسب تجربه‌های گوناگون توانستیم یک سنگ شکن مخروطی کاملاً آزمایش شده را برای شما ایجاد کنیم که شما تا سالیان سال با خیال راحت از آن استفاده کنید و خیال خودتان را از خرابی و دردسرهای تعمیرات راحت کنید. همین موارد است که مشتریان و صنعت گران را از محصولات ما یعنی قطعات هیدروکن راضی نگه می‌دارد. شما می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید و  تمام سوالات خودتان را  درباره قیمت هیدروکن و قطعات مصرفی هیدروکن و ویژگی لوازم یدکی هیدروکن بپرسید. مشاورین ما به شما کمک می کنند که بهترین انتخاب را داشته باشید. نصب‌وتعمیرات دستگاه‌های صنعتی مثل هیدروکن‌ و قطعات هیدروکن کاری تخصصی است. ما در تیم  نوین ماسه ساز گروه‌های نصب و تعمیرات داریم که می‌توانند در سریع‌ترین زمان به شما کمک کنند که مشکلات دستگاه‌، قطعات و لوازم خردایش معادن  خودتان را رفع کنید. برخی از قطعات هیدروکن مصرفی  هستند که نیاز به مراقبت دارند و شما باید از آنها به درستی استفاده کنید تا بتوانید برای مدت زمان بیشتری از این قطعات مصرفی هیدروکن استفاده کنید و مدام به دنبال تعمیرات دستگاه هیدروکن کارخانه خود نباشید.
همین حالا برای آشنایی بیشتر با خرید، و قیمت دستگاه هیدروکن و مشاوره نصب رایگان قطعات هیدروکن مختلف آن و کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما به آدرسnovincsm.ir مراجعه کنید.


وبگردی