آفتاب

خرید تلویزیون از فروشگاه تی وی گرافتلویزیون ال جی تحت نظر کارشناسان این شرکت از نقطه نظرات مختلفی عبور کرده و در نهایت با ویژگی های منحصر بفردی وارد بازار می شود.

تلویزیون ها که سال ها است خانه های سراسر جهان را به تسخیر خود در آورده اند از مدل های مکانیکی تا الکترونیکی، راه درازی را پیموده اند. در سال 1947 بود که  تلویزیون راه خود را به خانه های هزاران آمریکایی باز کرد اما آغاز تاریخچه تلویزیون را باید در نزدیک به یک قرن پیش جستجو کرد. قبل از اینکه تلویزیون های الکتریکی از راه برسند، تلویزیون های مکانیکی در اوایل قرن بیستم عرضه شده بودند. نحوه کار آنها به این صورت بود که به صورت مکانیکی تصاویر را اسکن کرده و سپس به نمایشگر می فرستادند. با این حال در مقایسه با مدل های امروزی نحوه کارشان بسیار ابتدایی به نظر می رسید. یکی از اولین تلویزیون های مکانیکی اولیه از دیسکی چرخنده با سوراخ هایی که به صورت مارپیچی در آن تعبیه شد بود تشکیل می شد. این دستگاه توسط دو مخترع جداگانه ساخته شد: «جان لوگی بِرد» در بریتانیا و «چارلز فرانسیس جِنکینز» در آن سوی دنیا در ایالات متحده. هر دو این دستگاه ها در اوایل دهه 1920 میلادی اختراع شده بودند.


 خرید تلویزیون


آغاز عصر تلویزیون های رنگی

در حالی که تکنولوژی تلویزیون های رنگی از دهه 40 میلادی در دسترس بود اما به دلیل مشکلات ناشی از جنگ جهانی دوم فرصت توسعه محصول فراهم نشد. دلیل این موضوع را باید در کمبود مواد اولیه و نیاز به آلیاژهای متنوع در جنگ جستجو کرد. علاوه بر این کارخانه های متعددی در سراسر جهان درگیر ساخت سلاح بودند. از سال 1953 بود که تلویزیون های رنگی از راه رسیدند. بعد از گذشت دهه ها کمپانی های زیادی شروع به ساخت و عرضه تلویزیون کردند.  ما در این مقاله دو کمپانی معروف این عرصه را بررسی می کنیم .

مقایسه طراحی تلویزیون های ال جی و سامسونگ

تلویزیون ال جی تحت نظر کارشناسان این شرکت از نقطه نظرات مختلفی عبور کرده و در نهایت با ویژگی های منحصر بفردی وارد بازار می شود. طراحی بدنه و ظاهر تلویزیون از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا بیشتر افراد در کنار برآورده کردن نیازهایی نظیر سرگرمی و دیدن تصاویر با کیفیت از یک تلویزیون، انتظار ظاهری زیبا و شکیل را نیز دارند. قرار دادن تلویزیونی با ظاهر منحصربفرد در اتاق نشمین، می تواند این فضا را به یک فضای هنری و چشم نواز تبدیل کند. تلویزیون ال جی از نقطه نظر طراحی منحصر بفرد خود، همواره در بین تمامی برندهای موجود در بازار حرف اول را می زند. تلویزیون ال جی طراحی کارهای خود را با تلویزیون های جعبه ای در چندین دهه گذشته آغاز کرد. در آن زمان حجم و قطر تلویزیون در اولویت های آخر قرار داشت. اما به مرور زمان افراد به طراحی تلویزیون ال جی حساسیت بیشتری نشان دادند. طراحی ظریف و منحصر بفرد تلویزیون ال جی کار را به طراحی آخرین مدل های این تلویزیون با قطری کمتر از 20 میلیمتر رسانده است. از طرفی دیگر طراحی خاص پایه های تلویزیون ال جی و همچنین طراحی شکیل ریموت کنترل این تلویزیون ها، چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد.  


خرید تلویزیون

بیشترین تولید تلویزیون های سامسونگ مربوط به تلویزیون با کیفیت 4k است، این تلویزیون ها در دو نوع تلویزیون LCD با فناوری کیولد و LCD بدون فناوری کیولد میتوان تقسیم بندی کرد. تلویزیون های کیولد به نوعی پرچمدار سامسونگ میباشد و نزدیکترین رقیب آن تلویزیون های نانوسل شرکت ال جی میباشد، هر چند به جرات میتوان گفت که کیفیت سری کیولد از نانوسل هم بیشتر است. در بخش تلویزیون های پایین رده و میان رده سامسونگ کیفیت تصویر، تقریبا مشابه تلویزیونهای شرکت LG عمل میکند. این نکته رو هم مد نظر داشته باشید که هیچ تلویزیونی کامل نیست، یعنی در یک بخش میتواند کیفیت خوبی ارائه کند و در بخش دیگر نمره کمتری کسب کند. هر تلویزیونی برای شرایط خاصی (میزان نور اتاق – نوع کاربری تلویزیون – میزان بودجه برای خرید و… ) طراحی شده است. پس بهتر است اگر در صورتیکه آشنایی کمی با تلویزیون و ویژگیهای آنها دارید قبل از خرید با یک نفر معتمد و متخصص در زمینه تلویزیون  حتما مشورت کنید.


 خرید تلویزیون

5 نکته اساسی در خرید تلویزیون

1.    تا آنجاییکه قیمت  برای شما محدودیت ایجاد نمی کند به دنبال خرید جدیدترین تلویزیون با بالاترین سطح تکنولوژی باشید. پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی با سرعت بالا، محصولات مختلف را خیلی زود از رده خارج می کند. بنابراین تلویزیونی تهیه کنید که با وجود داشتن قیمت  مناسب، در سطح بالایی بوده و دیرتر از رده خارج شود.
2.    خود را زیاد درگیر قابلیت های هزینه بر اما بدون استفاده برخی از تلویزیون ها نکنید. برخلاف آنچه که برای تکنولوژی های ضروری در بند 1 گفتیم، برخی از تکنولوژی ها نظیر قابلیت نمایش سه بعدی و یا صفحه خمیده تلویزیون، کاربرد چندانی ندارند. این تکنولوژی ها گاهی تنها جنبه تبلیغاتی و رقابتی برای برند خود داشته و به میزان بسیار زیادی باعث افزایش هزینه خرید تلویزیون می شوند.
3.    کیفیت تصویر و سایر پارامترهای تاثیرگذار بر کیفیت تلویزیون را بررسی کنید. بدون شک هزینه کردن برای یک تلویزیون  4k از آنجاییکه بسیاری از محتواها روبه این کیفیت حرکت می کنند، کاری عاقلانه است. شما تلویزیون خود را برای چندین سال متوالی خریداری می کنید. بنابراین اجازه دهید تلویزیونی وارد حریم خانوادگی شما شود که قابلیت برآورده سازی نیازهای شما را حداقل برای چندین سال داشته باشد.
4.    مشخصات ظاهری و ابعاد تلویزیون را براساس نوع فضای داخالی خود انتخاب کنید. بسیاری از افراد به داشتن تلویزیونی با ابعاد بزرگتر علاقه مند هستند. اما واقعیت این است که خریدن یک تلویزیون بزرگ برای یک فضای کوچک تنها موجب به هم ریختگی فضا و به چشم نیامدن کیفیت تلویزیون خریداری شده در آن می گردد. سایر مشخصات ظاهری تلویزیون را بر اساس نوع فضای خود انتخاب کنید.
5.    قیمت  می تواند پارامتر مهمی در خرید تلویزیون باشد. بنابراین در ابتدا بودجه در نظر گرفته شده برای این کار را مشخص کنید. زمانی که از یک فروشگاه اینترنتی و یا فیزیکی قصد خرید این وسیله را دارید، از فروشنده و کارشناسان آنها برای انتخاب بهترین گزینه بر حسب قیمت کمک بگیرید.


 خرید تلویزیون

قیمت تلویزیون

قیمت می تواند یکی از مهمترین پارامترها در انتخاب تلویزیون باشد. قیمت تلویزیون تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. هر یک از این عوامل می توانند با نسبت های مختلف موجب افزایش و یا کاهش هزینه خرید تلویزیون گردند. نکته مهم در این میان آگاهی از دلیل هزینه بالا در برخی از تلویزیون ها در هنگام خرید آن است. گاهی تکنولوژی خاصی در تلویزیون به کار رفته است که در کنار افزایش بسیار زیاد هزینه خرید تلویزیون، هیچگونه کاربردی برای ما ندارد. تلویزیون ابزاری مهم و حیاتی در بسیاری از منازل است. بنابراین انتخاب بهترین تلویزیون بر اساس قیمت تلویزیون های موجود در بازار از دغدغه های اصلی بسیاری از افراد است. مجموعه تی وی گراف، تلویزیون های سامسونگ و ال جی را با قیمت های مناسب ارائه میدهد. شما می توانید با مراجعه به سایت تی وی گراف به مشاهده محصولات، قیمت، امکانات و گارانتی آنان  پرداخته و با مقایسه آنان به خریدی مطمئن بپردازید.