آفتاب

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه 2021-2022



تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه نیاز به مدرک زبان خاصی ندارد. متقاضیان می توانند با ورود به دوره پیش نیاز زبان روسی که در دانشگاه های روسیه برگزار می شود و به دوره پادفک مشهور می باشد، نسبت به اخذ مدرک پایه زبان روسی اقدام نمایند و پس از آن وارد کورس اصلی دانشگاه مورد تظر خود شوند.

 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور روسیه در سال های اخیر به یکی از مقاصد اصلی ایرانیان متقاضی ادامه تحصیل و اخذ مدرک دکترای پزشکی تبدیل شده است. شاید بتوان از مهمترین دلایل این موضوع به پائین بودن قیمت شهریه دانشگاه های کشور روسیه در رشته های علوم پزشکی و دندان و همچنین بالابودن سطح علمی دانشگاه های روسیه در منطقه و جهان اشاره کرد. البته مناسبات دیپلماتیک خوب تهران و مسکو و همچنین نزدیکی ثابل ملاحظه دینی و برخی رسومات فرهنگی روس ها و ایرانیان نیز از شاید از دیگر دلایل این موضوع باشد.
تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه نیاز به مدرک زبان خاصی ندارد. متقاضیان می توانند با ورود به دوره پیش نیاز زبان روسی که در دانشگاه های روسیه برگزار می شود و به دوره پادفک مشهور می باشد، نسبت به اخذ مدرک پایه زبان روسی اقدام نمایند و پس از آن وارد کورس اصلی دانشگاه مورد تظر خود شوند.
9 دانشگاه در کشور روسیه مورد تائید وزارت بهداشت ایران است!!!
همانطور که می دانید وزارت بهداشت و درمان ایران هرساله دانشگاه های کشور های مختلف جهان را مورد بررسی قرار داده و نسبت به ارائه لیستی از دانشگاه های مورد تائید خود که دارای سطح و جایگاه خوب علمی در جهان باشند اقدام می نماید. این بدان معنی است که تحصیل در این دانشگاه ها مورد تائید وزارت بهداشت ایران بوده و پس از فارغ التحصیلی دانشجویان می توانند همانند مدارک دانشگاه های داخل کشور نسبت به تائید مدرک تحصیلی خود اقدام نمایند!
دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2022 کدام هستند؟
در این مقاله ما به معرفی و بررسی شرایط دانشگاه های مورد تائید ایران در کشور روسیه اقدام خواهیم نمود.در لیست اعلامی وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2022 کشور روسیه 9 دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته اند، این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه لومونوسوف مسکو – دانشگاه ملی سنت پترزبورگ – دانشگاه دوستی ملل یا رودن مسکو – دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ – دانشگاه نووسیبیرسک – دانشگاه پیراگوا مسکو – سماشکو مسکو ( فقط دندانپزشکی ) – دانشگاه تومسک سیبری و دانشگاه کازان.
شما می توانید برای مشاهده تمامی اطلاعات موجود و بررسی کامل دانشگاه های بالا و همچنین دیگر دانشگاه های کشور روسیه به وبسایت گروه بین المللی ستاره داوود مراجعه نمایید.
برای بررسی بیشتر ما به عنوان نمونه نسبت به معرفی 2 دانشگاهی که در نام آنها به تازگی وارد این لیست گردیده و شهرت دیگر دانشگاه ها را کمتر دارند می پردازیم:


 

1-    دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا مسکو روسیه (دانشگاه پیراگوف مسکو)

مورد تائید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2022

Pirogov Russian National Research Medical

مرکز آموزشی تحقیقاتی پیراگووا(پیراگوف) یک مرکز آماده سازی محققین در رشته های پزشکی؛ دندان پزشکی؛ روانپزشکی است که هرساله تعداد بیش از 10000 متقاضی در برنامه های اموزشی این دانشگاه شرکت می کنند.
بیشتر از 150 کلینیک پزشکی و دو مرکز تحقیقاتی تحت پوشش دانشگاه پزشکی ملی تحقیقاتی پیراگووا (پیراگوف) در شهر مسکو مشغول به فعالیت می باشند. دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگووا تنها دانشگاه در روسیه است که عنوان بین المللی و تنها دانشگاهی است که برنامه های اموزشی دو دیپلم (دیپلم روسی به علاوه دیپلم از یک دانشگاه در اتحادیه اروپا) را به فارغ التحصیلان خود ارایه می دهد. در حال حاضر دانشگاه تحقیقاتی پزشکی پیراگووا برنامه دو دیپلم در رشته پزشکی مشترک با دانشگاه میلان ایتالیا را دارد.
دانشگاه ملی تحقیقاتی پزشکی پیراگوف در فهرست دانشگاه های مورد قبول ایلتس است و حق برگذاری انحصاری امتحان ایمت (تست بین المللی پذیرش پزشکی ، کمبریج) در فدراسیون روسیه و کشور های مشترک المنافع دارد. همچنین این دانشگاه مستقر در مسکو تنها دانشگاه در فدراسیون روسیه است که عنوان دانشگاه ملی تحقیقاتی را با خود دارد! که شرکت در مباحث علمی و تحقیقاتی بین المللی از وظایف اصلی دانشگاه به حساب می آید. دانشگاه ملی تحقیقاتی پیراگووا مسکو به عنوان هدایت کننده اصلی بیست مرکز تحقیقات پزشکی در گسترش تکنولوژی نوین پزشکی شناخته می شود.
سرگئی اناتولیویچ لوکیانوو دکترای زیست شناسی متولد 1963 ریاست این دانشگاه را از سال 2016 تا به امروز به عهده دارد. در حال حاضردانشگاه پزشکی ملی تحقیقاتی پیراگووا مسکو دارای 9000 دانشجو از بیش از 30 کشور جهان است. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های قدیمی و شناخته شده در رشته های پزشکی و علوم پزشکی در کشور روسیه شناخته می شود.
مشاهده اطلاعات کامل دانشگاه پیراگوا مسکو اینجا را کلیک کنید





2-    دانشگاه دوستی ملل ( دانشگاه رودن )

دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2022

نگاهی کوتاه به دانشگاه رودن :

دانشگاه رودن در سال  ١٩٦٠ به دستور رئیس جمهور آن دوران روسیه تاسیس شد. در ٢٢ فوریه سال ١٩٦١ عنوان " پاتریسا لومبی" یکی از نمادهای مبارزه مردم آفریقا برای کسب استقلال به این دانشگاه اهدا گردید.
دوره ی آمادگی قبل از دانشگاه یا دوره پادفک، آموزش زبان روسی به دانشجویان بین المللی از سال ١۹٦٠ در تمامی دانشکدهای این دانشگاه ( دانشکده مهندسی، تاریخ و علم زبان، پزشکی، کشاورزی، ریاضی فیزیک و علوم طبیعی، اقتصاد و حقوق) شروع گردیده است. همچنین در سال ١۹٦٤ دانشگاه رودن در انجمن بین المللی دانشگاه های اروپایی به عضویت در آمد.
در سال ١۹٦٥ ، بیش از 200 متخصص از پنجاه کشور جهان توانستند از این دانشگاه فارغ التحصیل شوند. در سال ١۹٦٦ آغاز کار ساخت، ساختمان جدید دانشگاه در قسمت غربی مسکو استارت زده شد. در سال 1975 و پس از فارغ التحصیلی بیش از پنج هزار نفر از این دانشگاه که سهم دانشجویان خارجی آن بیش از 90 درصد بود، نام این دانشگاه" دوستی ملل یا رودن " قرار گرفت. این نام به پاس خدمات این دانشگاه جهت تریبت متخصصانی جوان برای کشور های آفریقایی و آسیایی و ... به آن اعطا گردید.
در فوریه سال 1992 بنا به دستور رئیس جمهور روسیه، نام این دانشگاه رسما با عنوان دانشگاه دوستی ملل تغییر نام پیدا کرد.

مشاهده اطلاعات تکمیلی دانشگاه رودن مسکو اینجا را کلیک کنید


همچنین شما باید بدانید که از شرایط جدید تائید مدارک دانش آموختگان خارج از کشور داشتن مدرک آزمون زبان مورد تائید و معتبر در زبان تحصیلی می باشد. این بدان معنی است که از این پس دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی که در کشور روسیه تحصیل نموده اند پس از پایان تحصیل میبایست در ازمون زبان روسی تورفل شرکت نمایند و مدرک این آزمون را نیز به همراه مدرک فارغ التحصیلی خود جهت تشکیل پرونده به وزارت بهداشت ایران تحویل نمایند.

آزمون زبان روسی تورفل چیست؟


 

آزمون زبان روسی تورفل و یا آزمون زبان ترکی ( Terki )

Тест по русскому языку как иностранному

Test of Russian as a Foreign Language

این آزمون که به آزمون زبان روسی " ترکی " مخفف نام این آزمون در زبان روسی و یا " آزمون تورفل" که مخفف نام انگلیسی این آزمون زبان روسی است، یک امتحان مدرن زبان روسی برای افراد غیر روس زبان می باشد که مطابق با بالاترین استاندارد های اروپا می باشد. داشتن مدرک این آزمون برای اتباع خارجی مقیم روسیه علاوه بر اینکه یک مزیت بالا به حساب می آید، همچنین برای کسب شهروندی و یا تابعیت کشور روسیه نیز جزو مدارک می باشد.
باید بدانید که از سال 2021 و با اعلام وزارت بهداشت ایران، تمامی افرادی که در دانشگاه کشور های روس زبان مشغول به تحصیل می باشند باید بتوانند مدرک دال بر تسلط کامل بر زبان روسی را بر اساس معیار آزمون بین المللی زبان روسی تورفل " ترکی" بعلاوه مدرک دانشگاهی خود در سطح A2 ارائه نمایند.
گروه بین المللی ستاره داوود شما عزیزان را در جهت اخذ این مدرک زبان بین المللی یاری می نماید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد زبان تورفل به اینجا مراجعه کنید

 

دلایل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

روسیه به دلایل زیادی دارای بیشترین اعزام دانشجو به خارج از کشور می باشد. از مهمترین این دلایل می تواند به :
1.    هزینه مقرون به صرفه تحصیل در روسیه : روسیه به عنوان یکی از ارزانترین کشور ها برای ادامه تحصیل در جهان شناخته می شود، شهریه رشته های پزشکی و دندانپزشکی این کشور در بازه ای از حدود 3 هزار تا 7 هزار دلار در سال می باشد که به نسبت دیگر کشور های جهان بسیار ارزان تر است...
2.    پذیرش آسان در دانشگاه های روسیه : اکثر دانشگاه های روسیه با وجود اعتبار بالای آنها دارای شرایط پذیرش نسبتا آسانی می باشند، اکثر دانشجو های خارجی در روسیه در این دانشگاه های پذیرش می شوند.
3.    دانشگاه های روسیه نیاز به مدرک زبان ندارند: یکی از مهمترین دلایل تحصیل در روسیه این موضوع می باشد که دانشگاه های روسی از افراد متقاضی تحصیل در روسیه، تقاضای مدرک زبان نمی کنند، زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های روسیه به روسی می باشد و بعضی از دانشگاه های روسیه رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی نیز به متقاضیان ارائه می کنند، ولی در بدو پذیرش نیازی به مدرک زبان برای متقاضیان نمی باشد.
4.    روابط کشور روسیه و ایران بسیار خوب و نزدیک است: روسیه یکی از متحدان اصلی کشورمان  می باشد، به همین دلیل مراودات سیاسی و اقتصادی و علمی بسیاری با کشورمان نیز دارد. بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد و همچنین رفت و آمد دانشجویان از روسیه به ایران و بالعکس نیز بسیار آسان تر از شرایط دیگر کشور های جهان می باشد.
5.    هزینه زندگی بسیار مناسب در روسیه: هزینه زندگی در روسیه برای دانشجویان ایرانی روسیه بسیار مقرون به صرفه است، روسیه دارای شهرهای بسیاری است که برخی از آنها هزینه زندگی به مراتب پائین تری نیز نسبت به برخی شهرهای ایران دارند، اما همچنان زندگی در دو ابر شهر معروف روسیه، مسکو و سنت پترزبورگ در حال حاضر با در نظر گرفتن دلار 18 هزار تومانی، فرق چندانی با زندگی در تهران ندارند، با این تفاوت که این دو شهر از بزرگترین و با کیفیت ترین شهر های اروپایی و جهانی به حساب می آیند.
6.    دانشگاه های روسی مورد تائید ایران و معتبر جهانی روسیه : روسیه دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد، دانشگاه ملی مسکو و ملی سنت پترزبورگ در رتبه های زیر 200 جهان قراردارند و دارای اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان می باشند. همچنین هرساله لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران منتشر می شود که دانشگاه های بسیاری از این کشور در این لیست قراردارند، به این معنا که مدرک فارغ التحصیلی در رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی روسیه مورد تائید ایران می باشد.
7.    امکان تحصیل رایگان در روسیه: همچنین کشور روسیه یکی از کشور هایی است که دارای برنامه های متعدد اختصاص بودجه و  بورسیه های رایگان بسیاری برای دانشجویان خارجی است.
همانطور که ملاحظه کردید، روسیه به دلایل گفته شده و بسیاری دیگر از دلایل یکی از بهترین گزینه های پیشنهادی جهت مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور می باشد. به واسطه وجود دانشگاه های خوب و همچنین با توجه به اینکه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارای آینده شغلی بسیار خوبی در آینده می باشد و علاوه بر آن بعد از فارغ التحصیلی شرایط مهاجرت به کانادا و دیگر کشور های اروپایی نیز با این مدارک درسی در دسترس دانشجویان قراردارد این کشور یکی از بهترین گزینه های مهاججرت تحصیلی می باشد.
گروه بین المللی ستاره داوود
راهنمای شما برای ورود به دانشگاه های کشور روسیه در تمامی مراحل
با ما تماس بگیرید
www.davidstar.net

 




وبگردی