آفتاب

بررسی توری های فلزی پرکاربرد؛ توری حصاری، توری مش و توری مرغی در صنعتتوری های فلزی در جنس ها و ساختارهای مختلف برای استفاده در موارد مختلفی در صنعت ساخته و در اختیار کاربران قرار می گیرند.

در این مقاله می خواهیم اطلاعات جامعی درباره کیفیت و روش های ساخت این توری ها و البته کاربردهای آنها برای شما عنوان کنیم. هر کدام از این توری ها مشخصات و ویژگی های خاص خود را داشته و کاربردهای مختلفی هم دارند. در ادامه با تشریح این موارد درباره هر یک از انواع توری های یاد شده، شما را هر چه بیشتر با آنها آشنا خواهیم نمود.

توری حصاری (فنس)

توری حصاری که با نام های دیگری مانند فنس، توری، حصار توری و .. نیز شناخته می شود، توسط ماشین آلات مکانیزه و مدرنی در شرکت آهن تخفیف تولید و روانه بازار می گردد. این توری به عنوان یک مصالح عالی برای مرزبندی و ایجاد امنیت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. توری حصاری را می توان در جنس های مختلفی در اختیار داشت که هر یک مصرف خاص خود را دارا هستند. فنس را در حال حاضر می توانید در جنس های فولادی، گالوانیزه گرم و یا گالوانیزه با روکش پی وی سی در اختیار داشت. این اجناس هم از نظر قیمتی و هم از نظر نوع کاربرد با یکدیگر متفاوت می باشند.

از زمان های گذشته و حتی قبل از تشکیل شهر ها و روستاها، از جمله نیاز های بشر تعیین مرز های مختلف با توری حصاری بوده است. این کار در ابتدا با سنگ ها و چوب درختان انجام می شد و سپس با استفاده از پرچین ها که متشکل از درختچه ها و گیاهان طبیعی بود ادامه پیدا کرد. اما این حصار ها به اندازه کافی امنیت و کارآیی نداشتند و خیلی زود جای خود را به حصار های مدرن تر از جمله توری حصاری که با کیفیت بیشتر، عمر بالاتر و از همه مهم تر امنیت قابل تری دارند.

کاربرد توری حصاری

کاربرد توری حصاری در مصارف مختلفی قابل تعریف است که البته به جنس توری نیز بستگی دارد. با توجه به ویژگی های مصالح به کار گرفته شده در تولید این محصول می توان آن را برای مصارف مختلفی به شرح زیر به کار برد:
فولاد سیاه یکی از متریال مقاوم و البته شیک برای تولید این توری ها است. اگر نیاز به استفاده از توری زیبا مخصوصا در مناطق گرم و خشک داشتید، می توانید از این توری ها برای مرزبندی استفاده نمایید.
توری های فولادی دارای عمر بیش از 20 سال بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر فرسایش و خوردگی دارند. از این رو می توانید از این توری ها برای چنین مقاصدی استفاده کنید.
توری حصاری گالوانیزه از انواع توری هستند که مقاومت فوق العاده بالایی در برابر زنگ زندگی، خوردگی و فرسایش داشته و می توان از آنها در انواع آب و هوای مرطوب و سرد یا گرم و خشک استفاده کرد. عمر مفید توری گالوانیزه بیش از 40 سال است.
توری حصاری گالوانیزه با روکش پی وی سی هم نوع دیگری از توری حصاری است که علاوه بر مزیت های بیان شده برای توری گالوانیزه، زیبایی قابل توجهی نیز داشته و می توان از آن در ساختمان ها و مکان های شیک نیز استفاده کرد.

قیمت توری حصاری

قیمت این توری تحت تاثیر عوامل مختلفی متغیر است. توری های ساخته شده با فولاد ضد زنگ معمولا کاربرد بیشتر و قیمت بالاتری دارند. در هنگام خرید این محصول بایستی به اندازه چشمه های آن نیز دقت کنید.

توری مش و کاربردهای آن

یکی دیگر از توری های پرکاربرد در صنایع مخصوصا ساختمان سازی، توری مش است. این توری همانطور که از اسمش پیداست، تشکیل شده از یک شبکه فولادی است که به صورت عمود بر هم روی هم قرار می گیرند. اتصال این شبکه ها در مش با استفاده از جوش انجام می پذیرد. این نوع اتصال باعث بالا رفتن مقاومت مش شده و امکان استفاده از آن برای مقاوم سازی را نیز فراهم می آورند. ضخامت مش و اندازه چشمه ها دو مشخصه اصلی توری های مش هستند که در کاربرد آن تعیین کننده بوده و در هنگام خرید باید به آن دقت داشته باشید. این توری که با نام انگلیسی welded wire mesh نیز شناخته می شود. در کل شبیه یک صفحه شطرنج است. توری مش (مش جوشی) یک شبکه تشکیل شده از چندین رشته بهم وصل شده از فلز آهن، فیبر و یا دیگر مواد انعطاف پذیر و یا شکننده است. شباهت به یک شبکه یا یک پازل دارد که دارای بسیاری از رشته های متصل شده و بافته شده است. وزن این محصول به سایز میلگرد یا مفتول استفاده شده در آن ارتباط مستقیم دارد، هر چه سایز میلگرد بیشتر باشد،وزن آن و در نتیجه وزن مش جوشی بیشتر می‌شود.
توری مش را در حال حاضر می توانید از جنس های مختلف زیر در اختیار داشته باشید:
•    توری مش ساخته شده با مفتول آهن
•    توری مش گالوانیزه
•    توری مش مفتول اسید شور
•    توری مش استیل
علاوه بر نوع کاربرد و مشخصات مقاومتی، این جنس ها در قیمت توری مش نیز تاثیر مستقیمی دارند.

کاربرد توری مش در صنعت

توری مش مخصوصا نوع فولادی آن، یکی از پرکاربردترین انواع توری ها در صنایع مختلف است. از توری مش می توان برای مصارف زیر استفاده کرد:
•    برای ساخت سازه های پیش ساخته در ساختمان سازی
•    برای ساخت قطعات پیش ساخته
•    برای ساخت کف های انبارها و سالن های بزرگ
•    برای ساخت تونل ها و پارکینگ ها
•    برای محکم سازی دیواره ها در گودبرداری و نینلینگ در ساختمان سازی
•    برای ساخت کف استخرها
در صورت نیاز به استفاده از خدمات مشاوره و بررسی مصارف مختلف توری مش می توانید با خط ویژه 02155511555 در شرکت آهن سازان آرکا تماس گرفته و با کارشناسان این مجموعه مشورت نمایید.

توری مرغی و کاربردهای آن

یکی دیگر از توری های پر استفاده در صنایع مختلف توری مرغی است که نسب به توری های قبلی ضخامت بسیار کمتری داشته و کاربرد آن نیز با نمونه های قبلی متفاوت است. توری مرغی بیشتر از مفتول گالوانیزه سرد و گرم ساخته می شود. تعیین کننده مشخصات توری مرغی، اندازه شبکه ها در آن و ضخامت مفتول مورد استفاده است.
 

توری مرغی برای مصارف مختلفی کاربرد دارند. لانه کشی حیوانات و مرغ ها معمول ترین کاربرد توری مرغی است. اما از توری مرغی در مصارف دیگری مانند سقف های شیروانی یا سوله ها نیز استفاده می شود. برای گچ کاری در ساختمان یا دور ستون ها داخلی نیز می توان از این توری استفاده نمود. همچنین زیرسازی کاشی ها و سرامیک ها نیز می تواند از جمله کاربردهای این توری در ساختمان سازی باشد.
کاربرد های متنوع توری مرغی
۱) از این محصول برای ساخت قفس ارزان برای حیوانات کوچک (یا محافظت از گیاهان و خانه) استفاده می شود. هرچند که محتوای باریک و روی سیم گالوانیزه ممکن است برای حیواناتی که مستعد ابتلا به زخم ها هستند، نامناسب باشد. این توری معمولا از شکارچیان محافظت نخواهد کرد.

۲) در ساخت و ساز، قسمت سخت افزاری توری، ورقی فلزیست که برای نگهداری سیمان یا گچ استفاده می شود. همچنین در مراکز بزرگ برای جلوگیری یا تضعیف Wi-Fi و فرکانس سلولی از توری مرغی ضخیم بهره گرفته می‌شود.

از آنجاییکه امروزه توری و فنش نقش ویژه ای در زندگی بشر و امنیت ما دارد، سعی کردیم شما را با توری حصاری، توری مش و توری مرغی آشنا کنیم و به نحوه تولید و عوامل موثر بر قیمت انواع توری پرداختیم، تا در مواقع نیاز اطلاعاتی در مورد خرید این محصول داشته باشید.  

برگرفته از سایت آهن تخفیف (ahantakhfif.com)