آفتاب

تزریق بوتاکسآمپول بوتاکس حاوی ماده ای به نام بوتولینوم است که به صورت موقت فلج عضلانی ایجاد می کند و مانع از حرکت آن ها می شود. این ماده سبب مسدود شدن را انتقال سیگنال از طریق اعصاب می شود و با ممانعت از تحرک عضلات صورت می تواند مانع از ایجاد چین و چروک ها شود.

تزریق بوتاکس اساساً برای از بین بردن چین و چروک های صورت انجام می شود. البته از بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلانی گردن، تعریق بیش از اندازه و همچنین تنبلی چشم و مثانه نیز استفاده می شود. تزریق کردن بوتاکس می تواند برای جلوگیری از میگرن مزمن نیز مفید واقع شود.

انواع آمپول های ژل و بوتاکس

آمپول بوتاکس حاوی ماده ای به نام بوتولینوم است که به صورت موقت فلج عضلانی ایجاد می کند و مانع از حرکت آن ها می شود. این ماده سبب مسدود شدن را انتقال سیگنال از طریق اعصاب می شود و با ممانعت از تحرک عضلات صورت می تواند مانع از ایجاد چین و چروک ها شود. انواع آمپول های بوتاکس و ژل ها برای درمان چین و چروک پوست وجود دارند. علاوه بر انواع بوتاکس، انواع ژل ها و فیلرها برای رفع چین و چروک توصیه می شوند. برای مثال هیالورونیک اسید به سرعت و بسیار موثر می تواند چین و چروک ها را درمان کند.

خدمات تزریق بوتاکس و ژل در کلینیک جلوه ماندگار

کلینیک پوست مو و زیبایی جلوه ماندگار مفتخر است که با استفاده از با کیفیت ترین و بهترین مواد موجود در بازار به درمان چین و چروک ها می پردازد. تمام تزریق ها اعم از ژل و بوتاکس توسط متخصصان مجرب در این کلینیک انجام می شود. نتاایج حاصل از تزریق داشتن ظاهری بسیار زیبا و طبیعی و رها شده از چین و چروک هاست.

ایمنی و بی خطر بودن بوتاکس

از سال 2002 سازما جهانی غذا و دارو استفاده از بوتاکس را تایید کرده و آن را ایمن و بی خطر دانسته است. همچنین تاثیر این ماده بر درمان چروک های ناشی از افزایش سن مورد تایید واقع شده است. مانند هر درمان زیبایی دیگری برخی از عوارض جانبی مانند کبودی موقتی محتمل است. در 1-3% از مواقع ممکن است افتادگی پلک رخ دهد که با گذر زمان بهبود پیدا خواهد کرد. جلوگیری از ایجاد این عوارض احتمالی با مراجعه به متخصصین حرفه ای و مراکز معتبر امکان پذیر است.

نواحی تزریق بوتاکس

 
برای درمان چین و چروک های پوستی در هر کدام از نواحی زیر می توان از بوتاکس استفاده نمود:
خطوط افقی روی پیشانی
خط اخم بین دو ابرو
چین و چروک های اطراف چشم
چین و چروک های روی چانه، دور لب و حتی روی گردن

فرآیند تزریق بوتاکس

برای تزریق کردن بوتاکس به نهایتاً 10 تا 15 دقیقه زمان نیاز است و به طور معمول اینکار بدون استفاده از بی حس کننده انجام می شود. سوزن های بسیار ظریفی که برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرند، درد ایجاد نمی کنند و یا درد بسیار اندکی خواهند داشت. تعداد تزریق ها بستگی به میزان چین و چروک روی پوست افراددارد و تاثیر آن پس از گذشت 3 تا 7 روز نمایان می شود و پس از دو هفته نتیجه ی نهایی مشهود خواهد بود.

وبگردی