آفتاب

کردان کجاست؟اگر از ترافیک و آلودگی تهران خسته شدید و زمان زیادی برای مسافرت ندارید و دلتان سفری یکی دوروزه می خواهد که به دور از مشغله های کاری باشید و کمی استراحت کنید کردان گزینه خوبی برای رفتن به سفری کوتاه مدت می باشد.

کردان منطقه ای خوش آب و هوا در غرب کرج و مرکز البرز می باشد. این روستای سرسبز با وجود ویلاها و باغ هایی با درختان آلبالو، گردو، گیلاس، توت و زردآلو خود را به یکی از منطقه های محبوب تهرانی ها تبدیل کرده، که برای گذراندن اوقات خوش، آخر هفته خود را به آن جا می روند.


 کردان

بهترین منطقه کردان کجاست؟

در روستای کوهسار و غرب کردان منطقه ای با مجموعه اقامتی، فرهنگی، تفریحی و ورزشی وجود دارد که در میان گردشگران این منطقه به نام دهکده آرامش معروف شده است. در این دهکده بیش از 80 ویلا و سوئیت ساخته شده که گردشگران برای اقامت در آن ها می توانند از سایت رنتی جا اقدام به اجاره ویلا کنند. این منطقه با داشتن آب و هوای خوش و مسیرهای مخصوص، مناسب برای پیاده روی و دوچرخه سواری می باشد. همچنین این دهکده دارای امکانات تفریحی و ورزشی متنوعی که شامل استخرهای سرپوشیده برای آقایان و بانوان، زمین والیبال، تنیس، فوتبال، سالن بدنسازی و غیره می باشد.

جاهای دیدنی کردان

کردان یکی از مناطق خوش آب و هوای اطراف تهران می باشد که دارای جاذبه های دیدنی بسیاری ست.

رودخانه کردان

وجود رودخانه ارتفاعات کهار باعث لطافت آب و هوا و سرسبزی زمین های کردان شده، این رودخانه از شمال شرق این منطقه به سمت جنوب غربی جاری می شود. رودخانه کردان از شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد می گذرد و سپس در اطراف روستای نجم آباد به رودخانه شور سرازیر می شود. باغ های زیادی در این منطقه قرار دارد که علت آن وجود رودخانه و زمین های حاصلخیز می باشد.


 
کردان

روستای کردان

در دوران جنگ تحمیلی بسیاری از تهرانی ها کردان را برای زندگی انتخاب کردند و باعث شد کردان به منطقه ای حاشیه نشین تبدیل شود. با مرور زمان کردان تبدیل به یک قطب اقتصادی شد که مشاغلی مانند آلومینیوم سازی، ریسندگی، مرغداری، بافندگی و کارتن سازی در این منطقه رواج یافت. جمعیت این روستا طبق آخرین سرشماری ها به 4500 نفر می رسد. ساخت و ساز ویلاهای بسیاری، در این روستا سبب تبدیل شدن کردان به منطقه ای لوکس شد. کردان

کوه‌های کردان

از دیگر جاهای دیدنی کردان می توان به کوه های با عظمتش اشاره کرد این کوه ها برای کوهنوردی مناسب می باشند اگر علاقه مند به این ورزش هستید می توانید آخرهفته های خود را در کنار کوهنوردانی که به این کوه می روند بگذرانید. علاوه بر کوه نوردی می توانید در این کوه ها به دور از شلوغی و آلودگی کمپ کنید و از آب و هوای خوش، در دامنه این کوه ها لذت ببرید. کردان

برج مقبره کردان

کردان علاوه بر مناطق طبیعی دارای جاذبه های تاریخی نیز می باشد. برج مقبره یکی از این جاذبه هاست که از دوره ی سلجوقیان تا به الان بدون هیچ بازسازی سالم باقی مانده، این برج در میان ساکنین روستا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که اهالی این روستا با افتخار این برج را به خاطر می آوردند. برای رفتن به برج مقبره باید از کردان، حدود 1 کیلومتر پیاده روی کنید این برج در نزدیکی ساوجبلاغ قرار دارد.


 
کردان

فاصله تهران تا کردان

برای رفتن به کردان تنها با وسیله نقلیه شخصی می توانید سفر کنید، ابتدا خود را به آزادراه کرج - قزوین برسانید سپس حدود 20 کیلومتر برانید تا به جاده کردان برسید بعد از آن باید حدود 10 کیلومتر مسافتی را تا روستای کردان طی کنید در مسیر رفتن به سمت روستا عجله نکنید و از مسیر سرسبز و زیبا این جاده لذت ببرید. فاصله کرج تا این روستا حدود 25 کیلومتر و از تهران تا کردان حدود 60 کیلومتر می باشد. در هر صورت برای رفتن به این روستا باید خود را به تهران یا کرج برسانید.