آفتاب

با این نکات نجار خوبی شویدبرای این که نجار خوبی شوید باید یک سری مهارت ها را که برای این شغل الزامیست داشته باشید. باید بتوانید کارهای عملی این رشته را انجام دهید. از انواع چوب، ویژگی های آن و نحوه استفاده از آن ها را بشناسید و بدانید چگونه باید برشکاری و اندازه گیری کنید.

نجاری یکی از کسب و کارهای پر رونق و پر سود است؛ امروزه مصنوعات چوبی در هر خانه ای پیدا می شود؛ از این رو در سراسر دنیا افرادی هستند که به شغل نجاری روی می آورند؛ اما به نسبت آن ها عده ی مشخصی هستند که می توانند نجار خوبی شوند و درآمد های بالایی داشته باشند در این مقاله نکاتی درباره این که چطور بتوانید نجار خوبی شوید بیان می کنیم با ما همراه باشید.

یادگیری و آموزش نجاری

برای نجار شدن دو راه برای شما وجود دارد؛ این که مانند اوستا کارهای قدیمی به سراغ تجربه بروید. در یک کارگاه نجاری مشغول به کار شوید و سعی کنید تا کار ها را یاد بگیرید و با ابزار آلات کار کنید و به صورت تجربی پیش بروید. روش دوم به این صورت است که شما می توانید به صورت کاملا تخصصی دوره های آموزش نجاری را طی کنید و بتوانید با قدرت و به صورت اصولی، مطالب این شغل را یاد بگیرید. در دوره های اموزش نجاری شما یاد می گیرید تا چگونه با ابزار آلات کار کنید، دستگاه ها را بشناسید و ...

مهارت هایی که باید داشته باشید

برای این که نجار خوبی شوید باید یک سری مهارت ها را که برای این شغل الزامیست داشته باشید. باید بتوانید کارهای عملی این رشته را انجام دهید. از انواع چوب، ویژگی های آن و نحوه استفاده از آن ها را بشناسید و بدانید چگونه باید برشکاری و اندازه گیری کنید. مهارت های دیگر:
•    توان انجام کار بر اساس مدل و نقشه
•    توان بدنی خوب
•    توان کار تیمی
•    خلاقیت در ایجاد چوب و مدل
•    دقت و توجه به جزئیات

نجار خوبی شوید با خوش قولی

یکی از کارهایی که در هر کسب و کاری اهمیت دارد باید انجام دهید این است که روی حرفتان در زمان برخورد با مشتری باشید. اگر یک نجاری باشید که بتوانید بهترین کارها را هم تولید کنید؛ اما نتوانید در زمان گفته شده، کار را تحویل دهید؛ پس از مدتی مشتریان زیادی نخواهید داشت.

استفاده از مواد اولیه با کیفیت

اگر می خواهید نجار موفقی شوید سعی کنید در این بازار که رقابت در آن بسیار زیاد و شدید است؛ از مواد اولیه با کیفیت و خوب بهره بگیرید و سعی کنید تا محصولی که می سازید کیفیتش بیشتر از بقیه باشد.

استفاده از نرم افزارهای سه بعدی

امروزه یکی از چیزهایی که در صنعت چوب خیلی رونق پیدا کرده است؛ استفاده از نرم افزارهای سه بعدی است. اگر بتوانید پروژه های مشتریان را با استفاده از این نرم افزارها طراحی کنید به راحتی می توانید کارهای چالش بر انگیز که دیگر نجاران نمی توانند انجام دهند را پیاده سازی کنید و همین خلاقیت داشتن کار شما را تا حد زیادی رونق می دهد.

به مشتریان ایده بدهید

خیلی از کسانی که برای سفارش کار به شما مراجعه می کنند نمی دانند که چه چیزی را باید سفارش دهند؛ اگر شما صادقانه به آن ها، محصول را پیشنهاد دهید و کمک کنید تا آن چه را که می خواهند بهتر پیدا کنند؛ هم محبوبیت خوبی پیدا خواهید کرد و هم آن مشتریان برای شما مشتری می آورند و کسب و کار شما را معرفی می کنند.

استفاده از ابزار آلات جدید

ابزار آلات نجاری هم مانند هر چیز دیگری با تغییر تکنولوژی پیشرفته می شود. اگر بخواهید در نجاری موفقیت آمیز عمل کنید باید کارگاه های قدیمی نجاری را فراموش کنید و به سراغ ابزارها و دستگاه های جدید بروید تا بتوانید برش‌ های سخت و ظریفی که شاید با ابزار های گذشته نمی توانستید روی کار ایجاد کنید را اجرا نمایید.

ایده و الهام بگیرید

در هر کسب و کاری یک سری افراد موفقی وجود دارند که بیشتر از هر کسب دیگری، مهارت و مشتری دارند؛ طوری که برای سفارش دادن به آن ها باید ماه ها صبر کنید. شما اگر تازه کار هستید و یا مدتی است که به این کار وارد شدید؛ آن ها برای شما الگو خوبی هستند تا بتوانید با استفاده از تجربه و دور نمای آن ها خودتان هم در این کار به مهارت برسید.

دانش تان را افزایش دهید

هر کاری در حال پیشرفت هست مهم نیست که شما یک نجار هستید یا یک کارمند عادی، در کار شما یک سری مطالب، محصولات و خدمات جدید اضافه می شود که اگر بتوانید آن ها را زودتر از بقیه به سر انجام برسانید؛ کسب و کار شما جا افتاده تر خواهد بود.

از کوچیک شروع کنید و بزرگ شوید

اگر تازه کار هستید باید مدت زمانی را کارآموز باشید، سپس بروید سراغ کارگاه خودتان و از آن پس شروع کنید تا خودتان حرفی برای گفتن داشته باشید. قدم به قدم پیش بروید تا بتوانید سرمایه های اولیه را برای کارتان ایجاد کنید؛ نجاری شغلی است که هم مهارت می خواهد و سرمایه اولیه که هر دوی این ها یک روزه ایجاد نمی شود.
وبگردی