آفتاب

با مک بوک M1 اپل محدودیتها را فراموش کنیدمک بوک M1 اپل از تراشه M1 خود که بر اساس تراشه‌های Arm ساخته شده، به عنوان جایگزین تراشه‌های اینتل که در گذشته استفاده می‌شد، استفاده کرده است.لازم به ذکر است که تراشه‌های M1 پیشرفت قابل توجهی در سرعت و کارایی مک بوک ها دارند.

کافیست دقایقی را با مک بوک M1 اپل سپری کنید تا متوجه تفاوت حیرت انگیز این مک بوک ها با مدلهای دیگر موجود در بازار شوید. با مک بوک ام وان اپل شما وارد دنیای جدیدی شده و محدویتهایی که با لپ تاپ های دیگر تجریه کرده اید را دور ریخته و از لحظه لحظه کار با این محصول جدید لذت می برید.
لازم بذکر است شما می توانید تمامی مدلهای مک بوک M1 اپل را بصورت کاملا اورجینال و در پک اصلی شرکت اپل از فروشگاه تکسنولی به آدرس Texnoli.com براحتی با چند کلیک خرید کرده و با آسودگی خیال درب منزل دریافت نمایید.


  مک بوک M1


تراشه ام 1 اولین سیستمی است که توسط کمپانی اپل ارائه شده و CPU، GPU ، RAM  و کش و سایر موارد را در یک چیپ باهم ادغام کرده است. M1 دارای یک پردازنده مرکزی ۸ هسته‌ای با چهار هسته با بازده بالا و چهار هسته کم مصرف با کارایی بالا در کنار پردازنده گرافیکی یکپارچه است که دارای ۸ هسته است. در مقایسه با مدل‌های قبلی  MacBook Pro، پردازنده مرکزی مک بوک پرو با تراشه‌ی M1 تا ۲.۸ برابر سریعتر و GPU تا ۵ برابر سریعتر است!


 مک بوک M1


نتایج حاصل از تست سرعت بنچمارک نشان می دهد که SSD در مک بوک ایر m1 اپل سیلیکون دارای سرعتی تا حد دو برابر مدل‌های قبلی دارا می باشد. در حالی که مشتریان شروع به دریافت سفارش های مک های اپل سیلیکون جدید هستند، هر روز تست های بنچمارکی جدیدی در سطح وب منتشر می‌شود.
این بنچمارک ها تایید می‌کند که در مک بوک ایر های جدید سرعت SSD تقریباً  دو برابر مدل‌های قبلی می باشد. نتایج حاصل از این تست سرعت نشان داد که در مک بوک ایرهای های جدید SSD دارای سرعت نوشتن ۲۱۹۰ مگ بر ثانیه و سرعت خواندن ۲۶۷۵ مگ بر ثانیه می باشد.
اپل در هنگام معرفی مک بوک های اپل سیلیکون به این افزایش سرعت و عملکرد SSD نیز اشاره نمود و بیان داشت که ظرفیت‌های SSD در مدل‌های جدید از جمله سریع ترین نسخه های موجود در بازار می باشد که دارای سرعت خواندن و نوشتن داده ها در حد دو برابر مدل های نسل قبلی است. بنابراین کاربران می توانند پیش نمایش عکس های بسیار حجیم و انتقال فایل های بسیار بزرگ را با سرعتی بسیار بیشتر از قبل مشاهده کنند.
این در حالی است که مک بوک ایرهای اینتل ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به خاطر داشتن SSD های کند و آهسته مورد انتقاد قرار گرفتند که در مقیسه با SSD بکار رفته در مدل ۲۰۱۸ عملکرد پایین تری داشتند. لازم به ذکر است که سرعت SSD در مک بوک ایر های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در حد ۱۳۱۹ مگ بر ثانیه برای فرآیندهای خواندن و ۱۰۰۷ مگ بر ثانیه برای فرآیندهای نوشتن بود.
هفته گذشته نیز بنچمارک های حاصل از تست سرعت چیپ‌های M1 در سطح وب منتشر شد و نشان داد که چیپ های اپل سیلیکون قادر است در تست سرعت تمامی مک بوک های با چیپ اینتل را  جا بگذارد و امتیاز بیشتری را کسب کند.
در تست بنچمارک جدیدی که به وسیله PCWorld انجام شد مشخص گردید که تفاوت زیادی بین عملکرد کامپیوتر های مک مجهز به چیپ M1 و ویندوز نصب شده بر روی ماشین های ARM قابل مشاهده است. در این آزمایش، ویندوز با آخرین نسخه اپلیکیشن های ۶۴ بیتی  x86 از طریق یک امولاتور (شبیه ساز) نصب شده بود.
در آزمایشی که توسط PCWorld انجام شد مایکروسافت سرفیس پرو ایکس با کامپیوتر مک مجهز به چیپ M1  با هم مقایسه شدند.  لازم به ذکر است که هر دو وسیله ها به پردازشگر های ARM مجهز بودند.
از آنجایی که ماشین های مجهز به ARM به تعداد اندکی هستند که به طور اوریجینال برنامه ویندوز بر روی آنها نصب شده باشد تنها دو گزینه در این مورد انتخاب شده است که عبارتند از چیپ Qualcomm’s Snapdragon 8cx  و چیپ نسل ۲  Qualcomm’s Snapdragon 8cx،  زیرا سرفیس پرو ایکس یکی از تنها وسایلی است که در همکاری با شرکت کوالکام مجهز به چیپ هایSQ1 و SQ2 است.
در این آزمایش بنچمارک، مک بوک ایر ام 1 توانست در هر دو تست Geekbench 5 تک هسته ای و چند هسته ای سرفیس پرو ایکس را شکست دهد. از این قرار که لپ‌تاپ جدید اپل توانست امتیاز ۱۷۳۰ برای فرایند های تک هسته ای کسب کند و سرفیس‌پرو با امتیاز ۱۰۰۰ را شکست دهد.
همین طور در تست چند هسته‌ای مک بوک ایر توانست با امتیاز ۷۴۵۴ سرفیس پرو ایکس را با ۲۷۳۴ جا بگذارد. در آزمایش تبدیل فایل های ویدیویی مک بوک ایر توانست یک ویدیو ۱۲ دقیقه‌ای با کیفیت ۴K  را به کیفیت ۱۰۸۰، شش برابر سریع تر از سرفیس پرو ایکس تبدیل کند.
این تفاوتها مک بوک m1 را با اختلاف، به برترین نسل لپتاپهای پر سرعت در دنیا تبدیل کرده است که ضمن ارتقاء سرعت و کارایی ، مصرف باتری کمتری نیز در مقایسه با مدلهای قبلی خود دارد. تراشه ام 1 در دستگاههای مک بوک ایر ام 1 و مک بوک پرو ام 1 و مک مینی ام 1 به کار رفته است و در فروشگاه تکسنولی به این آدرس میتوانید مک بوک m1 را با بهترین قیمت تهیه فرمایید.
وبگردی