آفتاب

خصوصیات بهترین شیشه رنگیبرای انتخاب کردن یک شیشه رنگی، باید ابتدا با مدل های مختلف آن آشنا شوید. با نگاه کردن به محیط های اطراف به یکسان نبودن شیشه های رنگی اطراف خود پی می برید. یک طراح شیشه با استفاده از شیشه های رنگی گوناگون، رنگ های جذابی را برای شما خلق می کنند.

امروزه شیشه رنگی یکی از جذاب ترین شیشه های موجود در سراسر جهان بوده و در مدل های مختلفی در بازار موجود است. شیشه های رنگی دارای مدل های مختلفی هستند و افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. این نوع شیشه ها معمولا با اضافه کردن نمک های فلزی رنگین تولید و به بازارهای مختلف عرضه می گردد. شیشه رنگی لاکوبل در حال حاضر یکی از بهترین شیشه های رنگی بوده، که توسط شرکت های مختلفی تولید می شود. امروزه از شیشه های رنگی لاکوبل در شرکت ها، سازمان ها، ادارات، سالن های سینما و موارد دیگر استفاده زیادی می گردد. شیشه رنگی از نوع لاکوبل معمولا از وضوح بیشتری نسبت به باقی شیشه ها برخوردار است. از این نوع شیشه برای دکوراسیون خانه های مختلف نیز استفاده می گردد. در ادامه این مقاله شما را با مدل های مختلف شیشه رنگی، شیشه رنگی لاکوبل، شیشه رنگی نوع لاکوبل و دیگر موارد مرتبط آشنا می کنیم.


  شیشه رنگی


شیشه های رنگی چه مدل هایی دارند؟

برای انتخاب کردن یک شیشه رنگی، باید ابتدا با مدل های مختلف آن آشنا شوید. با نگاه کردن به محیط های اطراف به یکسان نبودن شیشه های رنگی اطراف خود پی می برید. یک طراح شیشه با استفاده از شیشه های رنگی گوناگون، رنگ های جذابی را برای شما خلق می کنند. شیشه لاکوبل یکی از انواع شیشه های رنگی است، که با شیشه های رنگی سکوریت، لمینت، مشجر و غیره تفاوت های اساسی دارد. شیشه های رنگی از ترکیبات مختلفی شامل آهن، منگنز، کبالت، اورانیوم و نقره تولید و روانه بازارهای مصرفی مختلف می شوند. برای اینکه یک "رنگ سبز" را برای یک شیشه ایجاد کنیم، باید از مقداری ناخالصی آهن استفاده کنیم. برای ایجاد رنگ هایی شادی مثل "بنفش" و "قرمز" نیز باید به ترتیب نیکل و اکسید سلنیوم را به شیشه مورد نظر خود اضافه کنیم. یکی از جدیدترین شیشه های رنگی موجود در بازار، شیشه رنگی هوشمند است که با قیمت های مختلفی در بازار فروخته می شود.    

شیشه رنگی لاکوبل چیست؟

شیشه رنگی لاکوبل یکی از مدل های مختلف شیشه رنگی بوده، که ویژگی ها و قابلیت های مختلف فراوانی دارد. این شیشه مدل بسیار جدیدی بوده و توسط شرکت های مختلف در بازار تولید و به بازار عرضه می گردد. شیشه رنگی نوع لاکوبل مفهومی تجاری داشته و معنی شیشه های پشت رنگی را می دهد. شناخت این نوع شیشه خاص، تاثیرات بسیار مهمی بر روی خرید شما می گذارد. روند رنگی شدن یک شیشه رنگی مدل لاکوبل فقط از یک سمت انجام می‌گردد، که یک نکته بسیار مهم است. بعد از اینکه این مدل شیشه رنگی شد، با استفاده از یک ورق PVC و دارای لمینت به عنوان یک محافظ عمل می کند. ویژگی های بسیار خوبی در این مدل شیشه وجود دارد، که آن را از بقیه شیشه های رنگی متمایز کرده و باعث ترغیب افراد به خرید آن می شود.


    شیشه رنگی


کاربردها و مزایای شیشه رنگی لاکوبل چیست؟

کاربردهای بسیار زیاد شیشه رنگی لاکوبل موجب خرید آن توسط بسیاری از افراد شده و فروش بیشتری نسبت به بقیه شیشه های رنگی دارند. در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های مختلف از شیشه های رنگی لاکوبل استفاده شده و جلوه زیبایی به دکوراسیون خانه شما می دهند. یکی از کاربردهای این نوع شیشه که به نوعی مزیت نیز محسوب می گردد، استفاده در سازمان ها و شرکت های مختلف بوده که در این محیط ها باعث ایجاد فضایی شاداب و پویا برای کارمندان آن می گردد. شیشه های لاکوبل برای فضاهایی که از نور کم استفاده می کنند، افزایش نور را به همراه داشته و باعث صرفه جویی در مصرف برق و انرژی می شود. یکی از فواید این نوع شیشه رنگی، قابل شستشو بودن آن است. این مدل در برابر خش و ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. انعطاف پذیری در این نوع شیشه نسبت به بقیه مدل های شیشه رنگی بالاتر است.  

 شیشه رنگی لمینت چیست؟

شیشه رنگی لمینت یکی از انواع شیشه های رنگی بوده و توسط شرکت های مختلفی به بازار عرضه می شود. یکی از مزیت های مثبت این مدل شیشه این است که نسبت به شیشه های معمولی، ار ضریب ایمنی بالایی برخوردار هستند. این نوع شیشه ها از ضخامت زیادی نسبت به مدل های دیگر برخوردار هستند و یک لایه میانی به عنوان طرح لمینه به آن‌ها اضافه می گردد. طلق های نوع PVB در میان آن ها موقع شکستن موجب شده تا ذرات به طلق چسبیده شده و در محیط پخش نگردند. معمولا با توجه به ویژگی های آن از این نوع شیشه در جلوی انواع خودروها استفاده می شود.


 شیشه رنگی


جمع بندی
شیشه رنگی یکی از جذاب ترین شیشه های موجود در سراسر جهان بوده و مدل های مختلفی دارند. یکی از بهترین مدل های شیشه رنگی، شیشه لاکوبل است که یک شیشه بسیار پرکاربرد است. این مدل از شیشه توسط شرکت های مختلفی تولید و روانه بازار های مصرفی می گردد. در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های مختلف از شیشه رنگی لاکوبل استفاده شده و جلوه زیبایی را به محیط شما می دهد. استفاده از این شیشه در ادارات و سازمان ها باعث ایجاد محیطی شاداب و پویا برای کارمندان شده و یک مزیت مثبت محسوب می شود. این نوع شیشه رنگی باعث افزایش نور محیط شده و در مصرف برق و انرژی نیز صرفه جویی می کند. شیشه رنگی لاکوبل را به راحتی می توان شست و تمیز کرد. این نوع شیشه در برابر ضربه مقاومت زیادی از خود نشان داده و از انعطاف پذیری بالایی نسبت به بقیه شیشه های رنگی برخوردار است.