آفتاب

بابک جهانبخش + داستان ازدواج اول ( مروارید شهریاری) و ازدواج دوم ( پریا پرتوی )بابک جهانبخش در شناسنامه ( علی جهانبخش ) خواننده و آهنگساز 37 ساله محبوب ایرانی میباشد که در سبک پاپ از صدا و کارهای زیبای او بسیار تعریف میشود.

وی اصالتا زاده‌ی بوخوم آلمان میباشد در ایران زندگی میکند .
برعکس اکثر خوانندگان که وضعیت متاهلشان نامعلوم میباشد و آنها سعی میکنند در موردش حرف نزنند، بابک جهانبخش عکس های خود با همسرش را در شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارد و حتی بدلیل علاقه ی زیادی خویش آهنگی نیز همنام با اسم همسرش منتشر کرده است.
در سال 99 بابک جهانبخش را میتوان از کم کارترین خوانندگان سال حساب کرد . تا کنون سه تک آهنگ به نام های پایان تازه , حیف , آدمکش از بابک جهانبخش منتشر شده است.ازدواج اول بابک جهانبخش

بابک جهانبخش در سفری که به لندن و انگلستان داشت ،مروارید شهریاری با بابک جهانبخش در یگ گروه موسیقی آشنا می شود که این آشنایی بعد از مدت کوتاهی به ازدواج می انجامد.
مروارید شهریاری در سال ۸۸ یکی از عوامل برگزار کننده کنسرت بابک جهانبخش در لندن بود که همانجا با هم آشنا می شوند و این همسفر بودن و همکاری باعث عشق و علاقه و سپس ازدواج می شود.
تاکنون اطلاعات جدایی و طلاق این دو مشخص نشده و در سکوت خبری از هم جدا شدند.
خبر جدایی این دو نفر زمانی رسانه ای شد که بابک عکسی با همسر دومش پریا پرتوی فرد منتشر کرد.
ازدواج دوم بابک جهانبخش

همسر بابک جهانبخش , پریا پرتوی فرد نام دارد بعد از جدایی از همسر اولش با بابک جهانبخش ازدواج کرد. پریا، طراح و مدل لباس است. بابک جهانبخش در روزهای پایانی آذر ماه سال 1396 با انتشار عکسی خبر از ازدواج دوم خود داد .
 

سکته قلبی بابک جهانبخش

در 22 آذر 1399 بابک جهانبخش دچار حمله و سکته قلبی شد که در بیمارستان شده تا برای عمل قلب باز اماده شود. خانم پرتوی زاده نیز در استوری خود خبر وضعیت این خواننده پر طرفدار را به فالورهایش داد .
 

شروع فعالیت هنری بابک جهانبخش

موسیقی را از سن 5 سالگی با ساز پیانو زیر نظر اساتید آلمانی در مدرسه ملی موسیقی شروع کرد.در سن 11 سالگی به ایران بازگشت و با زنده یاد «مسعود میردامادی» از آهنگسازها و اساتید بنام قدیمی آشنا شد و سلفژ و تئوری را فراگرفت.در سن 20 سالگی بعد از مدتی وقفه تصمیم گرفت مجموعه ای تحت عنوان «چی شده؟» را جمع آوری کند،که در سال 84 توسط شرکت «ترانه شرقی» وارد بازار ایران شد.پس از آن مجموعه ای تحت عنوان «بی اسم» را جمع آوری کرد که توسط شرکت فرهنگی هنری «آوای نکیسا» وارد بازار شد.
 

آلبوم های منتشر شده از بابک جهانبخش

تاکنون 8 آلبوم از بابک جهانبخش منتشر شده و اولین آن  در سال ۸۴ آلبوم "چی شده" را روانه بازار کرد و در همان سال هم به عنوان دومین پدیده سال انتخاب شد. او با انتشار آلبوم من و بارون وارد مرحله جدیدی از فعالیت هنری خود شد.
چی شده ( آذر ۱۳۸۴)
بی اسم (۲۲ آبان ۱۳۸۷)
احساس (۳۰ خرداد ۱۳۸۹)
زندگی من (۱۷ خرداد ۱۳۹۰)
من و بارون (۲۱ تیر ۱۳۹۱)
اکسیژن (۲۲ مرداد ۱۳۹۲)
مدار بی‌قراری (۲۳ شهریور ۱۳۹۳)
حالم خوبه (۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵)


وبگردی