آفتاب

توری های فلزی ساختمانییکی از مهم ترین موارد در ساختمان سازی انواع توری میباشد که در ساختمان سازی و پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار میگیرد ، که از مهمترین آنها توری مش ، توری پرسی ، توری رابیتس میباشدو قصد داریم در این مقاله به تشریح هر کدام بصورت جداگانه بپردازیم.

خرسند میشویم که ما را در این مقاله همراهی نمایید.

رابیتس

رابیتس یا راویز یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی است که کاربرد آن در فضای داخلی مانند سقف ، ستون ، دیوار و در فضای بیرونی برای سنگ کاری ، سیمان کاری مورد استفاده قرار میگیرد.
توری رابیتس ، به ورق فلزی مشبکی گفته میشود که از انواع ورق های فلزی با روکش گالوانیزه گرم که از ضخامت 0.25 تا 0.50 سانتیمتر ساخته شده که همچنین با استفاده از مفتول های گالوانیزه آرماتوربندی بصورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می شود که باعث جلوگیری از ترک خوردگی در سطوح مانند دیوار ، سقف و سنگ کاری استفاده می گردد.
رابیتس بدلیل انعطاف پذیری بالا در کنار دیگر انواع توری مانند پرسی ، مش که مورد استفاده در ساختمان سازی میباشد ، جز پرکاربردترین ها به شمار می آید.


توری های فلزی ساختمانی


 وزن رابیتس

 رابیتس بدلیل اینکه در بسیاری از مشاغل و کارها مورد استفاده قرار میگیرد در اندازه ها و سازها و چشمه های مختلفی تولید و به فروش میرسد ، این اندازه ها شامل تعداد ستون های مورد استفاده در عرض رابیتس ها که از 9 ستون شروع میشوند و تا 15 ستون میباشد که رابطه مستقیمی با وزن توری دارد ، چشمه ها نیز معمولا سه چشمه میباشند.

اندازه رابیتس

اندازه رابیتس با یک استاندارد 2 مترو 40 سانتی متر در 60 سانتی متر ساخته میشود که این توری یک محیط یک مترو 44 سانتی متری را پوش میدهد که اگر یک محیط 100 متری داشته باشیم تعداد رابیتس مورد نیاز 70 عدد میباشد.

توری مش

توری مش که به آن توری جوشی نیز گفته میشود ، مهمترین محصول برای کارهای بتن ریزی ، برای نگه داشتن بهتر بتن در دیوارها ، کف سازه که بدلیل انعطاف پدیر بودن ، در کارهای ساختمانی کوچک  مانند خانه ها ، ساختمان سازی و در کارهای بزرگ تر مانند سد سازی ، تونل سازی مورد استفاده قرار میگیرد.
توری مش ها معمولا در یک سایز استاندارد دو متر عرض و 6 متر طول تولید میشود که در صورت نیاز به اندازه های دیگر و سفارشی نیز ساخته و تولید میشود ، در فضاهایی که به متراژ کمتری نیاز است طول 6 متر بریده میشود و به یک صفحه 3 متر در 2 متر تبدیل میشود.
توری مش یک محیط 12 متری را پوشش میدهد که اگر بخواهیم تعداد توری مش بر متراژ را بدست آوریم باید عدد را تقسیم بر 12 کرد که عدد بدست آمده تعداد توری ها مورد نیاز میباشد.

اندازه توری مش

توری جوشی در دو سایز مش درشت ، ریز و چشمه ها و میلگرد های مختلفی تولید میشود که مش ریز از چشمه 5 سانتی متر شروع میشود و تا 10 ادامه دارد همچنین سایز میلگرد از 2 شروع و تا 5 میلیمتر ادامه دارد.


 توری های فلزی ساختمانی


توری مش درشت نیز از چشمه 10 در 10 شروع میشود و تا 20 در 20 ادامه دارد و همچنین با میلگرد 6 تا 10 میلیمتر نیز ساخته و تولید میشود ، که نشان دهنده انعطاف پذیری بالای این توع توری در ساخت و سازها میباشد.

قیمت توری مش

قیمت توری مش به عوامل متعددی بستگی دارد اما معمولا بصورت کیلویی فروخته میشود که به وزن ، نوع میلگرد ، چشمه ، و اندازه طول و عرض آن بستگی دارد ، اما معمولا برای تعداد زیر 10 عدد بصورت برگی (تعداد) فروخته میشود و برای بالای 10 تا براساس موارد ذکر شده نسبت به وزن فروخته میشود.

مزایای توری مش

از مزایای توری مش میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
•    مقرون به صرفه بودن از نظر استفاده در مصالح ساختمانی
•    مقاومت بیشتر بدلیل جوشی بودن نسبت به موارد دیگر مانند آرماتور بندی و قالب بندی
•    تسریع در عملیات بتن ریزی
در نهایت توری مش بدلیل اینکه در عملیات بتن ریزی سرعت زیادی میبخشد و از نظر هزینه و قیمت بسیار به صرفه است در بسیاری از پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد.
گروه تولید توفیقی بدلیل اینکه در زمینه توری مش تولید کننده میباشد این محصول را میتواند با بهترین قیمت و تضمین کیفیت کالا به دست مصرف کننده برساند.

توری پرسی

توری پرسی که با نام های توری بافته شده یا توری سرندی در بازار شناخته شده میباشد ، مانند دیگر محصولات و توری های مورد استفاده در ساختمان سازی بسیار مهم و کاربردی میباشد که برای مصارفی همچون فیلتر ، لمینیت ، الک ، تقویت یا تزئین مورد استفاده قرار میگیرد.
برای تولید توری پرسی به مواردی همچون مواد استفاده شده که معمولا نوع مفتول بکار رفته میباشد ، قطر سیم ، چشمه توری و الگوی استفاده شده برای تولید توری پرسی میباشد ، مهم و میباشد.
طول و عرض توری پرسی معمولا بصورت قواره ای ، متغییر یعنی در سایزهای مختلف که عرض آن از 50 سانتی متر شروع میشود و تا 2 متر ادامه دارد و همچنین برای طول آن از 2 متر شروع میشود و تا 6 متر نیز متغییر میباشد.
همین اندازه های مختلف توری پرسی باعث شده این محصول را به یک توری  منحصر بفرد برای ساختمان سازی ، صنایع و تزئینات تبدیل نماید.


 توری های فلزی ساختمانی


تفاوت توری مش با توری پرسی

برخی از مصرف کنندگانی که اطلاعاتی درباره توری ها ندارند دو توری مش و توری پرسی را باهم اشتباه میگیرند که هرکدام ازاین محصولات تفاوت های هم در ظاهر و هم در کارایی و حتی نحوه تولید باهم دارند.
تفاوت اصلی و عمده توری مش (جوشی) با پرسی (بافته شده) در نحوه ارتباط مفتول ها روی یکدیگر میباشد ، توری جوشی با جوش داده شدن مفتول ها روی یکدیگر تولید میشود و اندازه مفتول ها با اندازه چشمه ها باید تناسب داشته باشد و چشمه های این محصول باید به گونه ای باشد که هنگام جوش دادن مفتول ها گرمای تولید شده به توری آسیب نرساند.
و اما در توری های پرسی نیز بدلیل اینکه مفتول ها بکدیگر تابیده میشود  چشمه ها نباید از حدی بگذرد و بزرگتر شود که در فشار چشمه ها از یکدیگر باز شوند و توری دچار مشکل شود ، از طرفی اگر چشمه ها نیز زیادی کوچک شوند ، هنگام فشار روی توری ممکن است حالت فنری ایجاد کند که باعث میشود سازه و شکل ملی نیز بهم بخورد.

قیمت توری پرسی

قیمت توری پرسی معمولا به نوع مفتول بکار رفته ، چشمه ، سایز برگه بستگی دارد که معمولا هرچقدر وزن بیشتری داشته باشد قیمت آن نیز بصورت افزایشی خواهد بود. ولی بهتر است برای گرفتن قیمت توری پرسی یا به سایت فولاد توفیقی یا با شماره تماس هایی که ذکر میشود
وبگردی