آفتاب

معرفی بهترین دانشگاه‌های کانادا | دانشگاه‌هایی با بهترین رتبه‌های جهانیامروزه کانادا به عنوان یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان، به مقصد محبوبی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. افراد زیادی در کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور تلاش می‌کنند.

تحصیل در کانادا، مسیری به سمت موفقیت

امروزه کانادا به عنوان یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان، به مقصد محبوبی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. افراد زیادی در کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور تلاش می‌کنند. در این مطلب قصد داریم برای اطلاعات بیشتر متقاضیان این امر، بهترین دانشگاه‌ های کانادا را معرفی کنیم.


 دانشگاه های کانادا


دانشگاه تورنتو

با توجه به رتبه 17 جهانی دانشگاه تورنتو کانادا در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا، تصمیم گرفتیم با معرفی این دانشگاه شروع کنیم. دانشگاه تورنتو در سال 1827 تاسیس شده و حدود 70 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. حدود 19 درصد از این تعداد را دانشجویان بین‌المللی 161 کشور جهان تشکیل می‌دهند. بنابراین تحصیل در این دانشگاه می‌تواند از لحاظ آشنایی با فرهنگ‌های گوناگون، تجربه‌ای گران‌بها به همراه داشته باشد.
این دانشگاه در عرصه تحقیقات علمی، به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشتاز در این زمینه شناخته می‌شود. قابل توجه افرادی که به رشته پزشکی علاقه‌مند هستند، دانشگاه تورنتو به عنوان یکی از بهترین‌ها در زمینه علوم پزشکی است. در حال حاضر این دانشگاه حدود 700 مدرک در مقاطع کاردانی و کارشناسی و 200 مدرک در مقطع فوق لیسانس و دکتری ارائه می‌دهد. طیف رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه بسیار گسترده و متنوع است که تعدادی از آن‌ها عبارتند از:‌ حسابداری، انسان شناسی، ریاضیات کاربردی، نجوم، ستاره‌شناسی، بویشیمی، مهندسی زیستی، شیمی بیولوژیک، فیزیک بیولوژی، زیست شناسی، پزشکی، مهندسی پزشکی، بیوتکنولوژی، مترجمی، مطالعات مناطق مختلف، مهندسی عمران،حقوق، هنر و ...
افراد موفق زیادی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند که از جمله آن‌ها میتوان به 5 نخست وزیر کانادا و نویسندگان برجسته و شناخته‌شده‌ای مثل مایکل اونداتیه و مارگارت اتوود اشاره کرد. همچنین 10 نفر دیگر از دانش آموختگان این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل در دوره‌های مختلف شده‌اند.

دانشگاه مک گیل

در سال 1821 میلادی، دانشگاه مک گیل کانادا توسط شخصی با همین نام تاسیس شد. در ابتدا، این مجموعه فعالیت خود را تنها با یک دانشکده کوچک شروع کرد، اما با گذشت زمان اندک به دانشگاه بزرگی با 2 کمپ و 11 دانشکده تبدیل شد. در حال حاضر این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی بهترین دانشگاه‌های دنیا، توانسته جایگاه 21 را کسب کند. همچنین دانشگاه مک گیل توانسته به مدت 10 سال، رتبه اول را در میان دانشکده‌های دکتری پزشکی کانادا کسب کند.
اکنون40000 دانشجو در 300 رشته مختلف دانشگاه مک گیل تحصیل می‌کنند و 24 درصد آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. دانشجویان این دانشگاه دارای بالاترین معدل و نمرات ورودی در کانادا هستند و جزء نخبگان جهان محسوب می‌شوند. دانشکده‌های این دانشگاه بزرگ عبارتند از: دانشکده علوم کشاورزی و محیط زیست، دانشکده هنر، دانشکده موسیقی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده حقوق، دانشکده مدیریت و دانشکده پزشکی.


 دانشگاه های کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا است که از سال 1915 تا کنون جزء 40 دانشگاه برتر جهان محسوب می‌شود. رتبه جهانی دانشگاه بریتیش کلمبیا در رشته‌های جغرافیا 5، در آموزش 9، در کشاورزی 15، در روانشناسی 17، در پرستاری 20، در پزشکی 28 و در حسابداری 39 می‌باشد. رویکرد این دانشگاه به گونه‌ای است که دانشجویان، کارمندان و اعضای علمی آن بیشتر در جهت دستیابی به اکتشافات و روش‌های علمی جدید تلاش می‌کنند.
 همچنین این دانشگاه دارای دو پردیس در شهرهای ونکوور و اوکانگان است که 51 هزار دانشجو در کمپ ونکوور و 8000 دانشجو در کمپ اوکانگان تحصیل می‌کنند. حدود 12000 هزار نفر از این تعداد را دانشجویان بین‌المللی 139 کشور جهان تشکیل می‌دهند. اعضای هیات علمی این دانشگاه بارها جوایز ملی، بین‌المللی و تقدیرنامه‌هایی در حوزه آموزش، تحقیق و خدمات اجتماعی دریافت کرده‌اند. همچنین در سال 2006 با پیوستن دکتر کارل ویمن(برنده جایزه نوبل) به این دانشگاه، آموزش رشته علوم کاملا متحول شد.


 دانشگاه های کانادا


دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو یکی از دانشگاه‌هایی است که ایرانیان بسیاری در ان مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای رتبه جهانی 173 بوده و جزء 7 دانشگاه برتر کانادا به شمار می‌رود. این دانشگاه در سال 1957 با 72 دانشجو تاسیس شد، اما در حال حاضر حدود 41000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه واترلو تا کنون توانسته 28 بار به عنوان نوآورترین دانشگاه کانادا انتخاب شود. یکی از ویژگی‌های این دانشگاه ایجاد ارتباط بین علم و بازار کار است و در کنار مسائل آموزشی، زمینه‌های کاری را برای کسب تجربه دانشجویان فراهم می‌کند.
در حا حاضر 41 مرکز تحقیقاتی توسط این دانشگاه مدیریت می‌شوند. همچنین پردیس اصلی دانشگاه واترلو دارای 6 دانشکده اصلی است که هرکدام از دپارتمان‌های مختلفی تشکیل می‌شوند. هرکدام از این دپارتمان‌ها رشته‌های زیادی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. دانشکده‌های اصلی دانشگاه واترلو عبارتند از: دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده هنر، دانشکده مهندسیف دانشکده مجیط زیست، دانشکده ریاضی و دانشکده علوم. همچنین دپارتمان روانشناسی واترلو توانسته رتبه اول جهانی را کسب کند.


 دانشگاه های کانادا


تضمین موفقیت با تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

همانطور که اشاره کردیم اکثر دانشگاه‌های کانادا از رتبه بسیار بالایی برخوردار هستند و این فرصت را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند که با دریافت مدرک آینده شغلی خود را تضمین کنند. اگر شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کانادا را دارید، فرصت را از دست ندهید و هر چه سریع‌تر برای رسیدن به آینده موفق خود و خانواده‌تان، تلاش کنید.
وبگردی