آفتاب

"اهمیت داشتن واژن زیبا"این روز ها خانمها به زیبا سازی اندام تناسلی خود هم فکر میکنند. در قدیم این مسئله یک تابو بوده و حرف زدن در مورد آن حس شرم و خجالت را در فرد بوجود می آورد حتی فکر کردن به آن میتوانست احساس بد بودن و نااهل بودن را در فرد برانگیزد و چه رسد به اینکه به دنبال یک جراح زیبایی خوب بگردد .

اهمیت جراحی های زیبایی زنان

چرا باید مراقب زیبایی اندام تناسلی خود باشیم؟

این روز ها خانمها به زیبا سازی اندام تناسلی خود هم فکر میکنند. در قدیم  این مسئله یک تابو بوده و  حرف زدن در مورد آن حس شرم و خجالت  را در فرد بوجود می آورد حتی فکر کردن به آن میتوانست احساس بد بودن و نااهل بودن را در فرد برانگیزد و چه رسد به اینکه به دنبال یک جراح زیبایی خوب بگردد .
اما آنچه مسلم و مبرهن است این است که هرآنچه به شما احساس بهتری نسبت به خود میدهد و شما را خوشحالتر از پیش میکند همه درست و خوب است . درموارد بسیاری این زیبا سازی واژن میتواند علاوه بر افزایش اعتماد به نفس موجب رضایت و بهبود شریک جنسی فرد در رابطه و بهبود رضایت  نزدیکی در خود فرد و افزایش تمایلات جنسی در دو طرف شود.
لذا در این مقاله سعی ما براین است که روشهای مختلف و متنوعی که در بهبود ظاهری اندام تناسلی وجود دارد به صورت اجمالی بر شمریم. 

اهمیت داشتن واژن زیبا:

در اصل بهتر است بدانیم واژن یا مهبل کلمه ای فرانسوی است که امروزه در هر کوی و برزن بر زبان خانمهای ایرانی حتی در شهر های دورهم شنیده میشود . دراصل واژن عنصر مهمی در هنگام مقاربت و زایمان است واژن به شکل لوله ای عضلانی است که بین رحم و بخش بیرونی اندام تناسلی زنان (فرج یا همان لابیا ها) قرار دارد. واژن یک عضو قابل ارتجاع و کشسان است. لذا در هنگام مقاربت و زایمان تغییر سایز  داده و به راحتی این اعمال را امکان پذیر میکند . سوال متداول خانمها اینست که اندازه آلت تناسلی به طور میانگین چقدر باید باشد ؟
به طور متوسط واژن بین 12_8 سانتی متر طول و 3_2 سانتی متر قطر دارد که در افراد مختلف با قد و وزنهای متنوع متفاوت است . انواع واژن ها شامل واژن لاله شکل که (در این مدل واژن مانند جوانه گل است و لبه های خارجی به مانند جوانه گل شکوفا شده است لبه های داخلی را در بر میگیرد) و یا شکل واژن میتواند پف دار باشد ( در این مدل واژن گسترش واژن در بالا و لبه های داخلی افزایش می یابد و در اصل واژن به سمت پایین به شکل ژنتیکی افتاده است)
باید بدانیم تفاوت ظاهری واژنها در عملکرد جنسی خانم و زایمان تاثیر منفی نخواهد داشت زیرا بافت واژن انعطاف پذیر است . درضمن واژن محل بروز انواع عفونتهای اندام تناسلی در خانم است و با کوچکترین تغییر در PH  واژن و عدم رعایت بهداشت عفونت های دردناک و خارش دار در واژن بوجود می آید . پس از اهمیت این عضو  خدادادی  آگاه شدیم  و حال میتوانیم بفهمیم که چرا زیبا سازی واژن حائز اهمیت است.روشهای داشتن واژن زیبا:

بهتر از هر کار بهتر است بهداشت این عضو مهم  را رعایت کنیم به اینگونه که بعد از نزدیکی حتما با محلولهای شستشوی واژن محل را شستشو دهیم از روابط جنسی پرخطر پرهیز کنیم ابتدا برای شستن در سرویس بهداشتی از جلو به عقب این کار را انجام دهیم و شستشو از جلو آغاز شود.
در ابتدا باید به بیرون واژن که شامل لابیا های بزرگ و کوچک است توجه ویژه کنیم اگر لابیا بزرگ و سیاه رنگ است و باعث عفونتهای مکرر میشود حتما در صدد لابیا پلاستی باشیم . در بسیاری موارد خانم ها خواهان این هستند که لابیا های کوچک کلا کات شده و برداشته شود این نوع لابیا علاوه بر اینکه از زیبایی کاملی برخوردار نیست میتواند
موجب انحراف مسیر ادرار شما هم شود. لذا بهتر است مدل لابیاپلاستی را به عهده جراحتان بگذارید.
سپس به فکر داخل واژن بیفتیم و جراحی زیبایی واژن را که شامل واژینوپلاستی ، رکتوسل، سیستوسل، پرینورافی و لیفت واژن است را مدنظر قرار دهیم .
درمورد لابیاهای بیرونی هم بسته به مورد از سفید کردن،تزریق چربی،تزریق ژل ویاحتی  جراحی لابیاهای بزرگ میتوان استفاده کرد.

جراحی زیبای واژن :

جراحی های زیبایی در واژن شامل جراحی محل ورودیه واژن که همان لابیاها است.
وجراحی در واژن که شامل پرینورافی،بالاکشیدن مثانه و عقب راندن رکتوم هزینه شده به واژن (APR)یا همان جراحی سیستوسل رکتوسل میباشد که خصوصا در افراد با سابقه زایمانهای طبیعی متعدد و یا طول کشیده که همراه با سختی نوزاد متولد شده و یا افراد مسن با شلی زیاد واژن کاربرد دارد واژینو پلاستی هم در مواردی که پوست ناحیه تناسلی شل و افتاده میشود میتوان با بالاکشیدن پوست آن ناحیه ترمیم شود.
واژینو پلاستی امروزه بسیار مورد توجه خانمهای چاق که با بالا رفتن سن پوستی شل و آویزان پیدا میکنند قرارگرفته است.

لابیاپلاستی :

در ابتدا باید بدانیم ساختار بدن خانمها شامل دو بخش لابیا میباشد (لابیاهای کوچک یامینور و لابیاهای بزرگ یا ماژور ) در اصل هنگام زیبا سازی جراح باید هردو بخش را مورد توجه قرار داده و اصلاح و بهبود ظاهری هر دو بخش را به فرد گوشزد کند.
لابیا ماژور یا لابیاهای بزرگ در اصل لابیاهای کوچک را در برمیگیرد و از قله استخوان شرمگاهی تاپرینه امتداد می یابد .
لابیا های کوچک (مینور) دو لایه پوست که البته در داخلش بافت عضلانی و گاهی چربی هم وجود دارد است که از بالا شامل کلیتوریس (عضو نعوظ پذیر که عضو لذت زن هم به حساب می آید ) و ازپایین دهانه ورودی واژن را شامل میشود.بیشتر روشهای پرکاربرد برای انجام عمل لابیاپلاستی شامل روش Wedge و Trim است.
a)  در روش Wedge: با ایجاد برش گوه ای شکل به شکل  V بیشتر از همه بافتهای مرکزی کات شده و برداشته میشود . حتما بایستی بافت لابیا بزرگ باشد تا بتوان از این روش استفاده کرد
b) روش Trim: لبه های داخلی با انحنای مناسب کلامپ میشود و سپس  با برش لیزری برداشته می شود و سپس محل خونریزی کوآگوله شده و یا بخیه زده میشود.
این عمل( لابیاپلاستی) به علت اینکه در دسته جراحیهای مینور به حساب می آید معمولا کم خطر است و معمولا تجربه ی شگفت انگیز و زیبایی را برای شما رقم خواهد زد
در افرادی این عمل (لابیاپلاستی) کاربرد دارد که:
 a) به علت چروکیده بودن کیلیتوریس میل جنسی کاهش یافته است.
b) بزگی لابیا ها موجب تعریق و بدبو شدن داخل واژن میشود.
c) ظاهر نازیبا و ناهمگون لابیا ها
(d درد و کشیدگی و سوزش و ناراحتی در ناحیه.
باید بدانیم بدنبال لابیاپلاستی مراقبتها بسیار مهم و به اندازه جراحی حائز اهمیت است .

واژینو پلاستی:

یک  عمل جراحی روی واژن است که بسیار پرطرفدار شده است . در این عمل عضلات  شل شده و افتاده واژن در چندین  لایه تحت ترمیم قرار گرفته و خصوصا در افراد باسن بالا کسانی که مرتب تغییر وزن میدهند (چاق هستند و در صدد کم کردن وزن بوده و یکباره به مقدار زیادی وزن کم میکنند) همچنین در افراد با زایمانهای متعدد مفید فایده قرار میگیرد .
در این عمل اگر بافت مثانه به داخل واژن پرو لایه (افتاده باشد ) بایستی  سعی در ترمیم افتادگی مثانه نمود و اگر بافت رکتوم (بخش مهمی از روده) به داخل واژن افتادگی پیدا کرده باشد آنرا هم ترمیم نموده و در اصل ارگانهای حیاتی طی این جراحی به جایگاه اصلی خود باز خواهند گشت.
لذا این عمل باعث بهبود فرد از نظر سلامتی و بهبود تکرر ادرار و احتباس مدفوع شده و شادابی خوشحالی را به فرد باز میگرداند همچنان با انجام این عمل فرد و شریک جنسی او از روابط جنسی رضایت بیشتری خواهند داشت . 

تنگ کردن واژن :

اگرچه در سایتها صحبت از تنگ کردن واژن با متد های خانگی و دارویی هم هست اما باید تاکید شود که این روشها کاملا موقتی است.
روشهای متنوعی برای این عمل مهم وجود دارد به گفته ی دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان در تهران تنگ کردن با نخ به علت سرپایی بودن امروز بسیار مورد توجه بانوان محترم قرار گرفته است ولی با توجه به قیمت نخهای خار دار که با دلار محاسبه میشود شاید این روش هم درکشور ما(ایران) مقرون به صرفه نباشد .
یکی از روشهای دائمی برای انجام تنگ کردن واژن جراحی است که در این روش میتوان  شاهد قطعی ترین و کار امد ترین متد بود. در حقیقت تمام این جراحیها فقط جنبه ی زیبایی وکاسمتیک ندارد و گاهی جنبه ی درمانی نیز دارد لذا انتخاب نوع جراحی توسط جراح زنان آگاه و متبحر که بتواند باظرافت این جراحی را انجام دهد در اولویت است.
در این  عمل ها نه تنها عضلات واژن تقویت شده و به هم نزدیک میشود و بلکه فاصله ی بین مقعد و واژن که دچار افتادگی شده است بازسازی میشود.
باید بدانیم افرادی که سابقه ی زایمان طبیعی داشته اند و یا افراد چاق و کسانی که به دنبال عطسه و سرفه ادرارشان می ریزد و یا افراد یائسته بیشتر به این جراحیها نیاز پیدا میکنند . همانگونه که در بالا گفتیم اگرچه تنگ کردن واژن با نخ نیز تهاجمی است و نیاز به بیهوشی ندارد اما حتما بایستی ابتدا پزشک معاینه کند و شرایط شما را برای انجام این عمل بسنجد و ببیند که به این روش آیا پاسخ می دهید یا خیر . البته باید بدانیم که به مدت 1 ماه بعد از تنگ کردن واژن با نخ نمیتوانید نزدیکی و رابطه جنسی  داشته باشید .
در جراحی پرینورافی که در افراد با پرینه ی آسیب دیده (مثلا شخص سابقه زایمان طبیعی دارد) بافت آسیب دیده و کش آمده پرینه طی این جراحی بازسازی شده و به جای خود بازمیگردد.

سفید کردن واژن:

روشن سازی و سفید کردن  واژن و لابیا ها موردی است که امروزه بسیار مورد عنایت قرار گرفته است.
آیا میدانید در مطب دکتر ویدا یوسفیان جهت سفید کردن واژن از لیزر دارو و کربوکسی تراپی  همزمان استفاده و نتیجه شگرف حاصل می شود ؟
درصورتیکه حدود نیم ساعت قبل از انجام لیزر سفید کننده از کرم های بی حسی (به مقدار زیاد و خمیری)استفاده کنید و قبلش یک قرص تک دوز ضد التهاب (حدود نیم ساعت قبل از مراجعه)  مثل قرص دیکلوفناک بخورید درد ملایم مثل درد لیزر موهای زائد را تجربه میکنید و ابتدای انجام لیزر سفید کننده ممکن است کمی احساس کنید که ناحیه تیره تر شده است علتش این است که بافت شروع به پاسخ دهی می کند و یک تیرگی و پوسته ریزی ابتدایی را شاهد خواهیم بود پس جای نگرانی نیست البته لازم به ذکر است که دوز اشعه لیزر باید متناسب با پوست فرد در نظر گرفته شود.
در مورد سوال مطرح شده دوستان هم که پرسیده اند( آیا لیزر موهای زائد را میتوان همزمان با لیزر سفید کننده بکار برد؟) دکتر ویدا یوسفیان  جراح و متخصص  زیبایی زنان میگوید  میتوان همزمان بکار برد ولی بهتر آنست که ابتدا دوره های لیزر موهای زائد تکمیل شود  و سپس اقدام به سفید کردن  لابیاها و واژن با لیزر نمود .
بهتر است در دوران بارداری به خاطر اینکه استفاده از لیزر سفید کننده واژن قدری نوپدید است و از عوارض آن بر روی جنین اطلاعات دقیق در دسترس نیست و از طرفی به خاطر اینکه حاملگی خود عامل زیادی برای ایجاد تیرگی و شلی در ناحیه تناسلی به علت وجود هورمون های بارداری میباشد از لیزر در این ایام صرفه نظر شود. اثرات روشن سازی و سفید کردن واژن بر روحیه خانم ها بسیار بالا بوده و میتوان شادی و آرامش را در چهره خانمهایی که از این روشها استفاده میکنند و نتیجه میگیرند را دید .

جوانسازی واژن :

جوانسازی واژن رفع تیرگی شلی و و افتادگی را در برمیگیرد که امروزه از لیزر برای این مهم میتوان استفاده کرد .
رفع عدم تقارن لابیاهای کوچک هم (لابیا پلاستی) در این مقوله جای میگیرد . این بزرگی و ناهمگونی لابیا ها باعث احساس ناخوشنودی در هنگام نزدیکی واختلال در ادرار کردن و مشکلات فعالیتی فرد مثلا هنگام دوچرخه سواری و احساس ناراحتی و تعریق زیاد در هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان میشود که با انجام لابیاپلاستی با لیزر به راحتی این مشکل حل خواهد شد .

لیزر واژن :

دستگاه لیزر به صورت 360 درجه در طول کانال واژن موجب تغییرات در بافت واژن شده که همین امر موجب دوباره سازی و جوان سازی واژن میشود و در اصل تحریک سلولهای فیبروبلاست موجب افزایش سطح کلاژن والاستین شده و قابلیت کشسانی واژن را افزایش داده و شلی و افتادگی را درمان میکند ..
در افراد با شلی واژن که امکان عمل جراحی را به دلایلی چون چاقی بیش از حد  BMIو یا دیابت و یا بیماری های قلبی دریچه ای پیشرفته ندارند بسیار کاربردی است .
 b) در افرادی که با وجود زایمان پارگی شدید در ناحیه پرینه ندارند نیز مفید است .
c) خانمهای یائسه که دچار خشکی و آتروفی واژن هستند و تا درجات خفیف حتی  بی اختیاری استرسی ادرار دارند (هنگام عطسه و سرفه) دچار ریزش ادرار میشوند هم میتوانند از این تکنولوژی بهره مند شوند.
به گفته دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان و زایمان مزایای لیزر بسیار است از جمله:
a) بیمار زیر تیغ جراحی نمیرود و دچار عوارض جراحی نمیشود
b) حداکثر زمان محدودیت رابطه جنسی 1هفته است
c) زمان انجام این عمل سریع(10دقیقه)میباشد
d) نیاز به بیهوشی ندارد
10_روشهای زیبایی واژن بدون عمل جراحی:
از جمله این روشها استفاده از لیزر هالیفوتراپی(RF) ویا الکساندر است.

تزریق ژل و چربی به واژن :

همانگونه که تزریق ژل و چربی برای حجم دهی و جوانسازی صورت و ایجاد گونه کاربرد دارد .
در واژن لابیاهم این عمل قابل انجام هست و نتیجه ی بسیار سریع و شگرفی ایجاد مینماید . خصوصا به سرعت چروکیدگی و افتادگی در داخل واژن و لابیا ها را مرتفع میکند هرچه سن افزایش میابد چروکیدگی سمت بیرونی اندام تناسلی در بانوان به چشم می آید .
سوال همیشگی خانم ها از دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی واژن اینست که ژل برای حجم دهی لبیا و واژن بهتر است یا چربی؟
دکتر ویدا یوسفیان در این خصوص میگوید مسلما بسته به هرکس فرق میکند . اگر فرد اصرار داشته باشد که کاری سریع تر با ماندگاری کمتر برایش انجام شود و کاملا سرپایی باشد قطعا ژل انتخاب مناسبی است اما مشکلی که ژل دارد اینست که حد اکثر ماندگاری 3 ساله دارد و اگر حرکت کند ممکن است مشکل ساز باشد و مراقبت از نظر ضربه مکانیکی بسیار مهم است.

جدید ترین روشهای زیبایی واژن :

انتخاب جدید ترین روش جوانسازی واژن بستگی به سن میزان افتادگی و اهداف کوتاه مدت و یا بلند مدت شما دارد. مسلما 10 سال پیش ... از لیزر هایفو (Nf)  نبود و تنها روش بهبود شلی واژن جراحی بود و گزینه ی دیگری پیش روی بانوان عزیز  نبود ولی امروزبا پیشرفت تکنولوژی متخصصان توانسته اند از این دستگاه نهایت استفاده در جهت بهبود ظاهری (لیزر سفید کردن واژن) وداخلی و باطنی (بهبود شلی واژن)را ببرند. لیزر علاوه بر لایه برداری باعث بهبود کلاژن سازی واژن هم میشود اما حتما نیاز با تکرار و تکمیل جلسات است و با یک جلسه مسلما نتیجه ی.مطلوب  حاصل نخواهد شد .
در بکار گیری  Rfهایفو تراپی با امواج رادیویی باعث سفت شدن عضلات واژن میشود که خوب این روش نیز مسلما به تکرار جلسات دارد.
خانمها اگر جلسات لیزر و یا هایفو تراپی را تکمیل کنند حداکثر نتیجه ی مطلوب  را خواهند گرفت .
اگرجه راههای دارویی مثل استفاده از کپسول ویتامین Eدر واژن جهت رفع گشادی نیز توصیه شده است ولی این روش کاملا موقتی بوده و ظرف مدت کوتاهی بافت شل واژن به حالت اولیه باز میگردد.
جهت پرسش از هزینه های عمل جراحی زیبایی و تعیین وقت شما میتوانید باشماره    02122074065  هماهنگ شوید حتما یک جلسه مشاوره و انجام آزمایشهای لازم قبل از جراحی مهم است.

وبگردی